POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.06.2018, 14:36:21] • Świnoujście

Nieprzerwanie od 13 lat nad świnoujskim kąpieliskiem

Nieprzerwanie od 13 lat nad świnoujskim kąpieliskiem

fot. BIK UM Świnoujście

Już po raz 13. świnoujskie kąpielisko otrzymało Międzynarodowe Wyróżnienie - Błękitną Flagę.

Po raz 10. Błękitna Flaga powiewać będzie również w świnoujskim porcie jachtowym.

Świnoujście jest jedynym polskim kąpieliskiem, które otrzymuje to prestiżowe wyróżnienie - nieprzerwanie - od 13 lat.

W tym roku w Polsce przyznano Błękitną Flagę 23 plażom, to o 8 mniej niż przed rokiem.

Uroczyste wciągnięcie na maszt tej wyjątkowej flagi ,zaplanowano w dniu 18 czerwca (poniedziałek) ,o godzinie 12.00 przy Centrum Ratownictwa.

- Aby otrzymać to międzynarodowe wyróżnienie, trzeba spełnić wiele warunków dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa i czystości kąpieliska– mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus. - Jest w tym również ogromna zasługa dyrekcji i pracowników OSiR Wyspiarz, szczególnie tych ,którzy bezpośrednio zajmują się plażą i naszym portem jachtowym.

Błękitna Flaga przyznawana jest w dwóch kategoriach: kąpieliskom oraz marinom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.

Na poziomie krajowym rekomendacji do przyznania Błękitnej Flagi udziela Jury Krajowe. Ostateczną decyzję o przyznaniu Błękitnej Flagi podejmuje Jury Międzynarodowe, z siedzibą w Kopenhadze, składające się z przedstawicieli Światowej Organizacji Turystycznej (WTO), Programu Ochrony Środowiska ONZ (UNEP), Międzynarodowej Rady Przemysłu Morskiego (ICOMIA), Międzynarodowej Federacji Ratownictwa Wodnego (ILS), Światowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), Komisji ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego (EU), Europejskiej Unii na Rzecz Ochrony Wybrzeży (EUCC) oraz Fundacji na Rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE).

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest nie tylko w Europie, ale również plażom leżącym w tak egzotycznych miejscach jak: Republika Południowej Afryki, Karaiby, Maroko czy Nowa Zelandia. Świnoujska plaża należy do najpiękniejszych nad Bałtykiem. Wskazują na to między innymi rankingi polskich miejscowości wypoczynkowych i kąpielisk. Od lat świnoujskie kąpielisko przoduje w nich, wskazując przez to, że świnoujska plaża nie ma sobie równej na polskim wybrzeżu. W ubiegłym roku plaża trafiła do rankingu Skyscannera jako jedno z dwudziestu pięciu najwspanialszych nadmorskich zakątków świata.

Błękitna Flaga przyznawana jest tylko na jeden sezon. Aby móc ponownie ubiegać się o wyróżnienie, kąpieliska i mariny muszą co roku poddawać się rygorystycznym kontrolom.

BIK


komentarzy: 11, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-11 z 11

Gość • Środa [13.06.2018, 15:06:06] • [IP: 37.248.152.**]

Ta flaga to wielkie OSZUSTWO! Wystarczy wejść na Warszowie- zero koszy do opalania, słodkiej wody do umycia, TOALET, jakiegoś kiosku.Piękna plaża dzika całkowicie zapomniana przez władze miasta-SKANDAL!! Dlatego błękitna flaga to jakaś pomyłka!!

Gość • Środa [13.06.2018, 13:31:53] • [IP: 178.235.180.***]

O porcie jachtowym to wstyd mowić.Bardzo drogo, toalety wiele mają do życzenia oraz brak stacji paliw.To dyskryminuje przystań jachtową.WSTYD i tyle!!

Gość • Środa [13.06.2018, 12:25:49] • [IP: 83.8.113.**]

Znajomość idzie górą ! Za co ta flaga, za bałagan??

leserrrr • Środa [13.06.2018, 12:16:27] • [IP: 78.133.244.**]

trochę mało na plaży jest koszy na śmieci i są wtedy" czubate" ;) no i woda mogłaby być trochę cieplejsza:) ale ogólnie jest OK !!

Gość • Środa [13.06.2018, 09:30:21] • [IP: 77.252.46.**]

Czy ci, co przyznają flagę, to mają oczy, czy tylko na podstawie wyfotoszopowanych zdjęciach?

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:32:15] • [IP: 94.254.230.**]

Tylko niech DUMNI POLACY +PRAWDZIWI PATRIOCI+KATOLICY dbaja o czystość i ZBIERAJĄ SMIECI po sobie...WSTYD co wyprawiaja na plazy. ..WSTYD ! Niemcy niech będą dla NAS PRZYKŁADEM...

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:54:03] • [IP: 62.69.253.***]

Płacisz to masz takie wyróżnienie nie mające nic wspólnego z rzezczywistością...PLAŻA JEST BRUDNA i żadna szmata błekitna tego nie zmieni.Chyba że zmieni się ludzi za to odpowiedzialnych...

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:05:04] • [IP: 93.94.190.***]

Czy flaga dalej będzie jak wybudują terminal kontenerowy. A może komuś chodzi o to, żeby Świnoujscie zniszczyć jako kurort i uzdrowisko?

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:29:11] • [IP: 81.204.98.**]

Wspaniale...!

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:16:49] • [IP: 62.69.251.***]

lubię pieski, nie zostawiają petów, kapsli, nie wylewają resztek olejków w piasek, nie zakopują opakowań po prowiancie itp. itd.. . . .

Gość • Wtorek [12.06.2018, 17:13:49] • [IP: 178.238.246.**]

Przydalo by sie aby na OGOLNA plaze nie zabierano biednych psow, ktore meczy plaza i brudza sikaja a pozniej bawia sie w tym piasku dzieci I PETY ORAZ SMIECI JAKIE ZOSTAWIAJA LUDZIE!!MORZE PO PLAZY ZACZELA BY CHODZIC STRAZ MIEJSKA I TYLKO BY POMOGLO!

Oglądasz 1-11 z 11
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■