POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.06.2018, 18:29:41] • Świnoujście

Mieszkaniec: Zamiast chwalić się duperelami, niech zajmą się problemami ludzi!

Mieszkaniec: Zamiast chwalić się duperelami, niech zajmą się problemami ludzi!

fot. Czytelnik

Władza lubi chwalić się zorganizowanymi imprezami, tym że na zabawie były kiełbasy, wata cukrowa i niezbyt znana gwiazda. Niestety, takie podejście nie sprawi że Mieszkańcom Świnoujścia będzie żyło się lepiej. O swoim problemie opowiedział nam przedsiębiorca, który od kilku lat boryka się z niedogodnościami, których rozwiązanie jest tak banalne, że aż niewidoczne dla władz.

Pan Piotr od kilku lat zajmuje się sprzedażą owoców oraz warzyw. Niestety, jak twierdzi, aby dostarczyć swoim klientom najświeższe towary, musi codziennie stać po kilka godzin w kolejce na prom Karsibór. Spowodowane jest to tym, że Pan Piotr posiada auto dostawcze, które nie będzie wpuszczone na prom Bielik ze względu na swoją masę.

- Proszę sobie wyobrazić, że człowiek który jest mieszkańcem Świnoujścia, prowadzi tutaj własną działalność, odprowadza podatki, musi codziennie dwoić się i troić aby rano dowieźć towar do sklepu. Wyjeżdżam w nocy po towar, rano przyjeżdżam i co? Kolejka na około dwie godziny przed promem Karsibór. Dlaczego władza zajmuje się duperelami zamiast problemami Mieszkańców? Turyści wjadą i wyjadą. Ja stoję codziennie w kolejkach. Rozwiązanie problemu trapiącego Świnoujście jest banalne, wystarczy uruchomić dodatkowy prom oraz nakazać odbijanie jednostek gdy załadują tylko samochody. Dlaczego władza utrudnia nam życie? Potem się dziwią, że nikt nie chce tu mieszkać i zakładać rodzin. Nic dziwnego, gdy o oczywiste rzeczy trzeba się prosić i czekać latami... – komentuje Pan Piotr.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 46, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-46 z 46

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:30:28] • [IP: 176.221.122.***]

Tekst to kolejna ustawka SLD, która tak wdzięcznie tu komentuje.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:26:53] • [IP: 94.254.229.**]

Jakie 30 min codziennie jeżdżę na szczecin po towar i nie zdażyło mi sie stać 30 min w kolejce. zazwyczaj jest to od 1.5 do 3 godzin. Wiec nie pierdziel głupot jak sie przeprawiasz raz na ruski rok

Gość • Wtorek [12.06.2018, 21:26:06] • [IP: 78.3.118.**]

A pan Piotr niech wstaje wcześniej i jeździ po truskawki bo już się czerwone pokazały czereśnie 😀

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:56:00] • [IP: 178.238.252.**]

Bardzo słuszna uwaga mam ten sam identyczny problem - płacę pracownikom stawkę godzinową - koszty roczne ogromne. Łącznie policzyć wszyskich oczekujących tracących czas który możnaby spożytkować efektywnie, a z t u n e l i k i e m znów cisza. Efekt najdroższe miasto w POLSCE.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:45:32] • [IP: 31.1.88.***]

czlowieku co ty bredzisz ja tez jezdze po towar i nie stoje rano po powrocie ze szczecina 2 godziny najwyzej 30 min gora

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:35:24] • [IP: 46.215.178.***]

No no to zes panie Piotrze nowosc powiedzial.przeciez tak jest od lat, jak tylko promy sie zaladuja to odbijaja.zasada jest tu tylko jedna, a mianowicie jeden musi czekac na drugiego

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:29:53] • [IP: 83.20.250.***]

Ma Pan całkowitą rację, nie dziwię się oburzeniu.Władza ma pracę lekką, łatwą i przyjemną, nie mówiąc już o żadnej odpowiedzialności.Dlatego nic sobie nie robią z problemów innych.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:25:03] • [IP: 83.20.245.***]

Również uważam, że władze powinny cos z tym zrobić. Współczuję Panu Piotrowi, czlowiek sie dwoi i troi zeby zarobic a tu klody pod samym domem. mnie niestety te kolejki odstraszaja..

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:09:27] • [IP: 94.254.242.***]

Chlopie po co ta spina zawsze były kolejki i bandą.Jak Ci tak źle wyprować się.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:01:43] • [IP: 80.245.183.***]

Agatówna bryluje w tym, że się chwali.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 20:00:27] • [IP: 37.47.165.***]

Latwopsujne rzeczy mogłyby od reki a narazie przez niemcy można o ile to ze szczecina. Jak bliżej trzeby nadrobić trochę.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:58:04] • [IP: 188.146.170.***]

ale sa już 3 promy i kolejki calkiem sprawnie znikaja bład miasta polega na tym że ma za przeproszeniem w dupie miejscowe firmy, hurtownie, dostawcow, piekarnie, kurierow etc. nieliczni ktorzy wejdą w dupe albo mają ZNAJOMOŚCI w UM maja plakietke wjazdu z pierwszeństwa (stali bywalcy karsiborow wiedza o kim mowa) a reszta niech stoi i kombinuje. osobiście sie przekonalem ze pan prezydent pismo o pierwszenstwo wjazdu na prom wypier. do smieci, a potem wielkie pretensje że w mieście nie ma towaru albo cos waznego do urzedu nie dojechalo

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:58:04] • [IP: 82.174.234.**]

Maja cie w dupie bo sprzedajesz warzywa a nie apartamenty. to proste

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:47:13] • [IP: 5.172.234.**]

co za odkrycie, to jest kapitalny pomysł, Piotrze jesteś geniuszem

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:42:20] • [IP: 80.245.182.**]

No i co my mamy Panu zdobić? Współczuje, ale miasto ma chyba uwiązane ręce..

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:28:02] • [IP: 88.156.234.***]

to tak samo jak ten porypany pis

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:24:49] • [IP: 83.11.132.***]

FACIO CO TAK NARZEKARZ NA WŁADZĘ A CO CI ZROBIŁA TAMTA WŁADZA PRZEZ OSIEM LAT, A I TERAZ CIĄGLE PRZESZKADZA, PŁACI ZA STRAJKI I PODBUŻA, ZAMIAST ZADBAC O ZGODĘ, MIŁOSC W NARODZIE I ODBUDOWANIU ZNISZCZONEJ POLSKI. A WY TYLKO NARZEKACIC UMICIE, A STÓJCIE SOBIE.

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:17:50] • [IP: 81.204.98.**]

Przeciez bedzie tunel?!cierpliwosci...A zajac jst sie czym w swinoujsciu...sluzba zdrowia i szpital...sprawa priorytetowa...

Gość • Wtorek [12.06.2018, 19:02:59] • [IP: 178.235.176.**]

kolejka max na 30 min.bez przesady

Gość • Wtorek [12.06.2018, 18:57:48] • [IP: 178.238.252.**]

promy jesli chodzi o karsibory mogly by odplywac z chwila zaladowania samochodami anie czekac swoich godzin dlatego sa kolejki a o tunelu zapomnijcie... mieszkaniec swinoujscia nie turysta

Gość • Wtorek [12.06.2018, 18:39:18] • [IP: 37.47.185.***]

A co z wypadkiem ktory byl po 22.00 na Grunwaldzkiej

Oglądasz 26-46 z 46
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■