POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.06.2018, 16:34:37] • Świnoujście

Pozostały jeszcze dwa dni naboru

Pozostały jeszcze dwa dni naboru

fot. Organizator

Jeszcze tylko 2 dni można składać wnioski w ramach drugiego naboru na najem mieszkania w budynku czynszowym w Świnoujściu przy ul. Kontradmirała Włodzimierza Steyera.

- Nabór ten został uruchomiony 14 maja 2018 roku i będzie trwał do 28 czerwca 2018 roku. – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta - Kompleksowa informacja o zasadach naboru i inwestycji jest zawarta na stronie internetowej Spółki „LOKUM”- www.lokum.swinoujscie.pl. Zapraszamy również do Biura Obsługi Klienta: ul. Armii Krajowej 12/210 A, czynnego od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30.

W planowanym do wybudowania budynku czynszowym w ramach rządowego programy budownictwa mieszkaniowego będzie 48 mieszkań. Na 57 złożonych wniosków w ramach pierwszego naboru Komisja Przydziału Mieszkań pozytywnie rozpatrzyła 26, co umożliwiło otwarcie kolejnego na pozostałe do wynajmu 22 lokale.

Rzecznik Prezydenta Świnoujścia


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Czwartek [28.06.2018, 08:50:59] • [IP: 37.47.128.**]

Przecież ciągle tam śmierdzi z wodociągów, nie sposób przejechać tamtędy rowerem lub autem z otwartymi oknami. Co z tego, że widok piękny na wodę, jak nie można nawet otworzyć okna. Tak samo jest z tym nowym budynkiem tuż obok na zakręcie Steyera. Ludzie pokupowali, a okazało się, że nikt tam nie posiedzi nawet na balkonie bo smród z kanalizacji cały czas. Lokale na dole cały czas czekają na najemców. Nietrafione miejsce niestety.

Gość • Środa [27.06.2018, 14:50:35] • [IP: 176.221.123.**]

Projekt z wczesnego Gierka. Może na podstawie tego projektu mieli budować Krzywą ?, a wybudowali zamiast budynków mieszkalnych potwory, których nie wolno było wtedy budować. Nie spełniają warunków technicznych dla budynków mieszkalnych i nie było zgody na żadne odstępstwa od przepisów wówczas obowiązujących.

Gość • Środa [27.06.2018, 11:37:09] • [IP: 23.226.237.*]

Wstydziłbym się tam mieszkać, gdzieś koło menelowa. Czemu takich budynków miasto nie buduje blisko morza, tylko gdzieś na wypiździewie, i dlaczego te budynki są takie brzydkie?

Gość • Środa [27.06.2018, 10:32:32] • [IP: 92.42.118.*]

Środa [27.06.2018, 06:42:04] • [IP: 95.40.78.***] - właśnie nie, dobrze, że jest duża wpłata na wstęp, bo inaczej byłaby to zwykła socjalka i byłoby ryzyko powtórzenia sytuacji a'la Krzywa czy Modrzejewska. To po prostu inna propozycja dla innej grupy ludzi - nieco zamożniejszych, ale nadal za biednych na wykup mieszkania na wolnym rynku po naszych kuriozalnych cenach. Kiedyś w spółdzielniach też trzeba było mieć wkład własny, czyż nie? A czynsze też się płaciło normalnie całe życie - jak nasi rodzice...

mb • Środa [27.06.2018, 10:12:15] • [IP: 95.129.225.**]

To jest mieszkanie +, czego chcecie ?

Gość • Środa [27.06.2018, 09:39:50] • [IP: 77.88.191.**]

dajcie te mieszkania dla młodych policjantów by zachęcić ich do służby w naszym mieście. Bo niedługo możemy mieć duży problem z utrzymaniem porządku.

Gość • Środa [27.06.2018, 06:42:04] • [IP: 95.40.78.***]

albo czynsz albo wpłaty i kredyty, a tu na start dać i jeszcze co miesiąc czynsz!

Gość • Środa [27.06.2018, 04:36:01] • [IP: 62.69.229.**]

To jaki status będą mieli najemcy? To będą najemcy, właściciele czy współwłaściciele? Jakoś dziwnie to wszystko wygląda. A potem się okaże, że ci ludzie nie będą mieli żadnych praw a ich pieniądze gdzieś się rozejdą.

Gość • Środa [27.06.2018, 00:04:19] • [IP: 178.238.253.***]

Odnoszę stale wrażenie, że w tym mieście wszystko jest dokładne; tzn. przez 'upierdliwych' czytelników - od dziury w jakiejś ulicy, niedoskonałości i nieprawidłowości UM i US, przez nierówne kosteczki polbruku, ujadające psy, aż do żurka - o co wam ludki chodzi??! Przecież przez to wszystko wychodzi na naszą niekorzyść - życionko jest piękne i cieszmy się nim.

Gość • Wtorek [26.06.2018, 23:58:57] • [IP: 92.42.118.*]

@ Wtorek [26.06.2018, 19:39:00] • [IP: 77.88.191.**] - nie, tam nie ma budynków socjalnych, natomiast są już normalne budynki developerskie, to jest na początku Steyera, normalna okolica, ludzie, zerknąć wystarczy na stronę LOKUM i doczytać.

Gość • Wtorek [26.06.2018, 23:50:45] • [IP: 94.254.232.**]

miało być mieszkanie + a jest jak jest bo nasze władze lokalne tak to sobie wymyśliły jak by ktoś miał luzne 80 tyś to moze sobie dobrać kredyt i kupić własne a tu nie ma nic a koś obraca jego pieniędzmi

Gość • Wtorek [26.06.2018, 23:49:05] • [IP: 92.42.116.**]

No co za mendy, ni dadzą mieszkań za darmo ! Tylko sami sie chcą nachapać pensji z nadzych podatków.

Gość • Wtorek [26.06.2018, 23:32:51] • [IP: 178.238.249.***]

Ta inwestycja to jak na ul. Markiewicza czyli system mieszkaniowy TBS studnia bez zdna nic nie jest twoje tylko placisz characz

Gość • Wtorek [26.06.2018, 23:31:10] • [IP: 80.245.178.**]

Coś nie wypaliło.

Gość • Wtorek [26.06.2018, 22:53:54] • [IP: 94.254.229.*]

Krzywa 2

Gość • Wtorek [26.06.2018, 22:30:16] • [IP: 176.221.123.***]

nie do końca jasna sytuacja.

Gość • Wtorek [26.06.2018, 22:22:33] • [IP: 93.94.188.**]

Byłam zapisana coś mnie tknęlo. Na start 82 000, w następnej kolejności roczny czynsz. Mieszkanie ok 60 metrów 15/17 zł za metr czynszu plus media. Wkład po rezygnacji ponoć zwrotny (słaba gwarancja.Dla mnie za wiele niejasności..

Gość • Wtorek [26.06.2018, 22:14:28] • [IP: 188.146.238.***]

Proszę czytać ze zrozumieniem, budynki trzeba wybudować. Cały program jest pod patronatem miasta. Trzeba wpłacić pieniądze, około 80 tys za 40 metrów. Uważam iż to dobra inwestycja, przy cenach które dochodzą do 11 tys za m2.

Gość • Wtorek [26.06.2018, 21:55:41] • [IP: 62.69.203.**]

Tam nawet stenie wariatkę z warszawa przenieśli ale jak wsza wraca na dawne śmieci

Gość • Wtorek [26.06.2018, 21:50:35] • [IP: 77.253.138.**]

Dziś trzeba było oglądać" Czarno na Biały" ALTERNATYWY DWA PANA MINISTRA.Poszukajcie sobie w internecie!

Gość • Wtorek [26.06.2018, 21:49:09] • [IP: 188.146.203.***]

Tam szczury jak koty latają

Gość • Wtorek [26.06.2018, 21:20:34] • [IP: 95.166.56.***]

Podejrzana sprawa. Ludzie nie maja gdzie mieszkać a tu nie ma kto zamieszkać? Ktoś wie dlaczego? Redakcjo - może warto przyjrzeć się bliżej sprawie?

Gość • Wtorek [26.06.2018, 20:18:20] • [IP: 82.174.234.**]

Bubel na miarę nosa michalskiej

Gość • Wtorek [26.06.2018, 19:39:00] • [IP: 77.88.191.**]

boze to miejsce to tragedia tam juz sa budynki socjalne i albo slychac o patologi albo o insektach ktore opanowaly cale budynki

Gość • Wtorek [26.06.2018, 19:28:12] • [IP: 87.58.166.**]

te mendy za darmo dla obywateli nic nie dadza

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■