POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [28.06.2018, 16:54:31] • Polska

Polacy pokochali kabriolety

Polacy pokochali kabriolety

fot. Organizator

Aż o 14 proc. wzrosła sprzedaż używanych kabrioletów w 2018 r. Najczęściej wybieranym autem jest Peugeot 307 CC.

Warszawa, 27 czerwca 2018 r. – Utrzymująca się słoneczna aura sprawiła, że Polacy tłumnie odwiedzają plaże, usuwają rdzę z grilla oraz zgodnie z najnowszymi danymi AAA AUTO, coraz częściej wsiadają za kierownicę używanych kabrioletów. Ich sprzedaż w sieci dealera wzrosła w tym roku aż o 14 proc. w porównaniu do 2017 roku. Niemniej jednak w kontekście całorocznej pogody w kraju, entuzjazm Polaków do kabrioletów wydaje się ciągle zastanawiający.

„Kabriolet w rzeczywistości lepiej nadaje się do łagodniejszego klimatu niż gorących, suchych warunków. W tych bardziej sprawdzają się samochody ze stałym dachem, które dzięki klimatyzacji utrzymują niższą temperaturę wewnątrz auta i chronią pasażerów przed nadmiernym słońcem. Dachy z tkanin są coraz bardziej zaawansowane, a wraz z elektrycznym sterowaniem składanych części dachu, kabriolety stały się dalece mniejszym kompromisem w stosunku do tradycyjnych aut niż kiedykolwiek wcześniej“ – powiedział František Švec, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.

Obecnie dachy kabrioletów są wodoszczelne i zapewniają doskonałą izolację akustyczną oraz tłumią dźwięki, dzięki czemu można używać takich aut do jazdy całorocznej. Eksperci AAA AUTO radzą jednak, aby zachować dobry wygląd składanego dachu, należy pamiętać o cyklicznym czyszczeniu i przeglądzie co najmniej raz w roku, a wówczas będzie można parkować kabrioletem na świeżym powietrzu nawet cały rok. Warto przy tym pamiętać, aby nie zostawiać samochodu pod drzewem, jeśli chcemy, żeby dach nie zmienił koloru na... zielony.

W tym roku najbardziej popularnym używanym kabrioletem poszukiwanym przez Polaków w sieci AAA AUTO jest Peugeot 307 CC, coupe i kabriolet w jednym, który wygląda znakomicie i jednocześnie jest tani. Aż 50 proc. wszystkich kupowanych kabrioletów w AAA AUTO było w kolorze czarnym, 87 proc. miało silniki benzynowe, a 75 proc. manualną skrzynię biegów.

Z kolei, w Europie Środkowej, w sieci AURES Holdings, która jest właścicielem AAA AUTO, w tym roku najcześciej kupowane są kabriolety:
1. Volkswagen Eos
2. Mercedes SLK
3. Peugeot 307
4. Peugeot 206
5. Volvo C70


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi w Świnoujściu - informujemy, że w nocy z 29.04.2026 (środa) na 30.04.2026 (czwartek) w godzinach od 22:00 do 05:30 planuje się wprowadzenie ruchu wahadłowego w tunelu. Powodem wprowadzenia ograniczeń w ruchu jest ciąg dalszy mycia lamp w tunelu na potrzeby DUT. Prom Bielik na przeprawie Warszów będzie w tym czasie w pogotowiu. W przypadku jakichkolwiek zmian będziemy informowali na bieżąco. Szanowni Pasażerowie w związku z powyższymi utrudnieniami sugerujemy planowanie podróży z odpowiednim wyprzedzeniem ■ Tradycyjnie 2 maja na najwyższej latarni morskiej nad Bałtykiem załopocze największa na świecie biało-czerwona. Aby umożliwić mieszkańcom Świnoujścia udział w ceremonii, Świnoujska Organizacja Turystyczna we współpracy z armatorem Adler-Schiffe przygotowała 300 bezpłatnych zaproszeń ■