POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.07.2018, 08:47:50] • Świnoujście

Czytelnik: Panie Prezydencie, może zejdziemy z kortów na ziemię?

Czytelnik: Panie Prezydencie, może zejdziemy z kortów na ziemię?

fot. Czytelnik

Świnoujście może poszczycić się kilkoma "pokazowymi" punktami. Są to między innymi Park Zdrojowy, promenada, deptaki. tych ostatnich mamy trzy: deptak przy Słowackiego, Bohaterów Września i Piłsudskiego. Są dość nowe, ukwiecone, pełne ławeczek. Miasto regularnie sprząta je i dba o czystość. Jednak, jak to zwykle bywa, zdarzają się mniejsze lub większe usterki. Ta, o której pisze mieszkaniec, należy raczej do większych zaniedbań, bo stwarza zagrożenie. Chodzi o ruchome, wypadające kostki brukowe, na których potykają się kolejni przechodnie.

"Wzdłuż deptaku na ul. Piłsudskiego kostka wypada niczym popcorn z patelni, kwestia czasu aż dojdzie do tragedii, co chwila ktoś się potyka. Pan Prezydent zajęty promocją swojej twarzy razem z panem Sujką, może zrobią coś dla tubylców?"- apeluje mieszkaniec miasta (zachowano oryginalną pisownię).

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-40 z 40

Gość • Niedziela [08.07.2018, 11:45:56] • [IP: 178.238.246.***]

Prezydent jest tak zapracowany, bo wszystko spada na jednego człowieka, który musi, żeby dotrzymać towarzystwa celebrytom, grać na korcie. A kiedy ma załadować przysłowiową taczkę? Jacy niewyrozumiali ci MIESZKAŃCY?

Gość • Niedziela [08.07.2018, 11:43:20] • [IP: 83.20.251.***]

A jedna pani nie sprzątnęła kupy po swoim psie. Niektórzy już sądzą, że w tej sytuacji dotychvzasowy Prezydent Miasta nie ma już szans w najbliższych wyborach. Ludzie!! Trochę racjonalności w swych osądach. A z Prezydenta to może tak spróbować być dumnym, co?

Gość • Niedziela [08.07.2018, 11:37:58] • [IP: 10.238.10.*]

ta kostka to przekleństwo tego miasta - nie ma chyba chodnika aby się nie ruszała i nie wypadała - wystarczy pochodzić trochę po deptaku na Boh Września, Monte Cassino - cała ul. Szopena wzdłuż parku czy deptak na zdjęciu. Problemów jest kilka : kostka układana niechlujnie, brak prac okresowych (zagęszczanie kostki np. raz w roku) czy w końcu zamiatanie tych miejsc zamiatarką która wyciąga piasek ze spoin. To samo na Placu Wolności - myjki ciśnieniowe używane do czyszczenia nawierzchni powodują wymywanie spoin, podmywanie płyt i ich pękanie.

Gość • Niedziela [08.07.2018, 11:17:09] • [IP: 93.94.186.**]

A komu się przydała ta kostk, której brakuje?

Gość • Niedziela [08.07.2018, 11:16:24] • [IP: 88.156.234.***]

wiecej samochodow tam wpuszczajcie to napewno poprawi sie stan drogi (nowej drogi) bo piesi raczej nie zrobili takich szkod

Gość • Niedziela [08.07.2018, 10:38:19] • [IP: 94.254.229.***]

He następny który innym mówi ci maja zrobić. Niech najpierw sam u siebie zrobi porządek w chałupie nic nie robi a innych strofuje są służby w mieście niech zgłosi

Gość • Niedziela [08.07.2018, 10:36:47] • [IP: 178.235.176.***]

Gdy ogłoszono, że swinoujskie deptaki dostaną nawierzchni z kostki brukowej, mieszkańcy w większości zaprotestowali. Powierzchnia z nieobrobionej kostki nijak ma się do eleganckiego wystroju promenady, utrudnia kobietom chodzenie na szpilkach, łatwo ulega destrukcji i tylko w jednym przypadku jest przydatna- w ulicznych starciach. Tą wiedzę mają wszyscy oprócz władz miasta. Efekt, to dziury w nawierzchni, potencjalne zagrożenie połamania nóg itd. Wniosek jest taki, by w nadchodzących wyborach wybierać młodych ludzi, bywałych w europejskich krajach, którym juź z butów nie wyłazi słoma przodków-dążących do upodobnienia miasta do swojej wioski, którym obca jest megalomania i stawianie w centrum miasta wieżowca w kształcie fallusa mającego zapewne zaspokoić wielkie ego sprawującego władzę. W Barcelonie na wysoki budynek-ogórek mówią qutas. Świnoujski wieżowiec naprzeciwko ratusza już też jest tak nazywany. I słusznie.

Gość • Niedziela [08.07.2018, 10:33:48] • [IP: 92.42.114.**]

Pan prezio ma wszystko w nosie i się lansuje puki jego czas.

GośćjAREK • Niedziela [08.07.2018, 10:04:44] • [IP: 94.254.129.***]

Dla mnie Pan Prezydent jest ostatnią osobą na którą zagłosuję. Urządzanie turnieju tenisowego za pieniądze swinoujszczan dla kilku celebrytów, a odmowa urządzenia strefy kibica dla wielu mieszkańców daje do myslenia. Likwidacja Floty itp. Dziękuję Panu, idź Pan opiekować się wnukami i prawnukami, a Nam daj Pan spokój! Jest to moje prywatne zdanie, które podziela wiele osób, ale nie wszyscy!

Gość • Niedziela [08.07.2018, 10:03:28] • [IP: 93.94.185.***]

Z TYM PROSZĘ DO DRÓG PUBLICZNYCH A NIE DO P. PREZYDENTA.REDAKTOR TEGO PORTALU POWINIEN ANALIZOWAĆ CO JEST W NIM PISANE

Gość • Niedziela [08.07.2018, 10:00:36] • [IP: 62.69.253.***]

Ta kostka nierówna i najtańsza a zapłacona jak za pierwszy gatunek to autorski pomysł pani Inżyniery Miasta BM i jej zastępcy. Tylko pytanie do czyich kieszeni trafiła różnica w cenie? A z racji jakości materiału, a raczej jej braku efekt jest jak widać. Jaka kostka powinna być na chodniku ułożona można zobaczyć na ul. Krzywoustego od strony parku. Niemcy ponad 100 lat temu ułożyli i tam gdzie nasi nie ruszali dalej jest ok i równo. Można?

Gość • Niedziela [08.07.2018, 09:48:21] • [IP: 95.129.229.***]

Jak buja się wśród gwiazd, i to za długo, to nie widzi się ziemi, po której się stąpa. Ludzie widzą, męczą się i zgłaszają, ale nie tym osobom, którym powinno się zgłaszać takie przypadki tylko mediom. Dlaczego? Bo w Urzędzie nie ma odpowiednich procedur a Pan Rzecznik zawsze ma wymijającą odpowiedź. Przez co oddala się więź Władzy ze swoim elektoratem.

Gość • Niedziela [08.07.2018, 09:35:22] • [IP: 31.0.86.***]

Ale czego czytelnik wymaga? Że prezydent przyjdzie i będzie kostkę układał? Mamy w Polsce to do siebie, że na wszelkie awarie, problemy machamy ręką, zamiast zgłosić gdzie trzeba. Właściciel, dzierżawca punktu przy którym są te dziury, nie widział ich? Nie zgłosił?

Gość • Niedziela [08.07.2018, 09:22:54] • [IP: 80.245.176.***]

Wszędzie z dupy kostka, czy już nie ma lepszych pomysłów na chodniki

darnaw • Niedziela [08.07.2018, 09:21:45] • [IP: 94.254.239.**]

Za parę miesięcy wybory, pamiętajmy więc co dla mieszkańców robi obecny prezydent ! Tak, tak, nie robi niczego, tylko bogatych inwestorów widzi, tylko miliardy ma we łbie, miliardy na terminal kontenerowy z których to miliardów można by wykręcić spore łupy dla swojej kliki i siebie samego. A parkingów nadal nie ma tak jak ławek dla starszych mieszkańców, jak wielu innych rzeczy i m.in te kostki plączące się pod nogami nie tylko w jednym miejscu ale wszędzie ! A Świnoujście na piaskach stoi! Ale trzeba by posypać piaskiem albo żwirem kostki na chodnikach i deptakach. Samo p. Żmurkiewicz to się nie zrobi!!

Oglądasz 26-40 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■