- Aktualnie są one poddawane weryfikacji formalnej, następnie zostaną ocenione pod względem merytorycznym przez poszczególne wydziały Urzędu Miasta - informuje Robert Karelus, rzecznik Prezydenta Świnoujścia - Ich wnioskodawcy – liderzy projektów, jeżeli będą jakieś wątpliwości, zostaną poproszeni o ich uzupełnienie.
W bezpośrednim głosowaniu, które odbędzie się w dniach od 10 do 28 września, mieszkańcy zdecydują na co w 2019 roku wydać 2,2 mln złotych. Budżet jest podzielony na tzw. twarde i miękkie projekty. Pierwsze to projekty inwestycyjne. Wartość każdej ze złożonych propozycji nie mogła przekroczyć 500 tys. złotych
Drugie to przedsięwzięcia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym. Wartość jednego projektu w tej kategorii nie może przekroczyć 40 tys. złotych.
- Głosować na zgłoszone projekty będą mogli mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia. - dodaje Robert Karelus - Jedna osoba będzie mogła oddać głos na jeden projekt inwestycyjny i jeden głos na projekt prospołeczny. Podobnie, jak w poprzednich edycjach budżetu, głosować będą mogły nie tylko osoby zameldowane w mieście, ale także wszyscy ci, którzy tu mieszkają, a z różnych przyczyn nie są zameldowani.
Wszystkie dotychczasowe Budżety Obywatelskie cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno jeśli chodzi o zgłaszanie propozycji, jak i późniejsze głosowanie. Średnia głosów oddanych w dotychczas przeprowadzonych budżetach wynosi około 9 tysięcy głosów i jest to jeden z najwyższych w kraju współczynników udziału mieszkańców w budżecie partycypacyjnym.
Wylewanie jadu to domena tych co nic z siebie nie dają, ludzie opamiętajcie się skąd w was tyle nienawiści !!
Ci roszczeniowi tylko narzekają a rusz te swoje cztery litery i zobaczysz jeden z drugim jaka to ciężka praca, brawo dla tych co się starają to przecież dla innych, powodzenia. .
Jak zwykle w większości komentujący to zesr.ne nieroby i lesery. Wszystkim którzy składają wnioski i potem zamawiają do głosowania wielki szacun! Robią to za darmo bo chca cos zmienic w okolicy w ktorej mieszkają, lub zorganizować jakieś wydarzenie żebyś komentujący hejterze i ćwoku mógł wyjsć zza tego komputera i zobaczyć ze istnieje swiat poza twoim przesyconym nienawiścią małym beznadziejnym pokoikiem! Brawa dla wszystkich bez względu na to z jakiego środowiska pochodzą!!
a gdzie przejscie przez tory w Lunowie
Budżet obywatelski to jedno wielkie kłamstwo dla mieszkańców miała być kładka to jej niema jak tu wierzyć i oddać głoś.
8:55 - To o tyle ciekawa mysl, ze w części prawdziwa. W części, bo uważam, że nie można wykluczyć działania tam po prostu ludzi dobrej woli, wysuwających wnioski do dofinansowania danej inwestycji bez liczenia na własne korzyści. I jednocześnie zgodzę się, że warto zastanowić się, komu i jakie frukta spłyna z pokazywania sie na tle wniosku o dofinansowanie. Trzeba jednak dostrzec ludzi-społeczników, działających w imię prawdziwych ideałów.
Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin
Tylko agresja i krytyka że strony internautów, ale złożyć wniosek., to się nie chce. W jedną z upalnych niedziel był pa Karelus z jedną z pań z UM i wyjaśniał z ogromną cierpliwością co i jak należy zrobić, żeby taki wniosek złożyć, ja złożyłam, tylko boję się, że przy ostatecznym głosowaniu we wrześniu, zabraknie zainteresowania mieszkańców. Dlatego już teraz proszę żeby piękni naszego miasta, i to co się tutaj dzieje było naszym wspólnym celem. A panu Rzecznikowi dziękuję za czas i wyjaśnienia.
Założymy się że 3/4 z tych ludzi na zdjęciu będzie na listach Zmurkiewicza albo grupy morskiej? Ten budżet obywatelski robią tylko żeby wypromować politycznie konkretne osoby i poprawiać sobie otoczenia jak Michalska będzie miała pod domem dzięki temu ten plac zabaw na Grunwaldzkiej co zgłosiło PO. Tak ręka rękę myje.
Kościół, kościół i jeszcze raz kościół.i na każdym skrzyżowaniu kapliczka z matko bosko częstochowsko.
I znów Pinokio.
Ten burak to zawsze się afiszuje !
Ulubieńcy Pana PREZYDENTA!
demokraci - grabarze ludzkości
Projekt chociaż metr chodnika na karsiborzu !!
Niski próg wieku (16 lat) sprawi, że szkoły średnie będa uprzywilejowane, bo gdy szkoła ma jakis projekt, to od razu kilkuset uczniów jak karne wojsko, jak mięso armatnie (por. twarz piąta od prawej, ten dyrektor ma za soba wojsko).
Wszędzie, gdzie pieniądze, to ciągle prawie zawsze te same gęby żerują.
Mam nadzieję że padł wniosek o zrobienie na cmentarzu ścieżek aby żyjący mogli chodzić a nie jak do tej pory albo błoto albo kurz pod niebiosa A jeżeli nie ma takiego wniosku to niech miasto zacznie myśleć coś na ten temat. A do tego te drogi powinny wytrzymać nacisk samochodów dowodzących nagrobki zamówione przez rodziny zmarłych !