POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [07.07.2018, 09:09:05] • Świnoujście

Badania natężenia ruchu i hałasu w naszym mieście

Badania natężenia ruchu i hałasu w naszym mieście

fot. Czytelnik

Na ulicznych latarniach zostały zamontowane dwa rodzaje urządzeń, przypominających kamery lub czujniki. Po co?

Jak dowiadujemy się od Rzecznika Prezydenta, są to urządzenia służące okresowemu badaniu natężenia ruchu i hałasu komunikacyjnego na świnoujskich skrzyżowaniach oraz przeprawach promowych.

"Badaniu poddanych zostanie około 30 skrzyżowań oraz obie przeprawy. Pierwsze badanie zakończy się w ten weekend. Kolejne odbędzie się we wrześniu. Koszt takich badań to ponad 130 tysięcy złotych."- informuje Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Niedziela [08.07.2018, 18:19:28] • [IP: 178.235.176.**]

Bez tych czujników i pomiarów wiadomo, że Sikorskiego ma 1 miejsce w natężeniu hałasu, samochody i sprzęt budowlany jadą non stop. Ciekawe jaki wyjdzie tu wynik oficjalny, bo my mieszkańcy stawiamy na maksymalny. Urząd powinien to ujawnić. Dodam, że tak się dzieje też dlatego, że dookoła porobiłi jednokierunkowe drogi i wszystko jedzie naszą ulicą.

Gość • Niedziela [08.07.2018, 12:27:39] • [IP: 176.221.123.**]

Dlaczego mierzy się hałas? Bo hałas jest szkodliwy dla zdrowia. Czy wiedzą o tym urzędnicy miejscy? Kilka lat temu na promenadzie w miejscu gdzie ryczały głośniki zapytałem policjanta czy ma miernik hałasu.A on odpowiedział" Cy panu to przeszkadza?" Takie też pojęcie mają miejscy urzędnicy. Duża głośność działa ja narkotyk i dlatego niektórzy stają przy głośnikach.Dlatego pomiary hałasu trzeba robić na promenadzie i w sali teatralnej.Jest ustawa" Normy hałasu w uzdrowisksch"

ryynio • Niedziela [08.07.2018, 10:33:04] • [IP: 85.194.14.***]

bardzo nieprofesjonalna drabina, takie rzeczy na tej wysokosci robi sie z podnosnika

Gość • Niedziela [08.07.2018, 10:16:31] • [IP: 78.10.206.***]

ul grunwaldzka jada jak zwarjowani mimo ograniczenia

Gość • Niedziela [08.07.2018, 09:27:50] • [IP: 178.238.249.**]

Łrzecznik jak zwykle nie mówi całej prawdy.Najważniejsze jest stwierdzenie, po co te badania.Proszę go jeszcze raz przepytać.

Gość • Niedziela [08.07.2018, 09:15:56] • [IP: 178.238.247.**]

brawo to moze wylapiecie tego debila co dzisiaj w nocy okolo godziny 0100 na Zeromskiego w bialym Maserati szalall po ulicy z rykiem silnika, moze policja zainteresuje sie tym gamoniem dla ktorego przepisy sa niczym, przyjezdrzamy tu wypoczac a nie byc swiadkami popisow domoroslego rajdowca, nastepnym razem podam numery rejestracyjne aby ulatwic sprawe sluzbom do tego powolanym, dodam ze od jakiegos czasu obserwuje mlokosa jak szaleje po ulicach z duza predkoscia czekac tylko jak dojdzie do jakies tragedii

Gość • Niedziela [08.07.2018, 08:09:46] • [IP: 37.47.160.**]

Bariery dzwiekochlonne będą?

Gość • Niedziela [08.07.2018, 01:54:22] • [IP: 37.47.191.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gośćrico • Sobota [07.07.2018, 23:20:24] • [IP: 83.11.81.***]

glupota i marnowanie pieniendzy, a potem powiedza ze na potrzebne rzeczy pieniedzy nie ma...

Gość • Sobota [07.07.2018, 22:41:40] • [IP: 92.42.112.**]

Decybele, jakie powoduje" fontanna" przy Placu Wolności, przez 13 godzin dziennie

Gość • Sobota [07.07.2018, 21:37:20] • [IP: 77.253.134.**]

Ludzie opamiętajcie się wydawać pieniądze nasze na badanie hałasu, w miejscach gdzie nie występuje.Panie prezydencie proszę zobaczyć chodniki w naszym mieście, jak mieszkańcy połamią sobie nogi będziecie płacić odszkodowania!A zaznaczam, będziecie płacić odszkodowania z naszych podatków co Pan wydaje na prawo i lewo!

Gość • Sobota [07.07.2018, 20:47:25] • [IP: 92.42.112.***]

Grunwaldzka, Konstytucji, Matejki tam sprawdzajcie

Gość • Sobota [07.07.2018, 18:24:24] • [IP: 37.47.182.***]

Jeżeli Państwo macie tylko hałas to się cieszcie, ja mam hałas i do tego smród z grilla i wędzarni sąsiada. Kultura niektórych ludzi zamyka się w klimatach wsi a nie miasta, ale z burakami nie da się dogadać.

Gość • Sobota [07.07.2018, 17:19:26] • [IP: 80.245.188.**]

Władze niech się zajmą szczekającymi psami.Psy potrafią szczekać pół godziny a właściciel nie reaguje nie ucisza psa. Jak tak można żyć??

Gość • Sobota [07.07.2018, 17:18:05] • [IP: 176.221.123.**]

Lepiej żeby miasto pomyślało o trzecim pasie an Karsiborskiej.

Gość • Sobota [07.07.2018, 17:16:10] • [IP: 94.254.238.**]

Ktoś znalazł sobie niezły sposób na zarobek. 130 tys teraz. Drugie tyle we wrześniu. Za co? Za nikomu nie potrzebne badania. Mogę to zrobić za 100 tys. A jakiś przetarg był?

Gość • Sobota [07.07.2018, 16:21:44] • [IP: 37.8.215.***]

zamknac granice

Gość • Sobota [07.07.2018, 14:22:08] • [IP: 77.252.46.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [07.07.2018, 14:14:40] • [IP: 80.245.189.***]

I co? Badania spowodują, że przybędzie nowych ulic ? A może doleją oleju do głów decydentów ?? Tu nawet Tom Cruise nie pomoże - ze swoją Mission Impossible -SZKODA KASY!

Gość • Sobota [07.07.2018, 14:01:11] • [IP: 178.235.177.*]

ALE TO NIC NIE DA BO WYSTARCZY REORGANIZACJA RUCHU W STYLU PANI MICHALSKIEJ I Z CICHEJ ULICZKI ZROBI SIĘ AUTOSTRADA. TO SĄ DORAZNE BADANIA JAK SIĘ NIE MA strategii na lata to pierw się buduje a potem bada uciążliwość a tutaj powinno się pierw zaplanować jak rozłożyć ruch samochodowy w Świnoujściu wybudować Parkingi i problem z głowy a jak się głowy nie ma to mieszkańcy mają w uszach... braaaaawo!!

Gość • Sobota [07.07.2018, 13:41:25] • [IP: 178.238.253.**]

Cała infrastruktura miasta uzdrowiskowego mineła z chwilą przyjści do urzędu miasta pani B.M. dlaczego radni pozwalają na takie rządzenie, popatrzcie na te baloniaste koszmary na promenadzie i w mieście, kiedyś zalesiona wydma dawała ochronę przed sztormami, teraz lekka bryza niesie tony piachu z plaży, to jest chore, ludzie popatrzcie na kogo głosujecie!Nigdy wiecej tego zestawu rządzących!

Gość • Sobota [07.07.2018, 13:27:47] • [IP: 178.235.176.***]

Podwyzka oplat za wode I scieki

Gość • Sobota [07.07.2018, 13:13:31] • [IP: 176.221.123.***]

Mieszkam na os. zachodnim w jednym z nowowybudowanych bloków i tam takich melomanów muzyki rozrywkowej pełno. Niestety te nowe bloki są akustyczne na maxa. Mój sąsiad lubi w środku nocy chwalić się sąsiadom swoim nagłośnieniem i wątpliwym gustem muzycznym i albo nie otwiera drzwi kiedy chce się go uciszyć albo wynurza się ledwo stojąc na nogach z upojenia (pewnie tą muzyką) i wtedy ma sapy że jesteśmy sztywni i nie potrafimy się bawić. W pier...olić mu to policję wezwie a jak sąsiad wezwie na niego to później od konfidentów wyzywa i co z takim uczynić. Ja się pytam jak żyć?

Gość • Sobota [07.07.2018, 12:36:33] • [IP: 164.127.64.**]

11:04, 11:48, 12:15 - Te wpisy nieoczekiwanie pokazuja obraz miasta nieznany większości, a sa te wpisy dalekie od trollowania, pokazują prawdziwe problemy. Kłopot z zapyleniem i hałasem przy ruchliwych drogach wynika ze zwiększenia się ruchu (co druga osoba" musi" mieć samochód) i z decyzji B. Michalskiej co do ruchu w mieście. Ona chciała osiągnąć pewne cele dobre dla turystów, ale mam wrażenie, że straciła z oczu interes mieszkańców. Mnie dziwi istnienie ulic, które sa jednokierunkowe lub spowolnione i przez to sprawiają, że natężenie ruchu wzmaga się na innych (np.miedzy ul. Sienkiewicza i W. Polskiego nie ma ulicy w kier. wschodnim bo jako 1-kierunkowa utrzymywana jest dawniej 2-kierunkowa Wyspiańskiego, od Moniuszki). Ten wpis z 11:04 - zbyt rzadko poruszamy kwestię agresorów muzycznych, którzy zamiast wsadzić sobie w uszy słuchawki, katują i innych. Ty masz metal, a ja co jakiś czas podlegam torturom też wyrafinowanym, bo diisco polo (już nie wiem, gdzie rzygać).

Gość • Sobota [07.07.2018, 12:36:33] • [IP: 178.235.177.***]

ja uwazam ze jest za cicho w tym miescie pod wzgledem kultury w ciagu roku poza sezonem a za glosno na ulicach doslownie i ciagle wyscigi pod lidlem koszmar jezdza jak zajoby tylko troszke sie sciemni ale nie tylko w sezonie letnim

Oglądasz 1-25 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■