POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.07.2018, 08:46:35] • Świnoujście

Czy psy są podtruwane celowo? W tej sprawie jeszcze nic nie stwierdzono

Czy psy są podtruwane celowo? W tej sprawie jeszcze nic nie stwierdzono

fot. facebook.com

Miasto huczy od plotek, a na portalach społecznościowych znajdujemy informacje, że kolejny zwierzak mógł zostać otruty. Piesek umierał w męczarniach, a właściciel zapowiedział, że zgłosi sprawę na policję.

Zapytaliśmy Policję jakie działania podjęto w sprawie oraz Urząd Miasta, jakie podjął w tej sprawie czynności wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa?

Policja niestety prawdopodobnie zbyła nasze pytanie milczeniem. Natomiast do sprawy odniósł się rzecznik prezydenta Robert Karelus.

Rzecznik wyjaśnia, że po informacjach które dotarły do Urzędu Miasta o tym, że w Parku Chopina prawdopodobnie ktoś podrzucił zatrute parówki, pracownicy firmy opiekującej się parkiem sprawdzili cały jego teren. Ani parówek, ani nic innego podejrzanego nie znaleźli. Zapewniają, że będą sprawdzali park systematycznie. W podobny sposób zostali uczuleni pracownicy firmy zajmującej się utrzymaniem porządku w mieście. Tak naprawdę nie wiadomo czy przyczyną zdechnięcia psów była specjalnie podłożona trucizna. Badana, pod względem toksykologicznym, jest treść żołądkowa psa, który zdechł w ostatnim czasie.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem parków psy powinny być prowadzone na smyczy i w kagańcach. Prosimy również, aby spacerując po parkach i innych terenach, do czasu wyjaśnienia sprawy, zwracać szczególną uwagę na to, co wąchają i czym się interesują zwierzęta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 63, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-63 z 63

Gość • Wtorek [10.07.2018, 11:01:17] • [IP: 91.58.115.***]

Bardzo mi żal tego pieska, ale właściciele psów są nieodpowiedzialne!! Puszczają bezpansko psy i mają wszystko w DUPIE!! A tyle jest przypadków pogryzienia ludzi i dzieci!!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 10:53:04] • [IP: 178.235.147.**]

PRAWDA JEST TAKA ZE NIE SPRZĄTACIE PO SEPICH PSACH I LUDZI TO WKUR...BO JAK KTOS MA PSA I SPRZATA PO NIM A WDEPNIE KILKA RAZY W GÓWNO TO DOSTAJE FURII, LUB TYM BARDZIEJ JAK KTOS NIE MA PSA A MUSI CZYŚCIĆ W DOMU PBUWIE Z GÓWNA TO RODZI SIE W NIM AGRESJA I PÓŹNIEJ TAKI DEBIL MSCI SIE, TYLKO ZE NIE NA WAS IDIOCI TYLKO NA WASZYCH ZWIERZĘTACH. PROPONUJE OGARNĄĆ DUPE I ZACZĄĆ ZBIERAC KUPKI BO PIES NIE STETY SAM TEGO NIE ZROBI. JA PO SWOIM SPRZATAM I W ŻADEN SPOSÓB MNIE TO NIE PRZERAŻA W DOMU DUPE SOBIE PODCIERACIE TO PO PSACH TEZ MOŻECIE POSPRZSTAC

Gość • Wtorek [10.07.2018, 10:51:04] • [IP: 93.94.186.***]

Mam nadzieje psychol że będziesz umierał w niewyobrazalnych męczarniach tak jakie psinki

Gość • Wtorek [10.07.2018, 10:48:14] • [IP: 164.127.64.**]

Jedna patologia, jaką jest dotkliwie wielka liczba psów w mieście, wywołuje kolejna patologię, jaką jest trucie psów. W pewnym momencie zauważyłem, że nie mogę spokojnie udać sie do miejskiego lasu, bo wypełniony jest spacerowiczami z puszczonymi wolno, jak sie to ładnie mówi, pupilami. Łatwiej jest w Parku Zdrojowym, bo tam jest lepsza widoczność, juz daleka można zareagować, zmienic trasę, ale w lesie zza krzaka może wypaść bestia. Nie ma w ogóle policji w lasach, straży miejskiej, jedyna złudna pomoc to są własne nogi i telefon komórkowy. W tę pustkę bez służb wchodzi rozedrgany, chory mózg truciciela.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 10:36:03] • [IP: 176.221.122.***]

A niem ładniej powiedzieć" padł" zamiast" zdechł"? A temu trucicielowi/trucicielce życzę żeby sam posmakował swych przysmaków. A jak nie to z d*** nogi powyrywać.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 10:33:07] • [IP: 94.254.226.**]

Nikogo nikt nie informowal z pracownikow sprzatania miasta o specjalnym zwracaniu uwagi na dziwne rzeczy lezace na ziemi

JA • Wtorek [10.07.2018, 10:32:43] • [IP: 89.182.60.**]

miasto debili, narkomanow i cwaniakow !!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 10:26:43] • [IP: 185.210.39.***]

W ostatnich 2 tygodniach przy ul. Mieszka I i Jachtowej nasiliło się wyrzucanie do parku resztek jedzenia. Pieczywo oraz resztki obiadowe w bardzo dużych ilościach wyrzucane są w miejscach mało uczęszczanych przez spacerujących ludzi. Natomiast pies będący na długiej smyczy ma łatwy dostęp.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 10:15:23] • [IP: 167.114.118.*]

Przydałby się taki" eksterminator" na cmentarzu, bo coraz częściej mentalna trzoda przychodzi tam z kundlami

Gość • Wtorek [10.07.2018, 09:49:40] • [IP: 80.55.205.***]

I jeszcze raz dla tych co nie doczytali do końca: Zgodnie z regulaminem parków psy powinny być prowadzone na smyczy i w kagańcach!

Gość • Wtorek [10.07.2018, 09:34:29] • [IP: 178.238.252.***]

Dlaczego policja milczy?czy cos robia w tym kierunku?

Gość • Wtorek [10.07.2018, 09:30:49] • [IP: 62.69.253.*]

Biedne te psiaki. Co one winne żeby umierać w męczarniach

Gość • Wtorek [10.07.2018, 09:14:59] • [IP: 80.245.189.***]

biedna psina, takie małe stworzonko musiało cierpieć przez jakiegoś psychopatę okrutnika, oby policja szybko znalazła tego zwyrodnialca

Oglądasz 51-63 z 63
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■