POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Wtorek [10.07.2018, 21:33:22] • Świnoujście

Zbiórka na nagrobek dla Stanisława Możejki, legendy „Solidarności”

Zbiórka na nagrobek dla Stanisława Możejki, legendy „Solidarności”

fot. Polskie Radio Szczecin

Dziennikarz Radia Szczecin organizuje zbiórkę na nagrobek dla byłego prezydenta Świnoujścia i legendy "Solidarności".

Stanisław Możejko zmarł ponad rok temu po długiej chorobie. Za odwagę, inteligencję i bezkompromisowość wobec nieuczciwości należy mu się pomoc - mówi dziennikarz Radia Szczecin Tomasz Duklanowski.

- Stanisław Możejko żył zawsze bardzo skromnie, nie przywiązywał wagi do rzeczy materialnych, nigdy nie dbał o swoje sprawy. Myślę, że pewnie dlatego dziś nie ma swojego nagrobka na cmentarzu w Świnoujściu. My, jako ludzie, którzy go znaliśmy, ludzie związani z "Solidarnością", na nas ciąży obowiązek by zrobić zbiórkę pieniędzy. By ten nagrobek mógł powstać jeszcze przed 1 listopada - mówi Duklanowski.

Zbiórka na nagrobek dla Stanisława Możejki potrwa przez wakacje. Szczegóły pod numerem telefonu 794 416 153.

Stanisław Możejko był antykomunistycznym działaczem "Solidarności". W czasach PRL pozywał Służbę Bezpieczeństwa za bezprawne przeszukania i część z procesów wygrał. Był prezydentem Świnoujścia w latach 1998-2000 oraz dwukrotnie radnym miejskim. W 2006 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł w wieku 63 lat.

2018-07-10, 10:31
Kamil Nieradka


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 106

Gość • Środa [11.07.2018, 06:27:29] • [IP: 92.42.114.***]

Brak nagrobka świadczy o JEGO rodzinie ? Pewnie ich zdaniem, ojciec nie zasłużył sobie na pomnik.

Gość • Środa [11.07.2018, 06:25:57] • [IP: 46.76.244.**]

Nagrobek to sprawa rodziny /ma syna/, widocznie nie chcą to i nic nie robią. Tak myślę.

Gość • Środa [11.07.2018, 06:08:45] • [IP: 93.94.185.***]

MA ŻONĘ DZIECI, TO JEST ICH OBOWIĄZEK POSTAWIENIA POMNIKA O ILE SOBIE ŻYCZĄ ABY TAKI BYŁ.MOŻE WOLĄ KWIATY ZASADZONE NA GROBIE.JEŻELI MA NAJBLIŻSZĄ RODZINĘ TO NIKT NIE POWINIEN SIĘ WTRĄCAĆ.

Stanisław Możejko • Środa [11.07.2018, 05:53:21] • [IP: 188.146.163.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.07.2018, 00:41:07] • [IP: 37.248.213.***]

No i właśnie, kto ma życzenie ten da parę złotych a kto nie ma życzenia to niech zamilknie. Największy problem mają jak zwykle nieświadomi niczego ignoranci.

Gość • Środa [11.07.2018, 00:27:19] • [IP: 176.221.123.***]

do 123***, co ty za bzdury wypisujesz, siedziałeś chyba z bolkiem i skreślałeś numerki TOTO LOTKA.

Gość • Środa [11.07.2018, 00:17:02] • [IP: 178.238.246.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [11.07.2018, 00:08:55] • [IP: 92.42.118.*]

Oczywiście, dołożę się, miał wady, ale w takiej sytuacji są ważne zasługi. Podajcie po prostu nr konta, a nie jakieś akcje z telefonem. Kto ma czas gdzieś wydzwaniać?

Gość • Środa [11.07.2018, 00:04:53] • [IP: 178.238.249.***]

Nie pamiętam żeby Możejko żył kiedykolwiek jak magnat. Był czlowiekiem mądrym, odważnym i uczciwym. Kiedy inni chowali głowę w piasek on nadstawial kark. Co, nie pamiętacie rynkowicze blokady na kanale? Kto inny jak nie on pomógł wtedy i kto wziął odpowiedzialnosc na siebie? Ptasia grypa zagrażala ówczesnemu ministrowi a pan Możejko miał jako jedyny odwagę temu przeciwstawić się i dokonał cudu. Granicę po paru dniach otworzono i ludzie mogli wrócić do pracy.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 23:54:51] • [IP: 62.69.231.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.07.2018, 23:18:37] • [IP: 92.42.115.***]

Jestem za popieram --sama mam 1260 zł ale parę zł się dorzucę !nadmienię że w kasie miasta maja ponoć 30 mil.zł Czy nie zasłużył sobie ten prawy --wspaniały człowiek tyle zrobił dla Ś--cia jestem za.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 23:08:50] • [IP: 92.42.112.**]

Piekna idea prosze podac nr konta

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:59:42] • [IP: 37.47.145.***]

Należy mu się nagrobek, jestem za

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:57:25] • [IP: 176.221.123.**]

Stanisław Możejko, był prawdziwym BOHATEREM. Podziwiam Go za Jego działalność tą Solidarnościową i tą ujawniającą wszystkie przekręty. Zasługuje na pomnik od nas mieszkańców.Brakuje Jego mądrości i wiedzy. Był to prawdziwie uczciwy człowiek. Niech odpoczywa w pokoju. Panie Stanisławie - PAMIĘTAMY!. DZIĘKUJEMY. W Pełni zasługuje, aby Jego imieniem nazwać ulicę w Świnoujściu.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:52:37] • [IP: 176.221.123.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:51:56] • [IP: 37.47.186.***]

Nr konta poproszę

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:51:29] • [IP: 37.47.151.***]

Pamiętam czas gdy Mozejko był wrogiem nie tylko prokuratury czy urzędu ale przeciw niemu byli niemal wszyscy dygnitarze z. epoki komunizmu którym. tak b. przeszkadzał tworzono wobec niego niewidoczą sieć nagonki np. owa słynna Taczka pamiętam jego opisy w jego tygodniku jak to odpowiedni panowie atakowali go a którym to celem było " umilenie" mu źycia

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:47:57] • [IP: 178.235.182.**]

Przecież styropianowcy, koledzy i naprawiacze dziejów jak Kornel Morawiecki, Kapla, Kuchciński czy Mielczanowski do biednych nie należą, niech zapoczątkują ściepę na nagrobek o rodzinie nie wspominam.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:41:51] • [IP: 178.235.182.***]

A co się stało z kasą kiedy pobierał pensję Prezydenta Miasta Świnoujścia Moi rodzice zabezpieczyli swoją starość itp

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:40:25] • [IP: 213.238.104.***]

Popieram akcję.Też się dołożę.Każdy wie gdzie rodzina...Jak nie rozumiesz akcji Gościu to się nie" produkuj".

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:39:47] • [IP: 178.238.252.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:30:13] • [IP: 178.235.183.**]

To, że nie ma nagrobka, to sprawa rodziny... Może nie chciał go mieć, skoro nie przywiazywał do takich spraw uwagi.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:30:09] • [IP: 95.129.228.***]

Ok jestem za

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:27:13] • [IP: 176.221.123.**]

Słusznie. Jestem za.

Gość • Wtorek [10.07.2018, 22:23:07] • [IP: 37.47.132.***]

Jestem ZA

Oglądasz 76-100 z 106
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■