POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.07.2018, 22:19:23] • Świnoujście

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

fot. Sławomir Ryfczyński

Budynek Cechu Rzemiosł Różnych to owoc ciężkiej pracy rzemieślników lokalnych i z Polski. Starszy Cechu to osoba, która powinna działać dla wspólnego dobra wszystkich rzemieślników. Niestety taka jest tylko teoria, a rzeczywistość pokazuje inaczej.

W lutym tego roku zostały sprzedane pomieszczenia biurowe wraz z dużą salą, gdzie wcześniej była Pizzeria, to jest 311,68 m2 za około 600 tysięcy złotych w samym centrum Świnoujścia. Do tego dochodzi spora powierzchnia działki, na której stoi budynek 688 m2. Co ciekawe, nabywcą stał się “Starszy Cechu” oraz jego rodzina.

Kolejnym dosyć niejasnym aspektem jest sprawa podpiwniczenia budynku Cechu. W sądzie toczyła się sprawa o użytkowanie części wspólnych, w tym kotłownia, przejście na parking który jest na tyłach budynku, do których dostęp został ograniczony przez “Starszego Cechu” i jego rodzinę, a za korzystanie sam naliczał opłaty (na przykład za stojący tam wspólny piec który ogrzewa cały budynek). Przykładów jest więcej.

Niestety, gdy w/w osoba na zebraniu wspólnoty budynku, wytypowała siebie i rodzinę do zarządzania budynkiem, to zaraz odwołała w imieniu wspólnoty budynku adwokata, który zajmował się sprawą uregulowania zajęcia części wspólnych budynku.

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

fot. Andrzej Ryfczyński

“Starszy Cechu” to funkcja społeczna, jednak od kilkunastu lat nie pogardził wypłatą, którą wypłaca sobie miesiąc w miesiąc.

Ten proceder trwa od dawna i tak przejedzone zostały pieniądze rzemieślników, które powinny być przede wszystkim na modernizacje budynku. Nie raz sam twierdził na zebraniach wspólnoty, że Cech nie ma pieniędzy, że kasa jest pusta.

Starszy Cechu jako zarządzający Cechem Rzemiosł Różnych w Świnoujściu załatwił wycenę za obiekt na kwotę około 600 tysięcy złotych i rozłożył na raty, ponieważ nie miał pieniędzy.

Tak teraz przez 10 lat będzie wpłacał około 5 tyś zł miesięcznie do Cechu Rzemiosł Różnych w Świnoujściu, a defacto zaraz tą samą kwotę będzie pobierał jako wypłatę dla siebie i za wynajem jednego pomieszczeń dla rzemieślników stowarzyszenia Cechu Rzemiosł Różnych, bo teraz ci rzemieślnicy nie mają swojej siedziby.

Po prostu będzie odbierał pieniądze, które sam wpłacił. Mając kapitał 5 tysięcy złotych można tym systemem kupić obiekt wart grubo ponad milion złotych.

Czy to jest “oscylator”? Czy tak można przejąć budynek Cechu, pozbawiając siedziby swoich koleżanek i kolegów?

CDN

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 82, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 82

Gość • Czwartek [07.02.2019, 21:14:46] • [IP: 5.173.137.**]

Trafna uwaga Slawku. ...przejedzone pieniadze...upasiony Zibi...upasiony synalek...zoneczka upasiona...masakra...no nie przejedzone tylko przezarte pieniadze...brawo Slawku...po Co robia to przekrety, po Co to wszystko...do grobu tego grubasy nie wezmiecie...a smierc z taka patologiczna otyloscia TUZ TUZ...

Gość • Wtorek [17.07.2018, 14:21:25] • [IP: 77.252.46.***]

Buhahaha! Siedzicie tu na Forum i marudzicie, ze lawki i doniczki nie takie a lody kreci sie wam tuz pod nosem :)))) Swinoujscie to stan umyslu...

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 01:43:51] • [IP: 89.174.73.**]

A już wiele lat temu ś.p. Stasiu Jankowski ostrzegał.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 21:45:09] • [IP: 178.235.177.***]

Decyzje urzędnika, który wydał pozwolenie na o zabudowę bramy w budynku Cechu i zabudowę pasaża przedzielającego kwartał jest wydana z rażącym naruszeniem prawa.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 21:30:26] • [IP: 178.235.177.***]

Ten budynek jest związany z wieczystym użytkowaniem gruntu, więc niema mowy o rozbiórce.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:50:05] • [IP: 88.156.232.***]

znając życie pewnie na to miejsce już zęby ostrzy jakiś deweloper by postawić nowoczesną kamienicę z lokalami, windą i apartamentami. Budynek cechu jako przestarzały i szkaradny swoją drogą nie wpisuje się w estetykę centrum miasta.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 11:18:15] • [IP: 178.238.245.***]

Mają tam super schody wejściowe.Tylko patrzeć jak ktoś połamie sobie nogi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 22:14:39] • [IP: 92.42.112.***]

Ciekawe czy kryształek miał POmocnika do tego wałka?

Pabeła • Sobota [14.07.2018, 22:09:31] • [IP: 31.0.120.*]

ludzie!!, co wy wiecie a głupoty wypisujecie!! Żal dupę ściska że ktoś zarabia. Jeśli macie pretensje i żale, to powiedzcie mu to w twarz, tchórze je@bane

Gość • Sobota [14.07.2018, 21:29:19] • [IP: 94.254.142.***]

biadolicie bo sie z wami kasa nie podzielil a na poczatku nikt nic nie mowil bylo ok mysleliscie baranki ze cwaniaczek sie bedzie dzieli a tu lipa i teraz wielkie halo ot cale swinoujscie. a teraz starszy cechu pamietaj w swinoujsciu trzeba sie dzielic kazdy walek jesli przestaniesz karmic wyjdzie no i nastal czas zapomniales komus koperty zaniesc a wybory za pasem dobra rada prosuj szybko dokumenty noi uwazaj skarbowka nie popuszcza.za porade nie oczekuje dewidentow tylko dobre slowo dziekuje.

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:48:19] • [IP: 80.245.178.***]

Krysztal na prezydenta !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:26:22] • [IP: 95.166.56.***]

Wyjątkowo szpetny budynek. Jedyne wyjście to zrównanie go z ziemią. Dobry architekt zrobi projekt, który nie będzie raził brzydotą jak ta postkomunistyczna maszkara.

Gość • Sobota [14.07.2018, 19:32:03] • [IP: 178.238.247.***]

Wezwijcie Uwagę ! TVN ! Sprawa dla reportera To jakiś przekręt ! Na co Wy czekacie. Facet robi co chce a Wy nic !! Tak nie można ! Prokuratora powiadomić i to natychmiast !

Gość • Sobota [14.07.2018, 19:25:03] • [IP: 94.254.228.***]

w poniedziałek składam do CBA pismo w tej sprawie. pozdrawiam uczciwych ludzi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:43:28] • [IP: 37.47.108.***]

Przekręty jak cholera ! Prokuratura do roboty !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 17:23:43] • [IP: 80.245.178.**]

Będzie siedział, ja wójt to mówię.

Gość • Sobota [14.07.2018, 16:24:38] • [IP: 92.42.113.**]

Panie Sławku, a co z Panem, gdzie się Pan podzieje?

Gość • Sobota [14.07.2018, 15:17:33] • [IP: 31.0.38.**]

Brzydk teni budynek.

Gość • Sobota [14.07.2018, 15:09:18] • [IP: 158.26.131.**]

Jak pamietam byla tam brama...co sie z nia stalo?Moze ten Starszy Cechu tez przerobil sobie na sklepik...jesli tak...to by dopiero byl numer

Gość • Sobota [14.07.2018, 15:03:06] • [IP: 178.235.177.***]

A gdzie ta kotłownia? w CECHU? CZY NA DRUGIM KOŃCU ŚWINOUJŚCIA, HAHA. W tym kwartale niema żadnych kotłowni, a jeżeli się mylę, to proszę mnie sprostować i ujawnić projekt.

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:57:24] • [IP: 178.235.181.***]

* działa ze swoim synalkiem cwaniaczkiem. Wystarczy sprawdzić w KRS w ilu spółkach figuruje i czym zajmuje się pod skrzydłami ojca. To jest przekręt na miarę tego miasta, bezczelnie i bezkarnie.

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:29:26] • [IP: 77.252.46.**]

Ten cały budynek w którym są ważne działalności nie spełnia Norm EU:Brak podjazdu dla niepełnosprawnych.Nastal czas by Wlascicel(ele)Pokazali klase Empatii w końcu Swinoujscie nie jest społecznie PISakowe ? Ja na PiS NIE !! Jak Kogoś obraziłem Bardzo Przepraszam

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:17:49] • [IP: 93.94.186.***]

na co czeka ABW...do roboty...są sygnały...

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:10:28] • [IP: 176.221.122.**]

koniecznie prosze do prokuratury złozyć wniosek bo smierdząca jest to sprawa a dojscie do kotłowni musi udostępnic bo to częsci wspólne jezeli to tak było wczesniej...szybko zgłoscie to

Gość • Sobota [14.07.2018, 14:05:02] • [IP: 164.127.64.**]

13:12 bo w nocy nie pija u" Sowy i Przyjaciół", a przekręt POlszewicki Amber Gold jest wyjasniany w biały dzień, wciągu setek dni, transmitowany w TVP, ale nie widzą tego POsłowie, bo wtedy trawią ośmiorniczki po nocnych sabatach na stacjach benzynowych i cmentarzach.

Oglądasz 1-25 z 82
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■