POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.07.2018, 22:19:23] • Świnoujście

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

fot. Sławomir Ryfczyński

Budynek Cechu Rzemiosł Różnych to owoc ciężkiej pracy rzemieślników lokalnych i z Polski. Starszy Cechu to osoba, która powinna działać dla wspólnego dobra wszystkich rzemieślników. Niestety taka jest tylko teoria, a rzeczywistość pokazuje inaczej.

W lutym tego roku zostały sprzedane pomieszczenia biurowe wraz z dużą salą, gdzie wcześniej była Pizzeria, to jest 311,68 m2 za około 600 tysięcy złotych w samym centrum Świnoujścia. Do tego dochodzi spora powierzchnia działki, na której stoi budynek 688 m2. Co ciekawe, nabywcą stał się “Starszy Cechu” oraz jego rodzina.

Kolejnym dosyć niejasnym aspektem jest sprawa podpiwniczenia budynku Cechu. W sądzie toczyła się sprawa o użytkowanie części wspólnych, w tym kotłownia, przejście na parking który jest na tyłach budynku, do których dostęp został ograniczony przez “Starszego Cechu” i jego rodzinę, a za korzystanie sam naliczał opłaty (na przykład za stojący tam wspólny piec który ogrzewa cały budynek). Przykładów jest więcej.

Niestety, gdy w/w osoba na zebraniu wspólnoty budynku, wytypowała siebie i rodzinę do zarządzania budynkiem, to zaraz odwołała w imieniu wspólnoty budynku adwokata, który zajmował się sprawą uregulowania zajęcia części wspólnych budynku.

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

fot. Andrzej Ryfczyński

“Starszy Cechu” to funkcja społeczna, jednak od kilkunastu lat nie pogardził wypłatą, którą wypłaca sobie miesiąc w miesiąc.

Ten proceder trwa od dawna i tak przejedzone zostały pieniądze rzemieślników, które powinny być przede wszystkim na modernizacje budynku. Nie raz sam twierdził na zebraniach wspólnoty, że Cech nie ma pieniędzy, że kasa jest pusta.

Starszy Cechu jako zarządzający Cechem Rzemiosł Różnych w Świnoujściu załatwił wycenę za obiekt na kwotę około 600 tysięcy złotych i rozłożył na raty, ponieważ nie miał pieniędzy.

Tak teraz przez 10 lat będzie wpłacał około 5 tyś zł miesięcznie do Cechu Rzemiosł Różnych w Świnoujściu, a defacto zaraz tą samą kwotę będzie pobierał jako wypłatę dla siebie i za wynajem jednego pomieszczeń dla rzemieślników stowarzyszenia Cechu Rzemiosł Różnych, bo teraz ci rzemieślnicy nie mają swojej siedziby.

Po prostu będzie odbierał pieniądze, które sam wpłacił. Mając kapitał 5 tysięcy złotych można tym systemem kupić obiekt wart grubo ponad milion złotych.

Czy to jest “oscylator”? Czy tak można przejąć budynek Cechu, pozbawiając siedziby swoich koleżanek i kolegów?

CDN

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 82, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 82

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:45:15] • [IP: 37.47.167.***]

Zawiadomic Prokurature

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:12:01] • [IP: 178.238.245.**]

Powołać komisję śledczą - najlepiej pisiorską oni wszystko w nocy wyjaśnią

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:34:29] • [IP: 92.42.117.***]

miastem powinien rzadzic prokurator. i mieć 10ciu zastepcow też prokuratorów.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:26:14] • [IP: 164.127.64.**]

8:54 - To nie rodzinne miasto Brudzego, choc ważne, bo uczył się tutaj.

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:40:51] • [IP: 178.235.177.***]

A to za wałek? W sądzie toczyła się sprawa o użytkowanie części wspólnych, w tym kotłownia, przejście na parking który jest na tyłach budynku. Na czyjej nieruchomości urządziliście sobie parking? bo za rozwalenie płotu i bezprawne wtargnięcie na prywatną nieruchomość podlega pod kodeks karny. Właściciel nie może budować, bo urządziliście sobie bezprawny parking. A na jakie dokumenty świadczące o parkingu Cech, się powołuje? Zabierać te swoje zabaweczki typu autka zanim Was nie spakuje CBA. I się skończą wasze matactwa.

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:21:13] • [IP: 178.238.253.**]

Kiedyś stała tam piękna secesyjna kamienica, wymagająca remontu byłby kolejny piękny kawaeł ulicy, ale oczywiście zburzono bo najłatwiej , postawiono koszmar, od zawsze tam szły szuchty muchty, ale sensacja!

Gość • Sobota [14.07.2018, 11:06:36] • [IP: 31.1.50.**]

ten artykul to jedno wielkie klamstwo.Kazdy mogl kupic ten budynek a tak naprawde tylko jego czastke.Byly ogloszenia o przetaru.Sam sie zastanawialem czy nie kupic

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:57:44] • [IP: 31.0.124.**]

cicha woda Zbysiu ale chyba troche za szerokie koryto zrobił

PLO • Sobota [14.07.2018, 10:47:15] • [IP: 178.238.245.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

gosciu • Sobota [14.07.2018, 10:45:08] • [IP: 62.69.254.***]

kto to ten starszy cechu? czy to S.Z.?

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:44:05] • [IP: 62.69.252.***]

A gdzie byli współwłaściciele budynku? Mogli temu dawno zapobiec. Trochę szumu a i tak będzie jak jest

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:43:36] • [IP: 92.42.115.***]

Konieczna jest interwencja prokuratury --ŚMIERDZĄCA SPRAWA --nalegamy dość przekrętów!!

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:33:30] • [IP: 176.221.123.**]

A co to Kryształ działa jednoosobowo ? Nie ma tam reprezentacji, są tylko od parady ? gdzie ta reszta wymieniona w KRS-ie ?

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:31:00] • [IP: 92.42.117.***]

fantastyczne zdjęcia

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:23:38] • [IP: 109.241.63.**]

To Donald Tusk nakazał wszystko prywatyzować! Gdyby robić przetarg, z pewnością cały budynek kupiłby jakiś Niemiec budując kolejny hipermarket w centrum. A tak-będzie musiał albo Polaka wziąć do spółki, albo zapłacić nieuczciwą cenę, a nie taką bez przetargu. Bez poświęcenia Starszego, budynek popadłby w ruinę i uległ nagłej dewastacji, a może strawiłby go pożar, tak jak niedawno inny. Dobrze, że nikt też nie sprawdził żadnego z unijnych dofinansowań, jakie otrzymywał Cech z Unii Europejskiej-tu też udało się ją wyportkować całkiem skutecznie, a faktury są nie do podważenia. Lepiej więc, jak się bogaci na frajerstwie Polak niż jakiś obcy. Koniec ze schładzaniem gospodarki, Polacy biorą biznes we własne ręce i chwała im za to. Budynek się sprzeda, rozbierze, postawi się europejski, nowoczesny, taki bez miejsc parkingowych-po to przecież zrobiono tam deptak i kolejne, by tam aut nie było, a piwo lało się strumieniami do niemieckich gardeł. Ile to forsy się na braku parkingów zaoszczędzi. I miasto nam pięknieje.

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:13:18] • [IP: 77.114.109.***]

Co robi tutejsza prokuratura!!

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:09:46] • [IP: 62.69.203.***]

Opozycja - prostytucja.

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:00:06] • [IP: 37.248.18.**]

Starszy cechu to nazwisko? Za bezcen-tajemnica? Układy i uzależnienia.

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:56:42] • [IP: 92.42.117.***]

walec PiS wyrówna

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:42:16] • [IP: 92.42.117.***]

Moze wreszcie ktos Zbysiowi i młodemu dobierze się do zadku. Najwyższa pora. Młody juz pokazał jak się robi przekręty na słupach koleżeńskich. Oni teraz placzaczą w prokuraturze a on ma z nich zlew.Takie życie moi drodzy. Teraz już tylko CBA

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:33:02] • [IP: 83.11.137.**]

Kilka lat temu było włamanie, zgineły ważne dokumenty, włamanie było prawdopodobnie ustawką sfingowane

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:31:52] • [IP: 62.69.229.***]

dobrze informacja jest ale jakie teraz wnioskibo jesli to bezprawie to mozna podjac kroki

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:30:54] • [IP: 213.76.42.**]

Wcale to nie jest dziwne połowa polski tak sprzedana, po latach dowiadujemy się: a tu pół wyspy ktoś kiedyś kupił a tu port ubotów ktoś kiedyś kupił a tam starą bazę rybacką itd i oczywiście wszystko dziwnie tanio.

Gość • Sobota [14.07.2018, 09:02:04] • [IP: 178.235.182.***]

600 tys haaaaaaa to napewno nie przekret/niech wkoncu sie wezma za to zlodziejskie towarzystwo Swinoujskie

Gość • Sobota [14.07.2018, 08:54:00] • [IP: 37.47.136.***]

No to chłopaki się śpieszą zanim" Dobra Zmiana" dojdzie do Świnoujścia ze swoimi urzędnikami. Swoją drogą ciekawe jak zareagował by Joachim Brudzińński na pismo w sprawie wydarzeń z jego rodzinnego miasta. Taka" akcja" byłaby interesującym elementem do wykorzystania w przyszłej kampanii wyborczej.

Oglądasz 26-50 z 82
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■