POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.07.2018, 22:19:23] • Świnoujście

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

fot. Sławomir Ryfczyński

Budynek Cechu Rzemiosł Różnych to owoc ciężkiej pracy rzemieślników lokalnych i z Polski. Starszy Cechu to osoba, która powinna działać dla wspólnego dobra wszystkich rzemieślników. Niestety taka jest tylko teoria, a rzeczywistość pokazuje inaczej.

W lutym tego roku zostały sprzedane pomieszczenia biurowe wraz z dużą salą, gdzie wcześniej była Pizzeria, to jest 311,68 m2 za około 600 tysięcy złotych w samym centrum Świnoujścia. Do tego dochodzi spora powierzchnia działki, na której stoi budynek 688 m2. Co ciekawe, nabywcą stał się “Starszy Cechu” oraz jego rodzina.

Kolejnym dosyć niejasnym aspektem jest sprawa podpiwniczenia budynku Cechu. W sądzie toczyła się sprawa o użytkowanie części wspólnych, w tym kotłownia, przejście na parking który jest na tyłach budynku, do których dostęp został ograniczony przez “Starszego Cechu” i jego rodzinę, a za korzystanie sam naliczał opłaty (na przykład za stojący tam wspólny piec który ogrzewa cały budynek). Przykładów jest więcej.

Niestety, gdy w/w osoba na zebraniu wspólnoty budynku, wytypowała siebie i rodzinę do zarządzania budynkiem, to zaraz odwołała w imieniu wspólnoty budynku adwokata, który zajmował się sprawą uregulowania zajęcia części wspólnych budynku.

W budynku Cechu zapachniało przekrętem. Czyżby sam sobie sprzedał cały Cech za bezcen?

fot. Andrzej Ryfczyński

“Starszy Cechu” to funkcja społeczna, jednak od kilkunastu lat nie pogardził wypłatą, którą wypłaca sobie miesiąc w miesiąc.

Ten proceder trwa od dawna i tak przejedzone zostały pieniądze rzemieślników, które powinny być przede wszystkim na modernizacje budynku. Nie raz sam twierdził na zebraniach wspólnoty, że Cech nie ma pieniędzy, że kasa jest pusta.

Starszy Cechu jako zarządzający Cechem Rzemiosł Różnych w Świnoujściu załatwił wycenę za obiekt na kwotę około 600 tysięcy złotych i rozłożył na raty, ponieważ nie miał pieniędzy.

Tak teraz przez 10 lat będzie wpłacał około 5 tyś zł miesięcznie do Cechu Rzemiosł Różnych w Świnoujściu, a defacto zaraz tą samą kwotę będzie pobierał jako wypłatę dla siebie i za wynajem jednego pomieszczeń dla rzemieślników stowarzyszenia Cechu Rzemiosł Różnych, bo teraz ci rzemieślnicy nie mają swojej siedziby.

Po prostu będzie odbierał pieniądze, które sam wpłacił. Mając kapitał 5 tysięcy złotych można tym systemem kupić obiekt wart grubo ponad milion złotych.

Czy to jest “oscylator”? Czy tak można przejąć budynek Cechu, pozbawiając siedziby swoich koleżanek i kolegów?

CDN

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 82, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 82

Gość • Sobota [14.07.2018, 08:49:44] • [IP: 164.127.64.**]

22:52 cytat:" Panstwo zlodziei, cwaniakow, kretaczy i tumiwisizm ogolny. Tak bez rozbiorów rozkradana jest Polska w literze prawa!! " ---- To właśnie główny problem Polski. Sienkiewicz, minister PO pijąc i jedząc u" Sowy i Przyjaciół" nazwał Polske państwem teoretycznym. Niezależnie już od osoby autora tych słow, jego współudziału w podtrzymywaniu tego stanu i fatalnych okoliczności ich wypowiedzenia, miał rację: słabość instytucji, " wysychanie" jak letniej kałuży polskiego prawa tam, gdzie ono winno działać, to choroba, która trawi organizm Rzeczpospolitej. A dziś wzmacnianie państwa nazywa sie" zawłaszczaniem", " faszyzmem" czy" łamaniem Konsttucji". No cóż, ta własnie Konstytucja patronuje temu państwu teoretycznemu.

Gość • Sobota [14.07.2018, 08:07:52] • [IP: 158.26.131.**]

Ja piernicze. ...Ale ewidentny walek...mam nadzieje ze Prokuratura sie o tym dowie...!!

Gość • Sobota [14.07.2018, 07:13:33] • [IP: 94.254.253.*]

Boli dupcia, ze sie nie udalo lapy polozyc na budynku... Taki sam marny biznesmen jak reporter...

Gość • Sobota [14.07.2018, 07:10:41] • [IP: 5.174.164.***]

Jaka syfiarnia w centrum miasta ! PANIE PROKURATORZE DO DZIEŁA !!

Gość • Sobota [14.07.2018, 07:08:41] • [IP: 83.11.137.**]

kilka lat temu było sfingowane włamanie do pomieszczeń cechu, więc ważne dokumenty zdineły

Gość • Sobota [14.07.2018, 06:46:45] • [IP: 95.40.0.**]

a starszy cechu to kto anonim zajmuje publiczna fun kcje wiec mozna podac nazwisko

Gość • Sobota [14.07.2018, 06:45:30] • [IP: 176.221.123.***]

straszny budynek przydałby się remont

Gość • Sobota [14.07.2018, 05:44:17] • [IP: 95.129.224.**]

Jeżeli tak jest jak opisano, to największy szacun dla Starszego Cechu widać nie bez przyczyny takowym został, jest po prostu mądrzejszy cwańszy. Takich należy wybierać na przywódców prezydentów i przewodniczących związków zawodowych..

Gość • Sobota [14.07.2018, 02:18:15] • [IP: 178.238.247.***]

Budynek koszmarek nie pasujący do pozostalych

Gość • Sobota [14.07.2018, 01:20:14] • [IP: 188.146.38.***]

No i przyjdą po Niego, jak po tego z Żyrardowa. I tak samo będzie śpiewał, że niewinny jest...…..

Gość • Sobota [14.07.2018, 01:11:18] • [IP: 178.235.180.***]

A kogo skupia ten Cech Rzemieślników?Rzemiosło dawno w tym mieście na Karsiborskiej.Przekrętem to śmierdzi od ponad 20 lat.W tym mieście nie ma już rzeieślników...

ASD • Sobota [14.07.2018, 00:53:41] • [IP: 87.64.235.***]

CBA i Pucha. Nieee!! Nie w tym mieście. Tutaj wszystko idzie gładko i spływa fałszem po gardle.

Gość • Sobota [14.07.2018, 00:42:57] • [IP: 92.42.113.***]

A to nie jest czasem działanie na szkodę zarządzxanego podmiotu ? czyli Cechu. Tym powinien zająć się prokurator.

Gość • Sobota [14.07.2018, 00:20:36] • [IP: 94.254.231.***]

Dobry artykuł 👏 Teraz kolej na ruch prokuratury

Gość • Piątek [13.07.2018, 23:41:43] • [IP: 86.45.181.***]

i tak nikt pewnie nic z tym nie zrobi. cala ta rodzina to banda przekretow lacznie z synalkiem, ciekawe co teraz? bo jakos watpie by to wrocilo do porzadku ani zeby ktos cofal taki przekret

Gość • Piątek [13.07.2018, 23:40:57] • [IP: 176.221.122.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [13.07.2018, 23:36:06] • [IP: 176.221.123.***]

śmierdząca sprawa.

Gość • Piątek [13.07.2018, 23:27:02] • [IP: 176.221.122.***]

Haha nie biją już się.

Gość • Piątek [13.07.2018, 23:12:48] • [IP: 2.29.5.***]

Ktos sobie jaja robi z prawa...co to ma byc?

Gość • Piątek [13.07.2018, 23:05:57] • [IP: 95.129.225.**]

Fantastyczna galeria zdjęć wykonanych przez Pana Andrzeja Ryfczyńskiego! to niesamowite pamiątki wydarzeń dawnych czasów. Widać na nich jak w czasach tej" przebrzydłej komuny" nikt nie szykanował np. kościoła, a księża wespół zespół dobrze się bawili z dygnitarzami partyjnymi naszego miasteczka i jak wyglądał Żmurkiewicz w latach swojej młodości kiedy pierwszy raz został burmistrzem. Widac też samych uśmiechniętych ludzi, bo takie były wtedy czasy byliśmy biedniejsi ale szczęśliwi.

Gość • Piątek [13.07.2018, 23:03:12] • [IP: 185.140.120.**]

Kasa rzemieślników na modernizację budynku? Przeca to wspólnota, więc było ruszyć tyłek i remontować, a nie pod fotografem i na schodach można życie stracić w zimę na tym gresie. Poza tym od kiedy tam jest ogrzewanie, przecież jeszcze jak pizzeria działała to było zimno jak w psiarni wszędzie i kaloryfery zimne w lokalu.

Gość • Piątek [13.07.2018, 22:52:02] • [IP: 83.23.254.**]

Panstwo zlodziei, cwaniakow, kretaczy i tu mi wisizm ogolny.Tak bez rozbiorow rozkradana jest Polska w literze prawa!!

Gość • Piątek [13.07.2018, 22:51:09] • [IP: 80.245.189.*]

Rzemieslnicy ktorzy budowali ten budynek w grobie sie przewracaja.Trzeba byc nielada artysta zeby taki numer wywinac.Ale to bylo do przewidzenia.

Gość • Piątek [13.07.2018, 22:48:16] • [IP: 79.186.185.***]

CBA !! Dobranoc

Gość • Piątek [13.07.2018, 22:44:04] • [IP: 176.221.122.**]

bedzie siedział

Oglądasz 51-75 z 82
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■