POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.07.2018, 22:24:57] • Świnoujście

Śliwiński: Nie zamierzam rezygnować z powierzonej mi funkcji. Czy kampania się zaczęła?

Śliwiński: Nie zamierzam rezygnować z powierzonej mi funkcji. Czy kampania się zaczęła?

fot. Sławomir Ryfczyński

Wybory samorządowe mają się odbyć pod koniec października lub na początku listopada tego roku. Kampania oficjalnie nie została rozpoczęta, choć część kandydatów jest już znana. Dariusz Śliwiński w ostatnich wyborach zdobył 203 głosy. Swoją kandydaturę ogłosił w czerwcu. Nasza redakcja postanowiła zapytać, czy w związku z wcześniejszym odwołaniem Agatowskiej przez podejrzenia w 2017 roku o jej kandydowaniu, radny również zrezygnuje z pełnionej obecnie funkcji.

- Zgodnie z deklaracją złożoną po objęciu funkcji Przewodniczącego Rady Miasta Świnoujście kieruję się w ramach pełnionych obowiązków interesem Mieszkańców i zapewniam należyte i sprawne funkcjonowanie Rady Miasta oraz właściwą współpracę z Prezydentem Miasta. Mając powyższe na uwadze nie zamierzam rezygnować z powierzonej mi funkcji, podobnie jak nie zamierzam jej wykorzystywać w celach kampanii wyborczej - odpowiedział nam Dariusz Śliwiński.

Na razie wiadomo, że w Świnnoujściu o fotel prezydenta walczyć będą: obecny prezydent, Janusz Żmurkiewicz, Joanna Agatowska (SLD) i Dariusz Śliwiński (PO), przewodniczący Rady Miasta Świnoujście.



Joanna Agatowska w poprzedniej kadencji pełniła funkcję zastępcy prezydenta Świnoujścia. W ostatnich wyborach otrzymała 599 głosów. Została przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście. Z tej funkcji radni PO, PiS i Grupy Morskiej odwołali ją na początku 2017 roku, stawiając między innymi zarzut szykowania sobie kampanii wyborczej poprzez pełnione stanowisko w wyborach samorządowych 2018 r. W tym samym czasie układ radnych PO - PiS - GM odwołał także wszystkich radnych SLD z pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego oraz przewodniczących poszczególnych komisji. Miejsce Joanny Agatowskiej w radzie zajął Dariusz Śliwiński. Agatowska w związku z decyzją o kandydowaniu w wyborach samorządowych 22 maja złożyła wypowiedzenie z pracy w Ośrodku Sportu i Rekreacji "Wyspiarz".

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-89 z 89

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 23:23:37] • [IP: 37.47.166.**]

Czas na zmianę. ..Joanna Agatowska ma moj głos

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 23:23:35] • [IP: 188.146.106.***]

Z Agatowskiej zrezygnowali radni i tyle cały czad kłótnie a teraz spokój. Śliwiński to będzie dobry prezydent

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 23:18:46] • [IP: 94.254.234.**]

Każdy wie, że Śliwiński to tylko pachołek Żmurkiewicza. Wystawili go, żeby w drugiej turze poprzeć obecnego prezydenta. Platforma to kolesiostwo, które zapewne zechce zastępce prezydenta lub inny stolek. Tak już mają. Jednak powiem wam jedno - jeśli Agatowska wygra to przynajmniej ich wszystkich powymiata z urzędów. Zrobi porządek. I będzie gicior

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 23:16:55] • [IP: 94.254.225.**]

Wiewiórka i krasnale w czerwonych kubraczkach śliwek chcą nazrywać przed wyborami. Knedelków się zachciało? Oj nie da się śliwka w knedelka zawinąć i ugotować. Henryk stanie A śliwki zasadzone tam zakwitną na wiosnę. Ani wiewiórki ani śliwki w dużym domku na jesieni nie będzie na troniku. Dom duży z J. Panem zostanie na 5 latek.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 23:15:29] • [IP: 37.47.178.**]

Tylko pani Joanna, potrzeba nam takiej silnej kobiety!

jeti • Poniedziałek [16.07.2018, 23:12:01] • [IP: 94.254.131.**]

Nie pojmuje dlaczego mialby rezygnowac?to radni tez niech rezygnuja z mandatow zeby funkcji w wyborach nie naduzywac.kompletny absurd.

Komancz • Poniedziałek [16.07.2018, 23:00:15] • [IP: 94.254.231.**]

Jako zwolennik w Kraju PiS, zagłosuję na Panią Joannę - mam nadzieję na Piękną ZMIANĘ.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 22:59:47] • [IP: 178.235.177.**]

Jeśli ma być w mieście taki syf i kolesiostwo jak w uzdrowiskach, to człowieku daj spokój. U ciebie w firmie jest nieźle, każdy orze ile może. Oby się i to ucięło.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 22:58:38] • [IP: 37.47.141.***]

Jednych trzeba było odwołać bo podejrzewano że może w 2018 r będzie kandydować a drugi będzie dalej na stanowisku mimo że ogłoszono że kandyduje to jest chamstwo, ale po oczach widać fałszywość

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 22:52:01] • [IP: 95.129.225.***]

Nie trolle, tylko mieszkańcy Świnoujścia! Widać co wyrabiacie i dla tego większa część mieszkańców pójdzie na Agatowską. Może nie jest najlepsza ale jak wygra to już nie będzie Żmurkiewicza, Michalskiej i Sójki. Miasto dozna oddechu.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 22:47:54] • [IP: 80.245.178.**]

Trolle z SLD, łapki precz od klawiatury.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 22:45:52] • [IP: 80.245.178.**]

PO co te ręce ?

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 22:44:42] • [IP: 37.47.168.***]

Boja się Agatowskiej jak ognia, dlatego ja dręczą i tyle. Agatowska ma klasę i zasady dlatego od wielu lat jest najpopularniejsza radna co wszystkie miernoty boli a Śliwiński to jedno wielkie 0. Moja cała rodzina będzie na nią głosowała a i znajomych poproszę bo trzeba w końcu wykurzyc tych pazerniakow co dla stolików zrobią innym wielkie świństwo.

Gość • Poniedziałek [16.07.2018, 22:43:32] • [IP: 92.42.116.***]

Dlatego nowym prezydentem zostanie Joanna Agatowska. Jedyna uczciwa z nich wszystkich. Wystarczy posłuchać co ludzie mówią na mieście. To zwykła oczywistość

Oglądasz 76-89 z 89
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■