POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [14.07.2018, 22:13:15] • Świnoujście

Niebezpieczne zdarzenie na skrzyżowaniu ulic Wilków Morskich i Grunwaldzkiej. Samochód uderzył w rowerzystę

Niebezpieczne zdarzenie na skrzyżowaniu ulic Wilków Morskich i Grunwaldzkiej. Samochód uderzył w rowerzystę

fot. Bartosz Szymański

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie na skrzyżowaniu ulic Wilków Morskich i Grunwaldzkiej. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, kobieta prowadząca srebrnego peugeota najprawdopodobniej nie zauważyła wjeżdżającego na przejazd rowerowy mężczyzny i uderzyła w niego.

Z relacji świadków wynika, że potrącony mężczyzna został zabrany do karetki.

Niebezpieczne zdarzenie na skrzyżowaniu ulic Wilków Morskich i Grunwaldzkiej. Samochód uderzył w rowerzystę

fot. Bartosz Szymański

- Dziś po godzinie 12:00 na najniebezpieczniejszym skrzyżowaniu w Świnoujściu, czyli skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Wilków Morskich miał miejsce wypadek. Żona wybrała się z mężem na rower, ale nikt nie przypuszczał, że dla męża skończy się to mocno obitymi żebrami. Jadąca srebrnym peugeotem kobieta uderzyła w jadącego na przedzie, zaraz przed żoną, mężczyznę. Na samochodzie nie widać żadnych śladów uderzenia, natomiast przednie koło w rowerze ucierpiało. Felga została wygięta i opona przebita. Prowadząca rower kobieta, przez to całe zdarzenie już sama nie wiedziała, czy w momencie zderzenia wjechali na ulicę kiedy było zielone, czy czerwone światło - opowiada świadek zdarzenia.

Niebezpieczne zdarzenie na skrzyżowaniu ulic Wilków Morskich i Grunwaldzkiej. Samochód uderzył w rowerzystę

fot. Bartosz Szymański

W wyniku zdarzenia zakorkowana została ulica Grunwaldzka.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-45 z 45

kto im dawał prawa jazdy • Niedziela [15.07.2018, 08:47:50] • [IP: 164.127.64.**]

00:06" kierowcy wymuszaja pierwszenstwo, nie przepuszczają pieszych i rowerzystow, chociaz są czerwone scieżki, idiotow nie brakuje za kierownicą" --- We mnie przez ostatnie 2 miesiące wjechałoby kilka samochodów mimo że jechałem ścieżka rowerową i nie przecinałem ulic z pierwszeństwem przejazdu. Np. w końcu maja gdy jechałem od skrzyżowania Konst.3 Maja wzdłuz ul.Matejki, minąłem kiosk i miałem przejeżdżać skrzyż. z uliczką osiedlową, wtedy wtargnął z Matejki dostawczak, w ostatniej chwili hamowałem, on tez zahamował gwałtownie, na twarzy idioty nie było cienia skruchy. Minute później gdy miałem przejeżdżać krzyżująca się ze ścieżka rowerową i ulica Matejki uliczkę od Kauflandu, kobieta nawet nie patrząc w prawo na ścieżkę zajechała mi drogę (zahamowała, czekając na przejechanie aut na Matejki, ja zapukałem jej w okno, przynajmniej żałowała). -- W ciągu 2 minut dwa takie przypadki, a było jeszcze kilka!

Anonymous • Niedziela [15.07.2018, 08:45:15] • [IP: 31.0.36.**]

Przepisy ruchu drogowego mamy trochę wymieszane Stare zasady z nowymi. No i zielone światło dla pieszych i rowerzystów powinno być jak w UK : zielone to ze wszystkich stron (wszystkie samochody mają wtedy czerwone światło) a nie zielone włóż a w poprzek czerwone. To jest stary chory system który działał jak na ulicach miast jeździło kilka aut (PRL wczesny) a nie tysiące ! Czas na zmiany panowie ministrowie

Gość • Niedziela [15.07.2018, 08:31:00] • [IP: 41.150.217.***]

Dla mnie nie ma niebezpiecznych skrzyżowań w Ś-ciu, po prostu uważam bardzo zanim przejadę.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 08:28:45] • [IP: 94.254.145.**]

Skręcając w prawo słabo widać, prawda

Gość • Niedziela [15.07.2018, 07:12:08] • [IP: 94.254.226.***]

FCK CARS

Gość • Niedziela [15.07.2018, 06:39:51] • [IP: 178.235.177.**]

Często przejeżdżamy rowerem w tym miejscu.Uwaga musi być zdwojona, bo często kierowcy nas" nie widzą".Wielu natomiast rowerzystów pędzi tu na złamanie karku mając zielone światło.Zielone to nie znaczy bezpieczne.Tu obie strony muszą być czujne jak dyżurny ruchu.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 06:33:58] • [IP: 37.47.108.***]

Baba za kierownica

Gość • Niedziela [15.07.2018, 00:47:13] • [IP: 95.129.224.***]

Na zdjęciu roweru widać coś, za co można dostać bana. To powinno być zasłonięte.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 00:44:36] • [IP: 188.146.96.***]

Piesi i rowerzyści robią co chcą a samochody po nich

Gość • Niedziela [15.07.2018, 00:36:10] • [IP: 80.245.178.**]

Bardzo ………… ale to bardzo niebezpieczne skrzyżowanie. Skręcając samochodem kierowca danego samochodu musi prawie że obracać głowę do tyłu aby sprawdzi czy żaden rowerzysta nie jedzie. Bardzo podobnie jest na wielu skrzyżowaniach w Naszym mieście. Ten kto opiniował i zatwierdził taką sytuację powinien natychmiast stracić uprawnienia bo to jakiś nieuk. Proszę zauważyć, że przeważnie tego typy zdarzenia/wypadki mają rowerzyści którzy tylko są rowerzystami …………. mam tu na myśli to że nie uczestniczą w ruchu drogowym również jako kierowcy...……. a więc nie mają pojęcia o zagrożeniach i możliwościach technicznych samochodów często nawet nie znając znaków. Dlatego powinna być karta rowerowa - dla zapoznania się ze znakami jak i potencjalnymi zagrożeniami. bo za każdym uprzywilejem podążają również i obowiązki.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 00:14:30] • [IP: 80.245.182.***]

Najgorsze i najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie pod tym względem.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 00:11:03] • [IP: 92.42.114.***]

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:50:12] • [IP: 176.221.113.**] Na tym skrzyżowaniu trZeba szczególnie uważać bo piesi i rowerzyści robią sobie co chcą. Nie ważne czy czerwone czy zielone ---- jak mozna sie wepchac na zielonym dla rowerzystow i pieszych?to kierowca wtedy łamie prawo i naraza na kalectwo pieszych i rowerzystow

Gość • Niedziela [15.07.2018, 00:06:26] • [IP: 92.42.114.***]

trzeba mieć oczy jak kameleon, bo kierowcy wymuszaja pierwszenstwo, nie przepuszczają pieszych i rowerzystow, chociaz są czerwone scieżki, idiotow nie brakuje za kierownicą

Pazdzioch • Sobota [14.07.2018, 23:56:28] • [IP: 83.23.255.***]

Rowerzyści...czyli przyglupy na kółkach

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:50:12] • [IP: 176.221.113.**]

Na tym skrzyżowaniu trZeba szczególnie uważać bo piesi i rowerzyści robią sobie co chcą. Nie ważne czy czerwone czy zielone pchają się sami pod koła.

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:47:30] • [IP: 176.221.122.**]

A ja się wcale nie dziwię. Rozerzyści * jak szaleni bo są przekonani że na ścieżce mają pierwszeństwo. Nie zwalniają nie zachowują ostrożności tylko pędzą i często zwłaszcza przy złej pogodzie albo mocnym słońcu nie trudno ich nie zauważyć bo pojawiają się nagle i wpadają na skrzyżowanie.

Franek • Sobota [14.07.2018, 23:25:36] • [IP: 92.42.114.**]

Pewnie na czerwonym

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:20:56] • [IP: 95.129.224.***]

Na tym skrzyżowaniu tak jest, że zielone zapala się jednocześnie dla skręcających z Grunwaldzkiej w prawo, rowerów i pieszych. Powtórka niebawem.

Gość • Sobota [14.07.2018, 23:08:37] • [IP: 88.156.206.***]

Co znaczy nie zauważyła, ślepa czy co, zabrać prawo jazdy!

Gość • Sobota [14.07.2018, 22:49:46] • [IP: 93.94.185.***]

Widoczność na tym skrzyżowaniu fatalna. Rowerzyści błagam Was upewnij ie się że jesteście zauważeni nie pędźcie bo macie pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi

Oglądasz 26-45 z 45
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■