POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.07.2018, 19:15:15] • Świnoujście

Nabrzeża mariny miały służyć nie tylko żeglarzom. Już tak nie jest!

Nabrzeża mariny miały służyć nie tylko żeglarzom. Już tak nie jest!

fot. Czytelnik

Marina na Basenie Północnym ożywia się wraz z nastaniem sezonu żeglarskiego. W pozostałą część roku jest doskonałym miejscem dla spacerowiczów i rowerzystów. Ci ostatni chwalą sobie przejażdżki po nabrzeżach, pustych przez większą część roku poza sezonem. Do niedawna wszystko było jasne - żeglarze cumowali swoje łodzie, spacerowicze przechadzali się, wędkarze łowili ryby, a rowerzyści mogli jeździć. Teraz to się zmieniło - na nabrzeżach pojawiły się tablice zabraniające poruszania się użytkownikom rowerów, hulajnóg, rolek. Dlaczego? O sprawie poinformował Czytelnik.

"Od paru dni na marinie pojawiła się ciekawa tablica czy znak drogowy zabraniający poruszania się po nabrzeżach m.in.hulajonóg i rowerów.Zakaz jest tak absurdalny i tak surrealistyczny,że trudno się do tego odnieść. Przypominam sobie jak parę lat temu, kiedy robiono generalny remont mariny mówiono, że nowe nabrzeża będą służyć nie tylko żeglarzom, ale też spacerowiczom i rowerzystom. Gdyby to była autostrada, to byłoby zrozumiałe, ale na marinie? Ten, kto wprowadził to absurdalne zarządzenie nie ma tyle wspólnego ze sportem i rekreacją co zatrudniony wilk jako stróż do pilnowania stada owiec."- pisze mieszkaniec, z pewnością jednak wyraża nie tylko swoje spostrzeżenia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-70 z 70

Gość • Niedziela [15.07.2018, 21:14:56] • [IP: 178.235.176.***]

Marina nie poddała się terrorowi rowerzystów. Brawo, tak trzymać. Gdyby jakiś idiota jadący na kółkach wpadł do wody i się utopił toby dopiero była jazda. Marina jest dla jachtów i żeglarzy. Jak rolkarze itp chcą mieć swoją ścieżkę - pętlę typową do uprawiania tego sportu, to wzorem Sopotu niech o taką wystąpią do władz miasta

Gość • Niedziela [15.07.2018, 20:58:20] • [IP: 92.42.119.***]

To pewnie pomysł, , BETONOWEJ, , .

kris • Niedziela [15.07.2018, 20:57:36] • [IP: 176.221.123.***]

Barany!!

Gość • Niedziela [15.07.2018, 20:48:16] • [IP: 95.129.228.**]

Niech wypi...lają z tym zakazem będę sobie spacerował ile mi się zechce ku...a znowu turystom w du.ę w chodzą

Don't chlup down, baby! • Niedziela [15.07.2018, 20:44:50] • [IP: 164.127.64.**]

Pewnie to jest zabezpieczenie sie prawne. Niby ciecie tam gdzieś pilnują, ale ponieważ pilnują popatrując w telewizorek, a to kawke wyżłopią, a dobiec do np.rolkarza nie zdążą, a chlupnąć może on łatwo, to tak jest. Zeby ktos im nie wytoczył procesu, a sędzia mogą być tak rozgrzani (że użyję słownictwa Bronisława, Ortografa Kraju), jak by marina nie chciała.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 20:42:29] • [IP: 188.47.112.***]

pozostaną dla rowerzystów drogi, chodniki i czasami ściezka rowerowa

Gość • Niedziela [15.07.2018, 20:40:49] • [IP: 92.42.116.**]

BO to jest dziki kraj.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 20:15:23] • [IP: 92.42.116.***]

Zapomniał czytelnik wspomnieć, że jak ktoś biegający, czy poruszający sie jakimś pojazdem ze znaku wpadnie do wody to odpowiadać będzie zarządca terenu. Wtedy czytelnik napisze, że nabrzeże nie jest odpowiednio zabezpieczone (jakiś czas temu był taki pomysł czytelnika po wypadkach przy Wybrzeżu Władysława IV)

Gość • Niedziela [15.07.2018, 20:14:02] • [IP: 92.42.112.***]

Z tego nic nie robienia palma odbijają

Gość • Niedziela [15.07.2018, 20:13:09] • [IP: 80.245.179.***]

Bardzo dobrze ze postawili zakaz ale co z tego, dziadostwo dalej jeździ rowerami.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 20:12:14] • [IP: 95.129.229.***]

Nasze władze kolejny raz właśnie tym znakiem pokazują że ś-cie jest tylko dla Niemców a Polacy mogą tylko pampersy zmieniać niemieckim emerytom i po nich sprzątać. Pierwsze pytanie do" władz". Dlaczego znak nie jest po niemiecku a tylko po polsku i angielsku. Drugie pytanie dlaczego przy każdej kei kiedy Niemiec wychodzi ze swojego jachtu z rowerem nie widzi tablicy że nie wolno jemu jeździć rowerem. Po trzecie ten znak to ten idiota co go wymyślił to może go sobie wsadzić w. ...

Gość • Niedziela [15.07.2018, 20:12:00] • [IP: 178.238.253.**]

Kto wymyślił taką tablicę, , to idiotyzm, rozumiem że samochody nie powinny tam jeżdzić, ale rowerzyści. hulajnogi motorowery . To jest bez sensu.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 20:09:20] • [IP: 109.243.129.***]

To karygodne ! A jakby tak nabrzeża mariny miały służyć staruszce ? A to mogła być akurat wasza matka ! Albo gdyby tak nabrzeża mariny miały służyć procesji ?

Gość • Niedziela [15.07.2018, 20:08:49] • [IP: 95.129.225.***]

I bardzo dobrze; to nie tor wyścigowy dla rowerów

Gość • Niedziela [15.07.2018, 19:55:10] • [IP: 178.238.249.**]

Wszystko należy wybetonować, zamknąć dla ruchu pieszych, rowerzystów, samochodów. Zakazy oczywiście nie mogą dotyczyć Niemców, handlarzy, urzędników magistratu i tych podmiotów, którym prezydent wyda setki przepustek pozwalających na inne traktowanie. Już to przerabiamy na przeprawach promowych oraz mozliwości poruszania sie w dzielnicy nadmorskiej lewobrzeża.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 19:37:43] • [IP: 178.235.176.**]

tak przyjemnie było tam przejechać rowerem, najpierw trzeba było wyremontować Jachtową a potem zakazywać

Gość • Niedziela [15.07.2018, 19:31:11] • [IP: 80.50.26.***]

to niej znak drogowy

AGENDA 21 • Niedziela [15.07.2018, 19:28:48] • [IP: 80.245.178.***]

LOOOL NIEZŁY BURDEL POPIS MUTANCI Z NASZEJ MARINY ZROBIŁY.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 19:25:17] • [IP: 176.221.122.***]

Jakaś pomyłka!

Gość • Niedziela [15.07.2018, 19:22:28] • [IP: 83.8.114.***]

A gdzie zakaz dla wędkarzy

Oglądasz 51-70 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■