POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.07.2018, 15:54:50] • Świnoujście

Żądamy natychmiastowej realizacji zaleceń Komisji Europejskiej. Polityka precz od polskich sądów!

Żądamy natychmiastowej realizacji zaleceń Komisji Europejskiej. Polityka precz od polskich sądów!

fot. Organizator

18 lipca rozpoczyna się sesja Sejmu, od którego żądamy natychmiastowej nowelizacji ustaw sądowych zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej. To ostatni moment na uniknięcie procesu przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, którego spodziewany wyrok będzie oczywisty. Wyrok międzynarodowego Trybunału wykluczy Polskę z rodziny państw praworządnych. PiS odpowiada przyspieszeniem wymiany składu sędziów SN. Trzeba to powstrzymać.

Działacze ruchów obywatelskich: KOD, Strajku Kobiet i Obywateli RP będą tego dnia wchodzić na ogrodzony barierkami i objęty zakazem Kuchcińskiego, bezprawnie zamknięty teren wokół sejmowych budynków. Wesprą ich parlamentarzyści opozycji, ich immunitety będą chronić również obywateli, którym posłowie i senatorowie zapewnią asystę. To pokojowy protest i żadnej siły ani agresji nikt z protestujących nie użyje. Decyzja należy do władz. Albo zaakceptują obywatelski wiec na „zakazanej ziemi", albo jawnie, na oczach polskiej i międzynarodowej opinii publicznej podepczą poselskie immunitety.

Każdy wybór jest dla władzy zły. Sami zdecydują, który jest lepszy.

To przełom. Po raz pierwszy od dawna inicjatywa wymyka się z rąk PiS i przechodzi w ręce zorganizowanego obywatelskiego społeczeństwa. To my spowodowaliśmy uruchomienie sądowego procesu o polską praworządność w europejskim Trybunale. To my dzisiaj już nie protestujemy, ale żądamy rozwiązań znoszących jawne, łamiące konstytucję bezprawie. Sprawa jest nie tylko wagi najwyższej, nie tylko o Polskę i polską wolność w niej chodzi – to moment, w którym polski Rubikon przekroczyć możemy my, a nie oni. Możemy zmienić bieg historii.

Bądź przed Sejmem 18 lipca od rana. Zostań do wieczora. Słuchaj wiadomości – obrady Sejmu mogą się zacząć jeszcze 17 lipca. Walka o praworządność z pewnością potrwa. Sejm kończy obrady w piątek. W następnym tygodniu Senat. Bądź blisko. Dzieje się historia.

Jeżeli nie jesteś gotowy, aby wejść z nami na teren Sejmu, bądź blisko. Bądź z nami przed Sejmem. A my spotykamy się w 18 lipca o godzinie 21.00 przed Sądem Rejonowym w Świnoujściu przy ulicy Paderewskiego 6.

Komitet Obrony Demokracji
Obywatele RP
Ogólnopolski Strajk Kobiet
WEŹ ZE SOBĄ ŚWIECZKĘ ZAPRASZAMY!


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:08:40] • [IP: 37.47.180.**]

Żądać to wy sobie możecie w swoim domu 😆!!

Gość • Środa [18.07.2018, 14:02:13] • [IP: 37.47.136.***]

zaleceń wiecznie pijanego Junkera czy Timmermansa który był konsulem w Moskwie i chciał do Moskwy jechać rozmawiać z Polakami hahahaha

Gość • Środa [18.07.2018, 13:08:58] • [IP: 89.188.252.**]

precz z komuna slugusy Moskwy. nowi młodzi sędziowie powinni teeaz być

Gość • Środa [18.07.2018, 11:34:01] • [IP: 178.238.247.**]

brać świeczki i płakać za zdegenerowanymi postkomunistycznymi sprzedajnymi elitami, was czas już się skończył, nie będziecie pasożytować na własnym narodzie, a w końcu będziecie zmuszeni pracować dla społeczeństwa

Gość • Środa [18.07.2018, 09:03:20] • [IP: 83.11.137.**]

aby było jak było. Immunitetty, lewe 50 zl, darmowa kiełbasa za 7 zł

Gość • Środa [18.07.2018, 08:51:02] • [IP: 92.42.114.***]

My Polacy chcemy by niemiec nie właził nam z butami pod kołdre, to jest nasz kraj i to my bedziemy decydowac o naszej ojczyznie, rodzinie, dzieciach

Kijaszekpusekzłodziejasek • Środa [18.07.2018, 08:22:21] • [IP: 31.179.221.**]

Kod nie będzie mi Sądów reformował. Ot tego jest władza legalnie wybrana a nie jakieś ubeckie dziadostwo z ajfonami nabytymi z niespłaconych alimentów bądź puszek z datkami. Morda w kubeł i czekać do wyborów.

Gość • Środa [18.07.2018, 08:21:44] • [IP: 80.245.188.***]

Jak nie będzie pana Kijowskiego i Najsztuba, najbardziej prawych ludzi w tym kraju, to nawet nie idę ;-)

Gość • Środa [18.07.2018, 08:20:25] • [IP: 37.47.128.**]

SKORUMPOWANYM SEDZIOM MOWIMY WON WON I JESZCZE IM SKONFISKOWAC CICHE MAJATKI...

Gość • Środa [18.07.2018, 07:50:10] • [IP: 83.11.137.**]

WOLNE SĄDY !! Tak! Nareszcie powoli ten proces się zaczyna.

Gość • Środa [18.07.2018, 07:48:32] • [IP: 83.11.137.**]

ha, ha, ha. Znowu kundle SB, UB i inne POpaprańce chcą żeby było jak było. My" elyta" a wy do roboty. A" piniedzy" i tak nie będzie. Nie dostaną rodziny na dzieci, bo to tylko niemce mogą dać swoim. Polskie dzieci do roboty. Najlepiej pracować na ciapatych i na elyty.

Gość • Środa [18.07.2018, 07:41:01] • [IP: 83.11.137.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [18.07.2018, 06:58:44] • [IP: 37.47.172.*]

To wy prymitywi i chamstwo precz od naszych rządów. KOMUNA PRECZ Z TEGO KRAJU. Towarzysze czekają na wschodzie. Tu jest POLSKA z naszą tradycją katolicką i honoru a nie wódy i złodziejstwa !! Precz psy

Gość • Środa [18.07.2018, 06:25:17] • [IP: 88.156.206.*]

Oto oblicze pisu. Tym jadem sami się zatrujecie. Piotrowicz, Pawłowicz, Ziobro, Jaki, Kaczyński, Błaszczak, Rydzyk i wielu innych oszolomów wyprowadzą nas z Unii Europejskiej. Zostaniemy w tym bagnie sami. Tak jak naziści chcecie nas normalnych ludzi zastraszyć. Sianie strachu i nienawiści to podstawa waszej władzy. Wara wam od Konstytucji. Tam zapisane są nasze obywatelskie prawa i będziemy ich bronić. To wy jesteście wrogeim Narodu. To wy zachowujecie się jak dawni komuniści bezpośrednio po wojnie. A ja się was nie boję i mówię DOŚĆ.

Gość • Środa [18.07.2018, 06:19:17] • [IP: 77.253.145.**]

A WASZ GÓRY TEŻ LIŻE RĘCE!

Gość • Środa [18.07.2018, 05:57:12] • [IP: 83.11.136.**]

BRAWO PiS ta partia walczy o godnosc i honor polaka

Gość • Środa [18.07.2018, 01:02:51] • [IP: 80.245.182.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [18.07.2018, 00:43:33] • [IP: 37.47.138.**]

ale one jeszcze nie są polskimi sądami...

Milusiński. • Wtorek [17.07.2018, 23:03:54] • [IP: 176.221.113.**]

Brawo PiS. Precz z komuna! Polacy nie chcą komunistów w sądach i wszyscy chcą ustawy, którą proponuje PiS.

Gość • Wtorek [17.07.2018, 22:43:14] • [IP: 92.42.114.***]

komuchy w sądzie, jaruzela i kiszczaka calowali po rekach a teraz w wieku prawie 70 lat chca trzymac reżim stalinowski w Polsce

Gość • Wtorek [17.07.2018, 22:23:29] • [IP: 178.235.180.***]

WRON-a też kiedyś narzekała na Solidarność gdy ta popierała sankcje gospodarcze zachodu. Ktoś miał rację pisząc o powrocie komentarzy w stylu oficerów politycznych z Żołnierza Wolności. Dla słabo zorientowanych to poczytnych pismo organu z zerowymi zwrotami.

Gość • Wtorek [17.07.2018, 22:23:21] • [IP: 84.130.38.***]

Ha! Ha! PiS wam jeszcze jaja naciągnie.

PATRIOTA • Wtorek [17.07.2018, 21:48:29] • [IP: 188.146.168.***]

PIS wie jak naprawić naszą ukochaną Polskę wy z Platformy Obywatelskiej nie razem z KODEM sądy są wolne za was nie były

Gość • Wtorek [17.07.2018, 21:37:12] • [IP: 164.127.64.**]

20:27 -. ..A coś na temat mojego postu? czyli o: sędzi Iwulskim, Sądu Najwyższego a zarazem...OFICERZE POLITYCZNYM gdyż jest oficerem bezpieczniactwa wojskowego, WSW, co zdarza się tylko w krajach 3 Świata? A coś o materii, w ramach której zawsze rozstrzyga Trybunał Sprawiedliwości UE, która jest INNA niż ta ustrojowa o sądownictwie? A coś o ambicjach pewnych środowisk w UE, które chcą zarządzać państwami na odległość?

Gość • Wtorek [17.07.2018, 21:07:12] • [IP: 109.41.65.***]

Precz z preczem jestem za i przeciw

Oglądasz 1-25 z 67
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■