POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [19.07.2018, 21:53:08] • Świnoujście

Tunelowy przedsmak, samochody zablokowały miasto

Tunelowy przedsmak, samochody zablokowały miasto

fot. iswinoujscie.pl

Pełnia sezonu, do miasta przyjechało mnóstwo zmotoryzowanych turystów. Gdzieś udało im się zaparkować, ale wystarczył jeden "nieplażowy" dzień i ulice zamieniły się w zatłoczone rodeo. Sznury aut posuwających się w żółwim tempie, długie kolejki oczekujących na zmianę sygnalizacji, ogólny tłok na jezdniach nie tylko w centrum - taki obrazek można było oglądać w deszczowy wtorek 17 lipca. Jeszcze nie mamy długo wyczekiwanego tunelu, a już możemy poczuć przedsmak tego, jak będzie wyglądała komunikacja w naszym mieście.

W takie dni, jak opisany wtorek, wczasowicze nie mają wielkiego wyboru spędzenia wolnego czasu. Pozostaje spacer promenadą lub wyprawa na miasto. Większość turystów wsiadła więc do aut i ruszyła. Chyba każdy szybko przekonał się, jak zła była ta decyzja. O zaparkowaniu w centrum naszego miasta można tylko marzyć, żeby dojechać choćby do Corso, trzeba okrążyć rondo, postać na światłach. Zmasowany ruch samochodowy, jaki mogliśmy podziwiać we wtorek, to tylko mała zapowiedź tego, co nas czeka, gdy zostanie oddany do użytku tunel. A może taka sytuacja wiąże się tylko z okresem wakacyjnym i wcale nie będzie tak źle? Co na ten temat sądzą nasi Czytelnicy?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 79, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 79

Gość • Piątek [20.07.2018, 01:13:08] • [IP: 80.245.188.**]

ten tunel to bedzie dla nas mieszkanców tragedia

Gość • Piątek [20.07.2018, 00:55:46] • [IP: 92.42.114.**]

Większość miast zagranicznych większych ogranicza wjazd aut do centrum miast robi normy emisyjne itp. A my się pchamy w cały ten szajs. ludzie ogarnijcie się i dajcie żyć tej wyspie

Gość • Piątek [20.07.2018, 00:52:15] • [IP: 92.42.114.**]

Mielno SZAJS

Gość • Piątek [20.07.2018, 00:15:27] • [IP: 77.111.246.*]

dzisiej czwartek

Gość • Czwartek [19.07.2018, 23:56:21] • [IP: 92.42.114.***]

Do 113 dla władz miasta mieszkańcy się nie liczą tylko niemiecki turysta. Prezydent i świta od dawna służą Niemcom za papier toaletowy, a teraz idzie o to żeby jak najgłębiej wbić się niemieckie cztery litery. Ale nie wszyscy to dostrzegają szczególnie ta sprzedajna część Polaków z promenady.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 23:46:01] • [IP: 188.146.161.**]

najleprze byłyby wielkie parkingi na warszowie. duze oplaty za przejazd promem dla obcych rejestracji. darmowa komunikacja sprawna dla tych ktorzy zostawili auto na warszowie. po miescie nie da sie kompletnie jezdzic. gorzej niz w warszawie o 15.30

Gość • Czwartek [19.07.2018, 23:33:21] • [IP: 37.47.174.***]

ODPOWIEDŻ DLA GOŚCIA => Czwartek [19.07.2018, 22:58:29] • [IP: 83.23.251.*] Co ma wspólnego korek w mieście z tunelen nie kumam? JAK NIE ROZUMIESZ, TO MASZ WIDOCZNIE ZA MAŁO SZARYCH KOMÓREK... WYPADA WSPÓŁCZUĆ :)

Gość • Czwartek [19.07.2018, 23:27:21] • [IP: 31.0.39.**]

Proste rozwiązania: Zmniejszyć wysokość podatku za własne miejsce parkingowe, płatne parkowanie w centrum miasta, zezwolić na ruch danych pojazdów w dni parzyste i nieparzyste itp.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 23:19:04] • [IP: 92.42.114.***]

ano tunel tylko zapcha miasto samochodami, za 5 lat bedą szukac pieniedzy na nastepny tunel

Gość • Czwartek [19.07.2018, 23:17:33] • [IP: 178.238.245.***]

dajcie spokój z tym tunelem bo rzyg...sie chce..ile podpisywać będą i robic ten tunel? Brac sie do roboty i nie pieprz...nam tu głupot.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 23:15:56] • [IP: 92.42.114.***]

za 2 lata bedzie o 30% samochodow wiecjej, zakorkują miasto

Gość • Czwartek [19.07.2018, 23:08:27] • [IP: 92.42.118.***]

Wielkie miasto wielkości dzielnicy w każdym wojewódzkim mieście a do tego wszystkie prawie ulice jednokierunkowe i każdy chce autem podjechać po papierosy, PARANOJA, a do tego każdy chce zaparkować tuż koło wejścia do budynku w którym mieszka bo przecież nie może stracić ukochanego pojazdu. Dość dawno temu opisywano raport policji na temat kradzieży samochodów W naszym mieście kradzież w tym raporcie wzrosła o 100% a szef warszawskiej policji skomentował to tak że cispby żeby u niego też tak wzrosła bo u nas skradziono w poprzednim roku 1 jeden w roku kiedy był ten raport 2 i dlatego skoczyło o 100% a w Warszawie wtedy znikało 2500 sztuczne rocznie I ci co wieszcza że tunel ułatwi kradzieże mają rację pomimo że teraz i tak mamy dwie drogi, przez Niemcy i promem Miasto wzorem zachodu powinni zamknąć miasto i zbudować na obrzeżu ogromny parking dla zewnętrznych pojazdów i rozbudować darmowa komunikację plus rowery

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:58:29] • [IP: 83.23.251.*]

Co ma wspólnego korek w mieście z tunelen nie kumam?

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:55:06] • [IP: 185.210.39.**]

to dowód że miasto jest bardzo atrakcyjne dla turystów. Corso, promenada, plaża, Plac Wolności przyciągają chętnych.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:51:44] • [IP: 176.221.123.**]

5 lipca miało nastąpić podpisanie umowy na budowę tunelu. Firma poprosiła o dwa tygodnie prolongaty, które dzisiaj mijają. Pytam co Dalej?

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:50:58] • [IP: 176.221.113.**]

Pięknie. Tak się kończy jak się upycha kawalerki zwane apartamentami na jak najmniejszej powierzchni, a nie buduje się infrastruktury. Oby tak się zakorkowały aby się już nie odkorkowały. Najlepsi są Niemcy na Karsiborskiej. Stoją na zakazie zatrzymywania i czekają na tankowanie na stacji benzynowej CIRCLE hehe. Szczyt bezczelności i głupoty. A nas łapią po niemieckiej stronie i karzą płacić klimatyczne. Gdzie nasi włodarze?

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:50:28] • [IP: 176.221.123.***]

z buta to obciach, co powiedzą inni.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:33:03] • [IP: 185.55.65.**]

Zgadzam się z przedmówcą, wszędzie blisko a i tak cztery litery trza w brykę wsadzić, żenada

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:28:37] • [IP: 83.8.107.**]

Przecież wiadomo, że będzie syf, zresztą już jest.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:27:49] • [IP: 176.221.122.***]

Niewątpliwie infrastruktura miasta nie nadąża za jego rozbudową. To jest niestety wielki błąd decydentów miejskich, za który płacimy my mieszkańcy. Konieczna jest zmiana myślenia w sprawie rozwoju, bo niedługo w Świnoujściu zabraknie wszystkiego.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:22:41] • [IP: 176.221.122.**]

Tunel i droga do niego będzie wiecznie zakorkowana.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:16:03] • [IP: 77.88.191.**]

Będzie masakra

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:13:41] • [IP: 46.171.83.***]

Czytelnicy nie rozumieją, po cholere w tak małym mieście jak nasze, będąc na wakacjach i mając w ch...j czasu poruszać się samochodami. Każdego kolejnego roku bardziej mnie wkurza miasto latem

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:11:19] • [IP: 94.254.231.*]

Będzie tunel będzie płacz!czyli kradzieże i inne ciekawe sprawy, dam sobie uciac rękę

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:09:54] • [IP: 164.127.12.***]

O joj joj ! A jakby tak miasto zablokowała sobie akurat staruszka ? A to przecież mogła być wasza matka ! Albo gdyby tak miasto zablokowała procesja ?

Oglądasz 51-75 z 79
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■