POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [20.07.2018, 08:19:52] • Świnoujście

Czy dorożki mogą jeździć ulicą 11 Listopada?

Czy dorożki mogą jeździć ulicą 11 Listopada?

fot. Czytelnik

Dorożki na ulicach naszego miasta jednych denerwują, dla innych są turystyczną atrakcją, dla jeszcze innych źródłem zarobku.

Ich postój mieści się między innymi przy stacji UBB, stamtąd najczęściej ruszają w stronę promenady. Po skończonym dniu pracy dorożki wracają do stajni, gdzie trzymane są konie. Są one usytuowane w zachodniej części miasta, żeby się tam dostać, trzeba przejechać ulice 11 Listopada i Grunwaldzką. Tymczasem według Czytelnika, który napisał w tej sprawie do naszej redakcji, dorożki mają zakaz poruszania się po 11 Listopada od skrętu do sklepu Intermarche.

Na zdjęciu przysłanym przez Czytelnika widać, że dorożka jednak jedzie w/w ulicą. Czy to złamanie przepisów?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Sobota [21.07.2018, 00:38:19] • [IP: 188.146.161.**]

Dorozki tak!!niemcy!!nieee!!

łowca_rozwielitek • Piątek [20.07.2018, 22:36:15] • [IP: 51.174.76.***]

Gość • Piątek [20.07.2018, 21:05:00] Proszę nie porównywać krakowskich dorożek do świnoujskich furmanek...

Gość • Piątek [20.07.2018, 21:05:00] • [IP: 77.88.191.**]

Samochody mi przeszkadzają a nie dorożki. Teraz wyglądają elegancko niż kiedyś gdy były pomalowane chyba na zielono. Po Warszawie i Krakowie też jeżdżą gdy muszą gdzieś dojechać.

Gość • Piątek [20.07.2018, 14:41:39] • [IP: 80.245.189.***]

Pomimo znaków zakazu na ul. Olsztyńskiej i Bydgoskiej- pomimo rozkopanej ulicy nadal tamtędy jeżdżą dorożki - kiedyś zapytałem jednego z Nich - odpowiedź powalająca - " Ja jeżdżę powoli i nie stanowię zagrożenia ruchu"... Logika kogoś kto zamienił się z własnym koniem na łby - chociaż koń chyba mądrzejszy :-) A SM, Policja... szkoda gadać :-((

Gość • Piątek [20.07.2018, 13:36:03] • [IP: 31.0.32.***]

Matoly jeżdżą 11- listopada ponieważ droga którą dojeżdżali jest w Remoncie i napewno urząd miasta o tym wie chodzi o Gdańska

Gość • Piątek [20.07.2018, 13:19:38] • [IP: 94.254.160.**]

Drogę robią miasto objazdu nie wyznaczyło a latać nie będą

Gość • Piątek [20.07.2018, 12:48:26] • [IP: 176.221.123.***]

Pewien chłopak na Facebooku Swinoujscie Info rozpoczal dyskusje w sprawie meczenia tych biednych konikow, poczytajcie sobie!!1

Gość • Piątek [20.07.2018, 12:01:08] • [IP: 193.69.22.**]

korek jak. .. ale p..ć się udało

Gość • Piątek [20.07.2018, 10:52:56] • [IP: 95.51.38.***]

wole te dorożki niż niemców za kierownica

GoscDorożki przeszkadzaja • Piątek [20.07.2018, 10:34:25] • [IP: 178.238.245.***]

A syf za oknem nie trawnik przy 4 L, ningradzie od 11listopada to śmietnik

Gość • Piątek [20.07.2018, 10:15:57] • [IP: 37.47.166.**]

Doroki mają wyznaczone trasy którymi mogą się poruszać ale realnie jeżdżą po wszystkich ulicach a szczególnie tych głównych jak 11Listopada, Grunwaldzka, Matejki. Miasto wyraziło zgodę na dorożki ale jednocześnie nikt w magistracie nie przemyślał którędy te pojazdy mogły by się poruszać nie powodując dużych utrudnień w ruchu

Gość • Piątek [20.07.2018, 10:07:24] • [IP: 62.69.253.***]

Codziennie rano jeżdżą i nic sobie z zakazu nie robią.

Gość • Piątek [20.07.2018, 10:06:09] • [IP: 192.95.12.***]

Chciałabym wiedzieć kto personalnie zezwolił na poruszanie się tego dziadostwa po ul. Wojska Polskiego czy Moniuszki, gdzie na sporym odcinku jest podwójna ciągła? I czy był to kretyn czy sabotażysta?

Gość • Piątek [20.07.2018, 09:53:13] • [IP: 88.156.232.***]

zakazać męczenia zwierząt. Koniki niech sobie w stadninach trzymają. Co to XIX wiek mamy?

Gość • Piątek [20.07.2018, 09:45:37] • [IP: 92.42.113.**]

Są dobrzy kierowcy samochodów i kiepscy i podobnie jest z dorożkarzami. Są tacy co mają na wszystko wywalone ale i tacy co dbają o konie, dorożki i znają przepisy drogowe. I koniec tematu.

Go • Piątek [20.07.2018, 09:41:55] • [IP: 80.211.250.***]

dzwoncie na policje drogowa

Gość • Piątek [20.07.2018, 09:28:29] • [IP: 178.238.252.**]

A kto bogatemu zabroni...

Gość • Piątek [20.07.2018, 09:03:57] • [IP: 164.127.64.**]

Skoro maja zakaz od skrętu do Intermarche, to pewnie wyznaczono im drogę przejściem pieszym przez tory UBB, więc zapewne następnym przepisem magistratu będą już nie dorożki w musztardowych kolorach, ale GUMOWE, by się przecisnęły.A co do tego, co denerwuje na drogach, to największym zawalidrogą sa tasiemcowe niby-ciuchcie, które sprawiają, ze krew zalewa z wściekłości nawet blokowanych przez nie rowerzystów. Dorożki niech sobie żyją, ciuchcie bym wyciął.

Gość • Piątek [20.07.2018, 08:51:45] • [IP: 94.254.231.***]

no pewno, że złamanie przepisów. Maksymalnie mogą dojechać do ulicy legionów i w nią skręcić (ta do maka) dalej jest zakaz

Gość • Piątek [20.07.2018, 08:50:42] • [IP: 92.42.112.***]

Masakra jest z tymi dorobkiewiczami

Gośćrico • Piątek [20.07.2018, 08:44:08] • [IP: 83.11.181.***]

z dorozkami jednak powinno zrobic sie porzadek bo jezdza i staja gdzie nie powinni wyznaczyc trasy a nie jazda po calym miescie co to jest a smrod gdzie przebywaja okropny ale to nie wina koni, i w tym jest problem ze tylko koni zal...tyle w temacie...

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■