POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [20.07.2018, 11:24:04] • Świnoujście

Listonosz już nie puka dwa razy... Jak Poczta Polska dostarcza listy priorytetowe

Listonosz już nie puka dwa razy... Jak Poczta Polska dostarcza listy priorytetowe

fot. Czytelnik

Przesyłki priorytetowe mają docierać do odbiorców szybciej, niż zwykłe. Polecone gwarantują, że dostaniemy je do rąk, doręczone przez listonosza lub odebrane na poczcie. Obie możliwości dają w efekcie pewność otrzymania przesyłki, na którą czekamy. Jednak bywa, że stan i sposób dostarczenia znacznie odbiegają od standardów, których oczekujemy od takiej instytucji, jak Poczta Polska. Taka niemiła niespodzianka spotkała naszego Czytelnika - list, na który czekał, został zatknięty na klamce przez listonosza, w dodatku stan koperty wskazuje na...

- Czy ten sposób pozostawienia listu mieści się w kanonach postępowania listonosza?- zadaje pytanie Czytelnik, który "otrzymał" taką przesyłkę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-45 z 45

Gość • Piątek [20.07.2018, 14:46:10] • [IP: 94.254.230.***]

Porażka z tą poczta. Listów cienkich większych nie nosi listonosz bo za dużo kartka papieru przyszła i stój w kolejce bo za duży list a jak by przesłali dokumenty w kopercie złożone na pół to by łaskawie wzięła Pani listonoszka polecony. Luz dużych nie bierze. Bo ciężko itp. Ale pracowałam w małej miejscowości 6lat temu na poczcie i tam listonosz na rower i brał każdy list. Można jak się chce. A tu narzekają. Siedzą w okienkach Panie u jedno gira dwa otwarte. i narzekają.

Gość • Piątek [20.07.2018, 14:26:04] • [IP: 164.127.64.**]

Poniżej czytam o pozostawianych awizach bez nawet zapukania do drzwi - to juz kilka razy mnie spotkało ze strony poczty, kiedyś, nie wiem jak jest teraz. Natomiast na poczcie głównej była kiedyś waga do zważenia ciężaru ciała, a brak zawsze było zwykłego automatu ze znaczkami. Trzeba było stac w długiej kolejce po jeden znaczek.

Gość • Piątek [20.07.2018, 14:02:55] • [IP: 188.146.192.**]

Trzy razy skargi pisać trzeba było i osobiście odwiedzać panią Naczelnik Poczty poskutkowało teraz jest super naprawdę świetna obsługa przez listonoszy i tych co paczki roznoszą. Chcą to potrafią brawo im. POZOSTAWIENIE AWIZO PRZESYŁKI REKLAMY W DRZWIACH TO WIADOMOŚĆ DLA ZŁODZIEJA GDZIE MOŻE SIĘ WŁAMAĆ.

Gość • Piątek [20.07.2018, 13:46:24] • [IP: 92.42.119.**]

Czy Pocztę Polską nie obowiązuje ochrona danych osobowych, takie dostarczanie to jest łamanie przepisów RODO !!

Gość • Piątek [20.07.2018, 13:40:50] • [IP: 188.146.110.*]

Awizo lepsze?

Gość • Piątek [20.07.2018, 13:38:38] • [IP: 37.47.135.**]

Z tego co wiem gość sam sobie włożył przesyłkę za klamkę i zrobił fotkę aby było o czym pisać i co komentować. Śmiech na sali

Gość • Piątek [20.07.2018, 13:38:24] • [IP: 178.238.252.**]

Dobrze, że sąsiedzi uczciwi...u mnie by przesyłki nie było!

Gość • Piątek [20.07.2018, 13:37:11] • [IP: 193.69.22.**]

listonosze to żenada! co chwila latam na poczte odebierac zwykle listy ktore mieszcza sie w skrzynce. Listonosz zostawia awizo i pisze na nim ze sie nie mieszcza!!?? Poleconych tez nie dostarcza, a jestem w domu, dzwonek dziala i widze palanta przez okno. tylko kolejne awizo i kolejny odbior na poczcie. Niedlugo to chyba juz nie bedzie nawet chodzil tylko wysylal sms-a ze mam cos do odbioru. Składanie skarg bezsensowne, bo nic mu nikt nie zrobi kiedy nie ma chetnych na jego miejsce do wykonywania tej pracy. Poczta główna kolejna pomyłka! W sezonie 200 tys ludzi w Swinoujsciu i na cale miasto w sobote otwarte 2 okienka! Gdzie jest dyrekcja poczty sie pytam??

Gość • Piątek [20.07.2018, 13:34:39] • [IP: 164.127.64.**]

12:21 - masz racje pisząc to tak sarkastycznie, bo to nie Dobra Zmiana, lecz Kontynuacja... z czasów PO+PSL.

Gość • Piątek [20.07.2018, 13:26:06] • [IP: 188.146.192.**]

TO NIC KOLEGA SIĘ ZDZIWIŁ JAK ZNALAZŁ PACZKĘ KARTON POD DRZWIAMI NAKRYTY WYCIERACZKĄ. PO PROSTU LISTONOSZ ZAZNACZYŁ MIESZKANIE DO OKRADNIĘCIA ŻE TAM NIE MA NIKOGO TO STARY NR CZUJ SIĘ NIE DŁUGO OKRADZIONY.

Gość • Piątek [20.07.2018, 13:24:40] • [IP: 109.173.159.**]

A tam skrzynek na listy nie mają ?

Gość • Piątek [20.07.2018, 13:23:22] • [IP: 176.221.122.***]

Po co się skarżyć, jest kilku operatorów. Powinniśmy wybierać najlepszego. To się nazywa konkurencja

Gość • Piątek [20.07.2018, 13:07:44] • [IP: 213.76.38.***]

Liczy się skuteczność, wiecznie niezadowoleni!!

Gość • Piątek [20.07.2018, 12:45:49] • [IP: 195.187.133.**]

" w dodatku stan koperty wskazuje na..." ? Na co? :)

Gość • Piątek [20.07.2018, 12:21:20] • [IP: 80.245.177.***]

DOBRA ZMIANA W CAŁEJ ROZCIĄDŁOŚCI

Gość • Piątek [20.07.2018, 12:20:57] • [IP: 37.47.142.**]

Wam to nic nie pasuje nie mieści się w skrzynce po prostu.Trzeba było w domu siedziec. . Potem byłoby marudzenie ze awizo i na poczte trzeba iśc

Gość • Piątek [20.07.2018, 12:17:03] • [IP: 164.127.64.**]

Raz to już zgłaszałem na poczcie (panience z okienka, by powiedziała szefowej, której wtedy nie było), ale skoro nie ma zmiany, więc napisze to publicznie: na promie systematycznie pojawia się listonosz z otwartymi sakwami przyczepionymi do roweru, z których wyzierają stosiki listów i wszystko grozi wypadnięciem. Zrobiłem zdjęcia tej osobliwości, na wszelki wypadek, bo trudno uwierzyć w coś tak szokującego, gdyby nie zdjęcie. Znajomy powiedział mi, że kiedyś dostał mokry list z ważna zawartością, nietolerująca wilgoci. Gdy ów listonosz jedzie do promu, otwarte kieszenie sakw narażają listy na ochlapanie, zmoknięcie i wypadnięcie. Dzieje sie to juz od LAT, zauważyłem to po raz pierwszy ok.3 lata temu.

Gość • Piątek [20.07.2018, 11:52:50] • [IP: 37.47.159.***]

Poczta Polska to jakaś pomyłka. Zamiawiając coś z neta patrze najpierw czy jest wysyłka kurierska. Na poczcie zawsze kosmiczne kolejki, zwykle otwarte jedno okienko i pełno niepotrzebnego asortymentu... kawa, gry planszowe, miliard przepisów na placki siostry Bożeny... ale jak chcesz koperte bąbelkową to NIE MA. Paczkomaty najlepsze :)

Gość • Piątek [20.07.2018, 11:38:49] • [IP: 62.69.253.***]

niech się czytelnik cieszy i dziękuje listonoszowi bo mógł dostać awizo i potem godzinę stać w kolejce na poczcie... a poza tym taka przesyłka na zdjęciu powinna zostać nadana jako paczka bo na pewno jej zawartość to nie tylko papiery

Gość • Piątek [20.07.2018, 11:36:03] • [IP: 91.49.122.***]

"Niemiła niespodzianka", list dostarczony, nie musi iść na pocztę, super!!

Oglądasz 26-45 z 45
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■