POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Czwartek [19.07.2018, 12:33:34] • Świnoujście

Prezydent Żmurkiewicz zaciska sobie pasa

Prezydent Żmurkiewicz zaciska sobie pasa

fot. Polskie Radio Szczecin

Prezydent Świnoujścia obniżył sobie pensję - poinformował o tym na swoim oficjalnym facebookowym profilu. Janusz Żmurkiewicz będzie zarabiać prawie o 1 tys. złotych mniej niż do tej pory. Jego pensja zmalała z ponad 8600 zł do 7600 zł brutto.

Od lipca obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów, które obniża wynagrodzenia samorządowców, w tym prezydentów miast, o 20 proc. Zgody na obcięcie pensji Żmurkiewicza nie wyraziła jednak rada miasta, która ustala jego wysokość.

Jak tłumaczy prezydent Świnoujścia, rozporządzenie i uchwała obowiązują równolegle, dlatego postanowił obniżyć sobie wynagrodzenie do czasu rozstrzygnięcia sporu kompetencyjnego.

Niższe wynagrodzenia - o ok. 800 złotych - będą pobierali też zastępcy Żmurkiewicza, czyli Barabara Michalska i Paweł Sujka.

Jak tłumaczy Żmurkiewicz: "Decyzje, które podjąłem, mają na celu ochronę moich współpracowników, tj. służb księgowych oraz kadr przed ewentualnymi, negatywnymi konsekwencjami wypłaty wynagrodzeń na dotychczasowym poziomie".

Na taki sam krok zdecydował się Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Joanna Gralka
źródło: www.radio.szczecin.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 64

Gość • Sobota [21.07.2018, 23:52:51] • [IP: 178.235.182.**]

Nie musi o tym nikogo informować...widocznie jesli to zrobił to chwyt przedwyborczy. Panie Zmurkiewicz nawet gdyby Pan za darmo tam siedział to nie ma pan mojego głosu. Ja po prostu nie mogę już na Pana patrzeć.

Gość • Piątek [20.07.2018, 23:45:49] • [IP: 93.94.186.*]

A kto bogatemu zabroni ??

Gość • Piątek [20.07.2018, 12:52:12] • [IP: 92.42.114.***]

pensja moze zmalala, ale comiesieczne premie wzrosły, każdy by chciał ta glodować jak ten gosć

Gość • Piątek [20.07.2018, 12:38:42] • [IP: 91.46.163.**]

dba o zdrowie nie ma kasy nie ma zawalu hahahahah

Gość • Piątek [20.07.2018, 12:33:39] • [IP: 37.47.171.***]

Prezydent wprowadza mieszkańców w błąd bo jego pensja po obniżce to ponad 10.000 brutto a kwota na tzw rekę wynosi teraz 7.600. A to wcale nie mało bo na niego i jego nagrody którymi się przechwala pracuje cała masa urzędników.

Gość • Piątek [20.07.2018, 10:38:24] • [IP: 31.0.127.***]

a to ci przypadek

Gość • Piątek [20.07.2018, 10:33:27] • [IP: 81.219.207.***]

Podporządkował się obecnej władzy to zobaczcie z kim trzyma!

Gość • Piątek [20.07.2018, 10:08:14] • [IP: 23.226.237.*]

✉ ✉ ✉ ✉ ✉ Koperciarz ✉ ✉ ✉ ✉ ✉

Gość • Piątek [20.07.2018, 08:53:49] • [IP: 80.245.179.***]

Wejdźcie na oświadczenie majątkowe Zmurkiewicza i zobaczycie dlaczego pozwala sobie na ten tani chwyt wyborczy.

Gość • Piątek [20.07.2018, 08:19:34] • [IP: 37.47.129.***]

Kupa zazdrosników i ekonomistów. Typowy Polak!! Kazdy z Was niech zrobi taka, , kiełbaske, , przedwyborcza. Siedziec w kompie i pisac androny.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 23:32:45] • [IP: 80.245.188.**]

Władza to tak jak narkotyk, człowiek na głodzie zrobi wszystko. To Miasto potrzebuje człowieka nie związanego z PZPR, w innym przypadku nic się tu nie zmieni, poza mydleniem słów.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 23:17:29] • [IP: 176.221.113.**]

Żmurkiewicz zaciska sobie pasa, a to przedwyborcza kiełbasa. :)

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:41:48] • [IP: 95.40.78.***]

Ale kituje tak zapewne o całej gospodarce miasta opowiada wyborcom, wstydu nie ma!

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:25:26] • [IP: 31.0.71.**]

O nie... i z czego on teraz opłaci swoje pięterko z prywatną windą w Cesarskich Ogrodach?

Gość • Czwartek [19.07.2018, 22:13:10] • [IP: 80.245.189.***]

NIECH TAK NIE ZACISKA BO NAM JESZCZE Z GŁODU PADNIE

Schoolwysyn • Czwartek [19.07.2018, 21:35:10] • [IP: 94.254.236.**]

Starczy mu teraz do pierwszego?!

Gość • Czwartek [19.07.2018, 21:16:10] • [IP: 83.8.168.**]

zapewne kiedyś sobie, to wyrówna.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 21:03:58] • [IP: 176.221.123.**]

Prezio jest winien do miasta kasę za bezprawna wycinkę drzew pod myjnie i oponiarnię na Karsiborskiej. Nie mógł się zbliżać do lasu na odległość 8 metrów. O cenie za działke nie wspomnę, bo po takiej cenie i bez przetargu mogła być sprzedana tylko na cele PUBLICZNE.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 20:53:25] • [IP: 178.235.183.***]

zenada

Gość • Czwartek [19.07.2018, 20:24:29] • [IP: 178.235.182.**]

Na 3 miesiące przed wyborami... Żałosny chwyt propagandowy.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 20:10:48] • [IP: 178.238.246.***]

Do tej pory pobierał max stawkę którą przyklepywała mu rada miasta. Teraz też nie zbiednieje ale kiedy straci stołek prezydenta podziękują mu pewnie za występy w wodociągach szczecińskich i zarządzie portu Szczecin Świnoujście bo nie będzie się mógł odwdzięczyć posadkami w naszym mieście. Ot i cała prawda.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 20:04:55] • [IP: 94.254.224.**]

Przez tyle lat ile Żmurkiewicz nagromadził profitów w całym mieście to się nie mówi... teraz dla pozoru będzie zgrywał że obniżył sobie pensję. Pytanie tylko czemu teraz przed wyborami, przy którejś z rzędu kadencji? :)

Gość • Czwartek [19.07.2018, 19:50:52] • [IP: 95.129.225.**]

Prawdziwy bohater! prawo nakazało obniżyć pensje i on obniża i przechwala się, że SAM to zrobił i jeszcze zrobił to swoim zastępcom. No bohater.

Gość • Czwartek [19.07.2018, 19:39:54] • [IP: 178.235.179.***]

Dla niego ta pensja to i tak symboliczna, wiadomo, że kasy ma tyle co oligarchowie

Gość • Czwartek [19.07.2018, 19:38:00] • [IP: 176.221.122.***]

Ten pan ma tak pełne kieszenie że dla niego parę tysi nie ma żadnego znaczenia. To są dla niego grosze, gra pod publiczkę, przed wyborami. .. serio panie Januszu kilka osób się pewnie na to złapie ale większość mieszkańców tego miasta myśli !!

Oglądasz 1-25 z 64
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■