POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.07.2018, 21:47:20] • Świnoujście

Prezydent nie dał rady. Czy znajdzie się Prometeusz, który oświetli osiedle Platan?

Prezydent nie dał rady. Czy znajdzie się Prometeusz, który oświetli osiedle Platan?

fot. Andrzej Ryfczyński

Na osiedlowych ulicach osiedla Platan, od kwietnia po zmroku panują iście egipskie ciemności. Jak zapewniał rzecznik prezydenta miasta, prezydent miał czynić wszystko, aby jak najszybciej przywrócić światło mieszkańcom osiedla. Jak sprawa się zakończyła? Tak jak większość ważnych dla Mieszkańców spraw, temat ucichł a na ulicach wewnętrznych dalej jest ciemno...

Sprawą zainteresował nas w kwietniu jeden z Mieszkańców osiedla, który nie rozumie, jak na nowym osiedlu o prestiżowym statusie, może nie być światła na wewnętrznych ulicach, zwłaszcza że zaparkowane są tam samochody mieszkańców a idący ludzie, są mało widoczni dla przejeżdżających kierowców.

Postanowiliśmy zwrócić się wtedy do rzecznika prezydenta miasta, który w odpowiedzi na pytanie oświadczył: „Przy przyjmowaniu przez Miasto terenu stanowiącego drogi wewnętrzne osiedla Platan okazało się, że część punktów oświetleniowych nie należy do miasta i są - mówiąc kolokwialnie - podpięte do alternatywnego zasilania i licznika, które operator odłączył. Czynimy wszystko - w porozumieniu ze wspólnotami - aby jak najszybciej przywrócić oświetlenie na tym obszarze miasta."- poinformował kiedyś Robert Karelus.

Takie zapewnienia ze strony rzecznika prezydenta miasta padły w kwietniu. Aktualnie mamy koniec lipca i jak widać, nic się nie zmieniło. Należy zadać sobie pytanie, czy jeżeli prezydent nie podołał, to znajdzie się jakiś Prometeusz, który zapewni Mieszkańcom osiedla światło?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 44, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-44 z 44

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 07:40:17] • [IP: 92.42.112.**]

osiedle jest prywatne i drogi wewnętrzne są prywatne. Wspólnoty nie mogą sie dogadać kto ma płacić za oświetlenie. Pewnie nikt nie chce.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 06:47:42] • [IP: 5.172.237.***]

Rozdać mieszkańcom świeczk i sprawa załatwiona, trzeba tylko pomyśleć, nieliczcie na ŻMURKIEWICZA, wystarczy popatrzeć na jego portret i wszysko wiadome. Era jego rządu skończyła się bardzo dawno a on trzyma się jak stary wiarus, bo taki jesat układ.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 01:35:23] • [IP: 88.156.233.**]

Osiedle ani nowe, ani o prestizowym statusie.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 01:13:46] • [IP: 92.42.114.***]

proponuje 300 zl o osoby by osiedle btło oswietlone całą dobe, to tylko 10 zl dziennie

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 00:44:08] • [IP: 23.226.237.*]

A kto powiedział, że te koszary na" Ruskim Stadionie", mają prestiżowy status? -Chyba ten, co zrobił z Was wała, który wmówił Wam, że te koszary, to" apartamenty", a Wy się napaliliście w celu uleczenia kompleksów. hee hee /// To" Ruski Stadion" był, jest i będzie. Tam mieszkają nieusytuowani ludzie z długiem u żyda, którzy chcieliby mieszkać w domkach, ale zabrakło frutu. Tak bywa.

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 00:16:06] • [IP: 77.88.191.**]

"A w PZW Tez nie ma światła." a co to jest PZW?

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 00:05:41] • [IP: 37.47.167.***]

podziękujcie firmie Partner która Wam sprzedała te mieszkania ukrywając to że będzie tam ciemno hahahah

Gość • Niedziela [22.07.2018, 23:51:12] • [IP: 77.88.191.**]

Osiedle rozjechanych i zasranych trawników gdzie jest straż miejska, pojazdy parkują na zakazach, w obrębie przejść dla pieszych, przy wyjazdach z garaży, lampy leżą na terenach przejętych przez miasto wiec władze miasta niech przestaną palić głupa i rozwiążą problem. Piszący że Pomerania chciała przekazać teren wspólnotom to czemu tego nie zrobiła, ponieważ przekazanie miało się odbyć za zgodą każdego z członów wspólnoty wyobrażacie sobie państwo kilka tysięcy osób udających się do notariusza i podpisujących zgodę dobre sobie.Od początku zrobiono to tak by sie nie udało. Jeśli maisto nie rozwiąże braku oświetlenia i nie zaprowadzi porządku na swoich terenach przecinających osiedle to może się tak stać że mieszkańcy osiedla rozwiążą problem władz miasta i zagłosujana kogoś innego.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 23:51:06] • [IP: 176.221.123.**]

, , prestiżowym statusie"? buhahahahaha, no nie wierze w to co czytam.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 22:56:09] • [IP: 176.221.113.**]

Budynki na Platanie rozpadają się. Kto jest wtajemniczony, to wie o co chodzi :D. Ludzie z poza miasta łyknęli mieszkania po astronomicznych kwotach jak młode pelikany. Piękny wałek. Gratuluję pomyślunku cwaniakom. Pijar to podstawa, a sprzeda się wszystko.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 22:51:42] • [IP: 95.129.224.**]

Porażka to jest ze teren pomiędzy etapem 1 a 2 nie kupiły wspólnoty a to mieszkańcy nie chcieli płacić 0.10pln więcej od m2 pow mieszkania sorry ze mamy takich buraków we wspólnotach PS na dziedzincach mamy światło a dookoła olewka

Gość • Niedziela [22.07.2018, 22:33:52] • [IP: 188.146.166.**]

A w PZW Tez nie ma światła.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 22:22:38] • [IP: 80.245.182.***]

Same wspólnoty tego osiedla są same sobie winne jak 4 lata temu Pomeranua chciała przekazać każdej ze wspólnoty teren dróg i chodników dosłownie za 1 zł to wspólnoty nie chciały bo będzie trzeba je utrzymywać, to dlaczego prywatny przedsiębiorca ma oświetlać tereny z których nie korzysta a których nie chciały wspolnoty.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 22:21:48] • [IP: 93.94.191.**]

Taki ładny był tam ruski stadion

Gość • Niedziela [22.07.2018, 22:20:04] • [IP: 37.249.96.***]

osiedle platan to prywatne tereny wiec miasto nie powinno oswietlac tego miejsca postawic lampy licznik i dzielic na mieszkancow i po klopocie oxczywiscie koszty zakupu i montazu lamp tez na wszystkich mieskzancow tego getta

Gość • Niedziela [22.07.2018, 22:15:55] • [IP: 176.221.113.**]

Ale to jest wstrętne GETTO. Może dlatego tam jest taka przestępczość, że są tam ciemności? Zło najlepiej się czuje w ciemnościach. Szkoda mi tych ludzi, którzy tam mieszkają. Największe blokowisko w mieście, ciemność, przestępczość, pękające i siadające budynki, grzyb i pleśń. PLATAN to był najgłupszy pomysł w tym mieście.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 22:13:37] • [IP: 94.254.227.**]

Każdy ma latarkę w komórce jak mu ciemno ;-)

Kurdupel z Warszawy • Niedziela [22.07.2018, 21:56:39] • [IP: 5.60.255.***]

OJCIEC TADEUSZ JAK PROMETEUSZ !

Gość • Niedziela [22.07.2018, 21:53:35] • [IP: 92.42.118.**]

"osiedle o prestiżowym statusie" haha !

Oglądasz 26-44 z 44
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■