POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.07.2018, 08:49:40] • Świnoujście

11 lat temu pod Grenoble zginęło 26 osób w tym 6 ze Świnoujścia

11 lat temu pod Grenoble zginęło 26 osób w tym 6 ze Świnoujścia

fot. iswinoujscie.pl

Podobno czas leczy rany. Ale pamięć pozostaje. Czasem bolesna. Trudno, tego nie zmienimy. Tak jak tego, że nie powrócą już z tej przepięknej wyprawy. Mija dziś dokładnie 11 lat od momentu kiedy z francuskich Alp dotarła do nas ta tragiczna wiadomość; polski autokar wiozący pielgrzymów po sanktuariach maryjnych Europy stoczył się w przepaść i spłonął. Wśród ofiar wypadku było sześciu mieszkańców Świnoujścia.

Do domów nie powrócili wówczas; Ewa i Aneta Pollak, Mirosław Fusiarz, Lidia i Tadeusz Niewiarowski, a wreszcie Ewa Paprzycka-Banak. Rodziny poleciały specjalnym samolotem podstawionym przez prezydenta R.P. do Grenoble gdzie opiekowano się rannymi. Niestety, kilka osób poleciało jedynie po to by rozpoznać najbliższych.

Czas leczy rany. Widać to po latach gdy kolejne rocznice nie wywołują już aż tak wielkich emocji jak chwile, które przeżywaliśmy, wspólnie z rodzinami w pierwszych dniach, tygodniach, latach po katastrofie.

A jednak żal i pamięć pozostaną, I smutek, że zbyt wcześnie odeszli. Zapamiętani z dobroci, wspólnych ścieżek, wędrówek, pracy. Dziś taki dzień gdy są znów z nami.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Mieszkaniec • Niedziela [12.06.2022, 16:23:59] • [IP: 46.205.156.***]

No i po co się tam pchali? Był zakaz wjazdu autobusów bez specjalnego zezwolenia i retardera? Był. Więc sami sobie są winni, że teraz te 6 osób ze Świnoujścia nie żyje.

Marta • Wtorek [24.07.2018, 17:58:58] • [IP: 93.94.187.***]

Smutna rocznica..Zginęła tam moja ulubiona pani od j.polskiego, pani Aneta Pollak razem z córką :(. Później lekcje polskiego z inną nauczycielką już nie były takie same, swoją drogą to niesprawiedliwe że tacy dobrzy ludzie odchodzą a tzw."mendy" dalej żyją i mają sie dobrze! Oczywiście nikomu śmierci nie życzę ale taka prawda. A te komentarze o Bogu itp.to moglibyście na prawdę sobie darować w obliczu takiej tragedii..

Gość • Poniedziałek [23.07.2018, 20:39:34] • [IP: 82.235.66.***]

Bog nie mial nic wspolnego z wypadkiem, kierowca byl winny ze jechal na skroty a bylo zabronione dla autobusu, ale nie Polak wie lepiej, Polak potrafi... wspolczuje rodzinom, ktorzy stracili swoich bliskich, czas nie leczy ran.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 21:47:26] • [IP: 95.129.224.***]

Człowiek planuje, Bóg decyduje.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 21:20:56] • [IP: 31.0.44.***]

Zapomnieliscie o ksiedzu Przemku z kosciola na Piastowskiej :(

Gość • Niedziela [22.07.2018, 17:40:24] • [IP: 83.8.122.***]

Padał deszcz, tu u nas w Świnoujściu.To wszystko się zapamiętuje, jak kogoś dotyka bliskiego.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 16:46:37] • [IP: 83.21.63.*]

Warto bylo uwierzyc w nadjordanskie brednie?

Gość • Niedziela [22.07.2018, 16:31:20] • [IP: 178.235.176.***]

a to takie piękne miejsce a alpach francuskich, jak tam byłam to myślałam o tym wypadku

Gość • Niedziela [22.07.2018, 16:16:21] • [IP: 81.204.98.**]

Trudno opisac slowami taka tragedie

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:31:35] • [IP: 92.42.114.***]

Grzesznicy pojechali prosić o wybaczenie a spotkała ich kara musieli mieć dużo grzechów.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:24:24] • [IP: 92.42.114.***]

Bardzo pouczająca dyskusja chrześcijan.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 15:16:13] • [IP: 178.235.182.***]

straszna tragedia...smutek zal...

Gość • Niedziela [22.07.2018, 13:35:39] • [IP: 176.221.123.**]

Powinno organizować się miesięcznice to tez była tragedia

Gość • Niedziela [22.07.2018, 12:55:11] • [IP: 93.94.187.***]

Przecież wszyscy wierzą w zmartwychwstanie a tym którzy zginęli ŻYCZĄ WIECZNY ODPOCZYNEK. TO MAJĄ WIECZNIE ODPOCZYWAĆ W GROBIE. CO Z WASZĄ WIARĄ.??

Gadochan • Niedziela [22.07.2018, 12:10:43] • [IP: 176.221.123.**]

Byłem dzisiaj na cmentarzu i serce mocno mi zabiło przy grobach Ewy i Anety Pollak. Ich brat i syn chodził do jednej klasy z moją córką. Mam je przed oczami jak żywe. Zawsze widywałem je na niedzielnej mszy w kościele NMB GM. Pokój ich duszom.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 12:07:10] • [IP: 77.111.247.**]

DO Gość • Niedziela [22.07.2018, 09:41:00] • [IP: 80.245.188.**]Oto jest empatia i miłosierdzie prawdziwego Katola którego ubodła prawda w wypowiedzi gościa-nic dodać, nić ująć.////

Gość • Niedziela [22.07.2018, 11:44:22] • [IP: 178.238.250.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [22.07.2018, 11:42:41] • [IP: 80.245.179.***]

To była pielgrzymka, ludzie wierzący. Gdzie wtedy był ich bóg ?

Gość • Niedziela [22.07.2018, 11:35:07] • [IP: 77.255.123.***]

Świeć Panie nad ich duszami. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 11:35:01] • [IP: 31.1.200.***]

Taka była wola waszego Boga, widocznie bardziej byli potrzebni w niebie, niż tu na ziemi.Osiągnęli życie wieczne i są szczęśliwi po drugiej stronie bariery, są w raju.Czyż by opatrzność boska nie zadziałała, czy byli otumanieni przez swego guru-ale prawa fizyki są nienaruszalne.Kierowca wybrał krótszą drogę do celu pod naciskiem podróżnych śpieszących się na obiad, i to doprowadziło do katastrofy. Pozostał smutek, żal, żałoba i dużo czasu na przemyślenia o sensie tej pielgrzymki zakończonej tragedią w Alpach...Czy to było potrzebne?. Oto jest pytanie...

Gość • Niedziela [22.07.2018, 11:15:23] • [IP: 176.221.123.***]

do Gościa • Niedziela [22.07.2018, 08:56:29] • [IP: 91.17.145.***] Tobie trudniej ale - wierz mi - to właśnie religia i wiara pomogła, m.in rodzinom tych ludzi przetrwać te najgorsze chwile

Gość • Niedziela [22.07.2018, 11:00:32] • [IP: 93.94.190.**]

To była wielka tragedia. Zginęli rodzice mojego kolegi... Pamiętam że to była niedziela...

Gość • Niedziela [22.07.2018, 10:55:03] • [IP: 62.69.252.***]

Pamietamy o nich pomimo tylu lat kiedy odeszli.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 10:13:34] • [IP: 83.8.112.***]

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie. R.I.P.

Gość • Niedziela [22.07.2018, 10:12:17] • [IP: 83.8.115.**]

Bog tak chcial?

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■