POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [25.07.2018, 12:35:41] • Świnoujście

W centrum miasta z dachu kamienicy lecą dachówki!

W centrum miasta z dachu kamienicy lecą dachówki!

fot. Czytelnik

Centrum miasta, ulica Bohaterów Września, deptakiem przechodzi mnóstwo ludzi, a z dachu jednej z kamienic spadają dachówki! Na szczęście nie doszło jeszcze do tragedii, ale istnieje poważne zagrożenie. Stan dachów wymaga natychmiastowego przeglądu i remontu, nie wystarczy doraźne wzywanie straży pożarnej.

Kamienica przy deptaku Bohaterów Września to nie jedyny budynek, który pilnie wymaga zabezpieczenia i remontu dachu. Sami mieszkańcy tego domu starają się jak mogą, by nie dopuścić do tragedii - spadające dachówki w każdej chwili mogą wyrządzić komuś krzywdę.

W centrum miasta z dachu kamienicy lecą dachówki!

fot. iswinoujscie.pl

Lokatorzy wzywają strażaków, ci usuwają niebezpieczne elementy, ale chyba każdy przyzna, że takie rozwiązanie jest tymczasowe. Dach kamienicy powinien zostać jak najszybciej zabezpieczony!

W centrum miasta z dachu kamienicy lecą dachówki!

fot. iswinoujscie.pl

Jedna z lokatorek budynku poinformowała redakcję, że w tym miesiącu już dwukrotnie wzywano straż pożarną z powodu ruchomych dachówek.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Wtorek [31.07.2018, 21:36:33] • [IP: 178.235.177.***]

Koronkiewicz nie jest właścicielem nieruchomości i niema uprawnień do zarządzania budynkiem, najwyżej może swoim tyłkiem zarządzić. Rozliczyć go i za bezumowne zarządzanie nieruchomością do sądu wyleczy się z zarządzania.

Gość • Piątek [27.07.2018, 18:27:56] • [IP: 92.42.119.**]

NA SAMEJ PROMENADZIE NA ZEROMSKIEGO STOI PUSTY OD LAT BUDYNEK POD 20TKA---DAWNA NAZWA BUDYNKU TO =PROMENADA--TO BUDYNEK HOTELOWY. TYLKO CZEKAC JAK BRZDOMNI GO PODPALA. KOLO POCZTY---NAD SKLEPEM SOLDO---PUSTY JEST CALY BUDYNEK. OBOK NAD RESTAURACJA KAMIENICA NA 3 PIETRZE--NA BALKONIE ZDAZYLO JUZ WYROSNAC DRZEWKO. MIASTO APARTAMENTOWCOW, NIEMCOW-------A POLACY CZEKAJA NA MIESZKANIA. ZGM MOWI ZE NIE MA PUSTOSTANOW.

Gość • Piątek [27.07.2018, 18:21:23] • [IP: 92.42.119.**]

SWINOUJSCIE W PIERWSZEJ TROJCE NAJBOGATRZYCH SAMORZADOW-----PONOC, MIASTO NIE MOZE W TAKIE BUDYNKI ZAINWESTOWAC. TAKI LADNY BUDYNEK KOLO KAUFLANDU-----ZAMIAST PRZEZNACZYC NAWET NA SAMODZIELNY ZLOBEK----ZBURZONO. BUDYNEK ZABYTKOWY, Z LADNYMI SZTUKATERIAMI ------KOLO POCZTY NA WARSZOWIE------CZEKA NA ROZBIORKE. SZKODA ZE NIKT O NIE NIE DBA====TYLKO ZNIKAJA BEZPOWROTNIE Z NASZEGO MIASTA. A NIBY ZABYTKI...NIE ODREMONTUJA, NIE DADZA LUDZIOM DO ZAMIESZKANIA. LICZY SIE KASA----JAK NAJWIECEJ ZEBY ZAROBIC, ZYSKAC.

Gość • Czwartek [26.07.2018, 23:38:32] • [IP: 92.42.116.*]

na boh wrz 75 tez leca

Gość • Środa [25.07.2018, 22:00:21] • [IP: 92.42.116.***]

Ta informacja nawet nie powinna sie tu pokazać. Jeśli to jest wspólnota lub cos podobnego, to kto ma zapłącić za naprawę. Płoty, ogrodzenia, szlabany na to macie kasę, ale zeby naprawić dach to juz płacz ze może znajdzie sie jakis frajer !

Gość • Środa [25.07.2018, 21:55:16] • [IP: 176.221.123.***]

Do...Gość • Środa [25.07.2018, 20:21:12] • [IP: 79.161.192.**] Zarządcą budynku jest Koronkiewicz. Wspólnota-60%, ZGM- 40%. Czyli MIX. Tyle w temacie.Czyli ewentualne odszkodowania mozna kierować pod wspólnote, tam mieszkańców mieszkających.Stanowią większość nad zgm.I to będzie. .przykre. .dla was mieszkańców.

Gość • Środa [25.07.2018, 20:36:49] • [IP: 80.245.189.***]

Stary budynek plnuja wyburzyc..

Gość • Środa [25.07.2018, 20:21:12] • [IP: 79.161.192.**]

Zarządcą budynku jest Koronkiewicz. Wspólnota-60%, ZGM- 40%. Czyli MIX. Tyle w temacie.

Gość • Środa [25.07.2018, 20:00:51] • [IP: 80.245.186.***]

W naszym mieście brakuje kontroli szczególnie balkonów szkoda że robi się dużo rzeczy po fakcie a nie przed

Gość • Środa [25.07.2018, 17:36:54] • [IP: 80.245.189.***]

To jest Wspólnota ale PIERWOTNA - mają w 4 literach wszystko :-)

Gość • Środa [25.07.2018, 17:24:54] • [IP: 178.235.180.***]

Czy wspólnota mieszkaniowa zapłaciła straży pożarnej za swoją nieudolność w zarządzaniu kamienicą?

Gość • Środa [25.07.2018, 16:46:38] • [IP: 92.42.118.**]

To jest budynek Wspólnoty Mieszkaniowej.

Gość • Środa [25.07.2018, 15:20:24] • [IP: 62.69.252.***]

Jeżeli to własność prywatna i jest wspólnota to tylko czekać na milionowe odszkodowania z utratę zdrowia lub życia - zrujnowanie mieszkańców. Jeżeli to własność miasta to nie chciałbym być w okresie przedwyborczym na miejscu odpowiedzialnych za utrzymanie zasobu w ZGM-e.

Gość • Środa [25.07.2018, 14:56:56] • [IP: 178.235.177.**]

Niech się zgłosi do ZGM tam mają wprawę do rozbierania starych dachówek i zakładania nowego dachu.

Gość • Środa [25.07.2018, 14:33:19] • [IP: 94.254.227.***]

Dokladnie. Wspolnota pilnie powinna naprawic dach i oplacic interwencje strazy. Moze wszyscy maja sie zlozyc na dach tej wspolnoty?

Gość • Środa [25.07.2018, 14:17:48] • [IP: 178.238.252.***]

Na chelmonskiego Bryza odpadaja kafle na balkonach,

Gość • Środa [25.07.2018, 14:05:48] • [IP: 178.238.253.**]

Ta ulica i zabudowa jest prywatna, wiec odpowiednie służby powinny sie tym zając, bo jak komuś spadnie na głowę to będzie duży problem!

Gość • Środa [25.07.2018, 13:08:38] • [IP: 79.140.194.**]

A NIBY KTO IM MA WYREMONTOWAC ?? MIESZKAJA NIECH SOBIE REMONTUJA !! KOMUNA JUZ DAWNO SIE SKONCZYLA, I NIKT NIKOMU ZA DARMO NIE BEDZIE NAPRAWIAL. ...

Gość • Środa [25.07.2018, 12:56:39] • [IP: 92.42.112.***]

Właściciel(e) budynku jest zobowiązany do naprawy dachu a nie na koszt nas wszystkich (wzywanie straży pożarnej) naprawiać dach. Straż pożarna powinna obciążyć kosztami interwencji właściciela budynku.

Gość • Środa [25.07.2018, 12:55:14] • [IP: 188.146.32.**]

Wspólnota nie remontuje budynku tylko wzywa straż pożarną ?, no bez jaj proszę.

Gość • Środa [25.07.2018, 12:39:01] • [IP: 5.172.233.**]

to przez jednokierunkowe ulice i bogaty samorzad

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■