POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [30.07.2018, 12:20:19] • Świnoujście

Przekonał się, że upał i alkohol, to złe połączenie

Przekonał się, że upał i alkohol, to złe połączenie

fot. Sławomir Ryfczyński

Alkohol wypity w czasie upałów to jednak złe połączenie. Przekonał się o tym 33-latek, który będąc w stanie nietrzeźwości wszczął w hotelu awanturę, podczas której groził, znieważał oraz naruszał nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Po wytrzeźwieniu i usłyszeniu zarzutów, mężczyzna był zażenowany swoim postępowaniem i przepraszał policjantów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Alkohol wypity w upalne dni może nam poważnie zaszkodzić, i to nie tylko pod względem zdrowotnym, ale może nam przysporzyć również kłopotów z prawem. Przekonał się o tym 33-letni mieszkaniec Legnicy, spędzający urlop w Świnoujściu.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek. Około godziny 6.00 ochrona jednego z hoteli w dzielnicy nadmorskiej powiadomiła dyżurnego świnoujskiej komendy o awanturującym się mężczyźnie agresywnie zaczepiającym gości. Po podjęciu przez policjantów interwencji nietrzeźwy legniczanin zachowywał się w dalszym ciągu agresywnie oraz obrażał funkcjonariuszy, kierując do nich wulgarne słowa. Mężczyzna nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Po przewiezieniu go do szpitala i badaniu przez lekarza, 33-latek naruszył dodatkowo nietykalność cielesną stróży prawa oraz groził im pozbawieniem życia.
W związku z popełnionymi przestępstwami agresor został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Legnicy usłyszał zarzuty gróźb, znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej, do których się przyznał. Mężczyzna był zażenowany swoim zachowaniem i przepraszał policjantów.
Ponadto za popełnione w niedzielny poranek wykroczenia, tj. zakłócenie spokoju i porządku oraz używanie słów nieprzywoitych w miejscu publicznym winnego ukarano mandatami karnymi.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Zgodnie z kodeksem karnym 33-latkowi grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3 oraz zadośćuczynienie na rzecz pokrzywdzonych.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gośćŕ • Poniedziałek [30.07.2018, 22:53:39] • [IP: 31.0.69.**]

Kto nie ma miedzi ten w domu siedzi a ten pan z Legnicy to musi mieć jej pod dostatkiem. I w związku z tym postanowił wyruszyc w świat i pokazać co potrafi. Chociaż szacun dla niego za to że potrafił przyznać się do błędu i przeprosić. A to dzisiaj rzadko spotykane.

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 22:26:31] • [IP: 92.42.119.***]

Naprodukuja w państwowej gorzelni * pod nazwą zubrowka6 Soplica zytniuwka kasuj groźba kasę i jeszcze mają pretensje że komuś "odbiło" chore. Kup za swoje a potem mandaty. Ja bym oskarżyła rząd o produkowanie i dopuszcza ie do sprzedaży * narszie

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 22:15:59] • [IP: 5.60.255.***]

Polak katolik z krzyżykiem na łańcuszku, widziałem durnia w akcji. ...tragedia. ...

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 20:07:42] • [IP: 178.238.252.**]

I na długo zapamięta, wczasy w Świnoujściu...mocno się zastanowi, zanim tu znów przyjedzie!

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 17:34:58] • [IP: 23.226.237.*]

"Gumolep" wycina las, żeby budować hotele dla takich bękartów...

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 17:26:57] • [IP: 95.129.224.***]

6:00 to pewnie jeszcze dobrze się bawił po baletach w Salt i go poniosło... powinien na pełne 48h posiedzieć to może by zrozumiał grubasiński że ludzie chcą mieć w hotelu spokój.

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 16:10:52] • [IP: 95.40.106.**]

Nooo ! Taaaak ! To tacy" turyści" do nas przyjeżdżają" wypoczywać" ! A my jeszcze ich bronimy i chronimy bo zostawiają tu swoje pieniądze ! Ja przepraszam - ale wolę tu geriatrię z Niemiec niż takiego Janusza polskiego ! Chyba jasne o czym tu piszę !

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 15:50:27] • [IP: 77.88.191.***]

Pajac z wiochy. ..

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 14:47:26] • [IP: 93.94.186.*]

I tak go to nic nie nuczy. Ktos kto pije i ma skłonności do agresji nigdy sie nie zmieni.

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 14:40:42] • [IP: 83.11.132.***]

A CZEMU POD SeJMEM NIE JESTESCIE KOZAKAMI, TYLKO W POJEDYNKĘ I ZARAZ SĄDEM STRASZYCIE I KRYMINAŁ, ALE SĄDY SPRAWIEDLIWE.

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 14:30:20] • [IP: 176.221.123.***]

nie wolno Napadac na Mundurowych Nie Wolno Napadac na Polskę bo to Szkodzi Zdrowiu

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 13:53:59] • [IP: 88.156.234.***]

pała w łeb i zamknac na 2 miechy w ciemnycy to sie nauczy!! ZA MAŁE KARY SA !!

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 13:36:18] • [IP: 93.94.190.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 13:29:23] • [IP: 94.254.226.*]

a dla przykladu na 12miesiecy do pudla zobaczymy jaki kozak i jeszcze oglosic na spacerniaku ze za gwalt na nieletniej zostal skazany

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 13:17:03] • [IP: 178.238.247.***]

tyle bandyckich zdarzeń codziennie. Jak to możliwe w katolickim kraju ? To muszą być jakieś prowokacje chyba. Toż to Kraj krzyżem leży. Naród wybrany. Więc jak to tak ?

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 12:32:06] • [IP: 23.226.237.*]

Chyba, to byli ciecie, a nie ochrona.

Gość • Poniedziałek [30.07.2018, 12:32:03] • [IP: 46.169.182.***]

Co za pajac.Pić trzeba umieć. Szkoda słów.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■