POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.08.2018, 08:34:37] • Warszawa

Kolejne podejście do umowy ws. tunelu. Czy banki dadzą gwarancję?

Kolejne podejście do umowy ws. tunelu. Czy banki dadzą gwarancję?

http://porr.pl(fot. internet )

Konsorcjum firm PORR S.A.(lider konsorcjum), PORR Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Inşaat ve Taahhüt A.S oraz Energopol - Szczecin S.A. ma zastąpić włoskie konsorcjum Astaldi i wybudować tunel pod Świną. Taką informację podał prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. W Warszawie odbyło się już spotkanie przedstawicieli wszystkich firm tworzących konsorcjum z liderem firmą PORR S.A. na czele. Wszystkie firmy zadeklarowały, że chcą przystąpić do realizacji kontraktu. W ciągu najbliższych dni konsorcjum planuje przekazać wszelkie niezbędne dokumenty oraz uzyskać Gwarancję Należytego Wykonania, stanowiącą 10 proc. wartości kontraktu. Wówczas zostanie ustalona data podpisania umowy pomiędzy miastem i przedstawicielami konsorcjum. Dodajmy, że PORR S.A złożyło podczas przetargu ofertę na kwotę 793 mln zł brutto, czyli o kilkanaście milionów większą niż Astaldi. Miasto zapewnia jednak, że pieniądze są.

- Wchodzimy w ten kontrakt. Chcemy podpisać umowę jak najszybciej i działać. Najpierw jednak trzeba załatwić trochę dokumentów. Jest to duży kontrakt, duże wyzwanie dla inżynierów. Jesteśmy dobrej myśli, większych przeszkód nie widzimy - mówi Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy PORR S.A.

Co ciekawe, niedawno Polskie Radio Szczecin podało informację, że przedsiębiorstwo z Kąt Wrocławskich złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości szczecińskiej firmy budowlanej Energopol. Dokument czeka na rozpatrzenie przez sąd. Spółka Auris Rental domaga się od Energopolu zapłaty za dostarczone materiały w wysokości prawie 90 tysięcy zł. Na razie nie wiadomo, czy będzie to miało wpływ na uzyskanie Gwarancji Należytego Wykonania przez PORR S.A.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 63, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 63

Gość • Czwartek [09.08.2018, 15:09:08] • [IP: 176.221.123.**]

Pewnie nie ma na budowę pieniędzy a tunel stanie się kiełbasą wyborczą i wiemy Panie Prezydencie że to nie zależy od pana tylko władz PIS i taka prawda ale życzymy powodzenia tunel jest nie zbędny.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 15:05:04] • [IP: 178.238.253.**]

Kolejny kit. ..przedwyborczy, może by tak zmienić na. ..MOST!

Gość • Czwartek [09.08.2018, 14:49:50] • [IP: 37.47.96.***]

Będzie taki tunel jak to PIĘKNE MOLO wybudowane przez OSZUSTÓW I KŁAMCÓW którzy łża jak zdechle kundle😂😂😂😂😂&
#128514;🤣🤣

Gość • Czwartek [09.08.2018, 14:43:01] • [IP: 37.7.30.***]

Ale wy nas oszukujecie ! Ta umowa miała już być podpisana w pażdzierniku 2017 roku ! Na rok 2018 miało się rozpocząć budowę - a wy nadal nas ściemniacie że podpisujecie umowy ! Niech ktoś ODPOWIEDZIALNY wreszcie się wypowie ! CZY CHCECIE BUDOWAĆ TEN TUNEL ? Czy nadal nas będziecie tylko zwodzili swymi obietnicami ? I jak jeszcze długo będą trwały te wasze obietnice a właściwie okłamywania nas ?

Gość • Czwartek [09.08.2018, 13:42:38] • [IP: 87.58.166.**]

po co grobla? komu to potrzebne? my mieszkancy chcemy szybko bez przeszkod dojechac do miedzyzdrojow wolina kamienia w 10 min bez promow kolejek

Gość • Czwartek [09.08.2018, 13:23:19] • [IP: 83.11.64.***]

Proszę przeczytać gazetę Rzeczpospolita z 6 sierpnia dowiecie się dlaczego nie podpisano umowy i z wielu innych inwestycji budowlanych zrezygnowano

Gość • Czwartek [09.08.2018, 13:21:46] • [IP: 185.135.195.*]

Grobla z Nowego Warpna jest starym pomysłem pruskim (niemieckim) więc pisanie, że Niemcy się nie zgadzają jest niepoważne. Tam pływają głównie małe stateczki pasażerskie z Ueckermunde więc zrobienie dla nich na grobli przewyższenia nie jest aż takim trudnym zabiegiem. Poza tym co najważniejsze grobla nie przecinałaby właśnie toru wodnego po którym pływają duże statki morskie. Ekologia. Więcej szkód wywołuje to ustawiczne pogłębianie toru wodnego, ale skoro chcemy aby Szczecin był portem morskim, to trudno.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 12:16:55] • [IP: 84.130.37.**]

No tak, Włosi nam wybudują, ale nie Ferrari, tylko Fiata 500.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 11:41:14] • [IP: 62.69.229.**]

Energopol - upadłość za 80 tysięcy złotych. Na taką kwotę opiewa niezapłacona faktura za dostarczone materiały. Energopol męczy się mniej niż dziesięcioma pracownikami przy przebudowie autostrady pomiędzy Dąbiem a Rząśnicą.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 11:28:49] • [IP: 178.238.252.**]

BUJAJCIE SIE Z TYM TUNELM PAJACE

nawigator • Czwartek [09.08.2018, 11:25:05] • [IP: 178.238.247.**]

po co ten tunel ?? zobaczcie co sie juz teraz dzieje na ulicach miasta, zrobic zakaz wjazdu a na prawobrzezu wybudowac mega parking i bedzie wreszcie normalnosc, jaki to kurort jak 24 h na dobe halas jak jasna cholera, a do tego debilki po 23 00 na Zeromskiego w wyjacych Mustangach, chore to wszystko i za co ta Blekitna Flaga ? za plaze po ktorej przrzejsc nie mozna bo parawaniarze rzadze, albo uzdrowisko z plaza zielenia albo budujcie City z betonu, smrodem, halasem i tlumem ludzi i samochodami, jesli tak to ma wygladac to na psu bude ten tunel !!

Gość • Czwartek [09.08.2018, 11:19:25] • [IP: 88.79.100.**]

oj bedzie tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunel, że łoł

Gość • Czwartek [09.08.2018, 11:16:12] • [IP: 23.226.237.*]

Czy temu komuchopisiorowi nie dociera do jego durnego łysiejącego łba, że mieszkańcy nie chcą tunelu, tylko przybłędy?

Gość • Czwartek [09.08.2018, 11:12:54] • [IP: 94.254.232.**]

Przy pogłębianiu kanału i toru wodnego będą duże ilości urobku. Już bym tworzył wyspy na zalewie jako przyszłe miejsca do budowy mostu pomiędzy nowym warpnem a nami i w swoim czasie wróciłbym do tego pomysłu Mieszkańcy i turyści ze Szczecina byliby wdzięczni za skrócenie drogi do ok 45 min i w przyszłości pomyślałem o komunakci autobusowej skoro autobusy szczecińskie jeżdżą do polic których kominy widać od nas A o tunelu można zapomnieć gdyż ceny materiałów budowlanych poszły tak w górę a do tego jest wniosek o upadłość energopolu i trzeba czekać na wyrok sądu co może potrwać A skoro ktoś złożył wniosek o upadłość to może się okazać że powstanie lawina której nikt nie zatrzyma albo w trakcie budowy upadnie jakiś może ten sam wykonawca gdyż ten wariant był przy budowie gazoportu i powstały opóźnienia które szybko starano się nadrobić a przy takich budowach szybkość jest najmniej wskazana bo nietrudno o pomyłki które mogą później źle się skończyć

Gość • Czwartek [09.08.2018, 11:03:34] • [IP: 37.47.159.***]

Budowa z nowym wykonawcą będzie dużo droższa niż zakladano.Miasto zadłużą a kto to będzie spłacał?

Gość • Czwartek [09.08.2018, 10:57:03] • [IP: 92.42.112.***]

a dlaczego bogate Niemcy wybudowały a Roztoku tunel o połowę taniej ?

Jarząbek😂 • Czwartek [09.08.2018, 10:42:39] • [IP: 94.254.229.***]

😂😂😂 Apeluje żeby tunel nazwać imieniem wielmożnego księcia Janusza Żmurkiewicza to byłby największy betonowy pomnik dla naszego Prezydenta😂😂😂

Gość • Czwartek [09.08.2018, 10:40:22] • [IP: 92.42.119.***]

Dlaczego poprzednia firma wycofała się, czyżby w analizach popełnili błąd?Dlaczego tej firmie się niby opłaca a poprzedniej nie.Tak w ogóle to dla kogo i dlaczego ma być wydane te 800 milionów.Dla 40 tys obywateli miasta?Przecież brak jakiegoś ciągu komunikacyjnego północ południe, wszystko leci przez Niemcy.Także kierunek zachód-wschód, śmieszne, przez te kręte leśne drogi do Międzyzdrojów i dalej?Promy sprawdziły się przez te 70 lat.Przywrócić kilka Fafików, będzie gites.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 10:37:27] • [IP: 37.248.212.***]

Precz z tunelem

Gość • Czwartek [09.08.2018, 10:35:02] • [IP: 80.245.179.***]

Nie wierze już w ten tunel. Kiełbasa wyborcza, pisowska ściema.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 10:34:28] • [IP: 37.8.215.***]

--> 10:04:49] • [IP: 92.42.119.*** - ksywa" polski pajac" to najbardziej pasuje do takiego komentatora co pisze takie jak ty komentarze na tym portalu! I dostałeś tylko trzy gwiazdki!

Gość • Czwartek [09.08.2018, 10:16:43] • [IP: 92.241.192.***]

po trzeciej wojnie nowy wlodarz tych ziem wybuduje 3 tunele i duzo mostow przez te 3 rzeki

Gość • Czwartek [09.08.2018, 10:14:36] • [IP: 178.238.245.***]

Dobrze wiedza ż3 nie będzie tunelu i wykonawcy bo chodzi o pieniądze ktorych nie ma i nie ma firm które podjeli by sie budowy za bescen. A to wszystko już zakończyc Jasiu zabawę w pic na wodę. Czas odejśc i nie robić ludzi w ciula. Sa promy i będą. Zakończyć to to. Bo rzygać sie chce

lemingiZ upału idąW tunel • Czwartek [09.08.2018, 10:09:30] • [IP: 109.243.156.**]

Lemingi mają czas rui; one zawsze żerują na klęsce nic pozytywnego nie potrafią wnieść, więc sikają z podniety spodziewając się niepowodzenia, wabiąc jako moCZodawcy katastrofy klępę, pardon, klęskę. Oto za chwilę wybuchnie tu rwetes ponurych proroctw, pomrukiwań, znaczących bekań, tokowanie psalmami złorzeczącymi.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 10:04:49] • [IP: 92.42.119.***]

A jak wybudują niech dadzą 5 gwiazdek w systemie Egipskiego Hotelarstwa :) kto będzie tym jeździł przecież to strach, turecko-syryjskie firmy z Niemiec i Polski pajac i to oni mają coś tu budować hehe masakra

Oglądasz 26-50 z 63
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■