POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.08.2018, 08:34:37] • Warszawa

Kolejne podejście do umowy ws. tunelu. Czy banki dadzą gwarancję?

Kolejne podejście do umowy ws. tunelu. Czy banki dadzą gwarancję?

http://porr.pl(fot. internet )

Konsorcjum firm PORR S.A.(lider konsorcjum), PORR Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Inşaat ve Taahhüt A.S oraz Energopol - Szczecin S.A. ma zastąpić włoskie konsorcjum Astaldi i wybudować tunel pod Świną. Taką informację podał prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. W Warszawie odbyło się już spotkanie przedstawicieli wszystkich firm tworzących konsorcjum z liderem firmą PORR S.A. na czele. Wszystkie firmy zadeklarowały, że chcą przystąpić do realizacji kontraktu. W ciągu najbliższych dni konsorcjum planuje przekazać wszelkie niezbędne dokumenty oraz uzyskać Gwarancję Należytego Wykonania, stanowiącą 10 proc. wartości kontraktu. Wówczas zostanie ustalona data podpisania umowy pomiędzy miastem i przedstawicielami konsorcjum. Dodajmy, że PORR S.A złożyło podczas przetargu ofertę na kwotę 793 mln zł brutto, czyli o kilkanaście milionów większą niż Astaldi. Miasto zapewnia jednak, że pieniądze są.

- Wchodzimy w ten kontrakt. Chcemy podpisać umowę jak najszybciej i działać. Najpierw jednak trzeba załatwić trochę dokumentów. Jest to duży kontrakt, duże wyzwanie dla inżynierów. Jesteśmy dobrej myśli, większych przeszkód nie widzimy - mówi Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy PORR S.A.

Co ciekawe, niedawno Polskie Radio Szczecin podało informację, że przedsiębiorstwo z Kąt Wrocławskich złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości szczecińskiej firmy budowlanej Energopol. Dokument czeka na rozpatrzenie przez sąd. Spółka Auris Rental domaga się od Energopolu zapłaty za dostarczone materiały w wysokości prawie 90 tysięcy zł. Na razie nie wiadomo, czy będzie to miało wpływ na uzyskanie Gwarancji Należytego Wykonania przez PORR S.A.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 63, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-63 z 63

Gość • Czwartek [09.08.2018, 10:00:14] • [IP: 94.254.226.**]

ENERGOPOL TO TONĄCY OKRĘT!! Bez sprzętu zaplecza i ludzi

Gość • Czwartek [09.08.2018, 09:58:27] • [IP: 176.221.123.***]

Miasto ma 10 Mln od Włochów bo wpłacili do kasy Miasta że będą budowac

Gość • Czwartek [09.08.2018, 09:52:26] • [IP: 176.221.123.***]

I dobrze ze firma jest droższa. Cena jest zapewne adekwatna do poniesionych kosztów i jakości wykonania. Czekam na piękny i szybko zbudowany tunel jak również na parkingi piętrowe. Obawiam się o zakorkowanie miasta ale tu tez powinny nastąpić jakieś regulacje

Gość • Czwartek [09.08.2018, 09:49:21] • [IP: 176.221.123.***]

na Groblę nie zgadzają się Niemcy a po drugie nie chcą mostu zwodzonego na Zalewie było iuż tysiące pomysłów na budowę np. Mostu wiazd i zjazd spiralą wysokość 40 m a w przyszłości będą Tunele Mosty itd. ale jak Władzę przejmą Młodzi i Autostrada do Świnoujscia Dzisiaj chodzimy do Przedszkola ale to zrobimy mamy durze plany

Gość • Czwartek [09.08.2018, 09:44:59] • [IP: 178.235.181.**]

Grobla z N. Warpna mogłaby być niegłupim pomysłem jeśliby nie było zastrzeżeń typu ekologicznego. Pomysłowi temu może sprzyjać kontrakt na pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin, jeśli tylko nie będzie katastrofy realizacji kontraktu. Przecież olbrzymie ilości urobku (refulatu) z prac pogłębiarskich trzeba będzie gdzieś składować.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 09:31:05] • [IP: 37.47.172.***]

Posiadanie w konsorcjum Energopolu chyba nie najlepiej wróży jakości w jakiej może zostać zbudowany ten tunel ? Nie wiem czy to nie narazi miasta na duże kłopoty w przyszłości. Ale tAK to jest jak się chce zbudować za WSZELKA cene sobie pomnik wyborczy. A kto za niego zapłaci? My, nasze dzieci i wnuki. No chyba że do tego czasu to mieszkancy pouciekaja z miasta a rządzić tu będą ukochani przez burmistrza turyści i deweloperzy.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 09:30:56] • [IP: 176.221.123.***]

Czy tu nie chodzi o zbyt wygórowaną" prowizję" dla zleceniodawcy (UM) ? i dlatego są problemy z zawarciem umowy ?

ANONYMOUSE • Czwartek [09.08.2018, 09:28:02] • [IP: 31.0.43.***]

Cala ta historia o TUNELU to przedwyborczA FIKCJA.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 09:26:46] • [IP: 31.0.36.**]

Gwarancja nie wcześniej niż rozpatrzenie wniosku przez sąd o upadłość jednego z uczestników konsorcjum, czyli kolejny stracony czas

Gość • Czwartek [09.08.2018, 09:23:04] • [IP: 178.238.249.***]

Chocholi taniec nie wnoszący niczego nowego, będziemy tak się bujać do wyborów bez konkretnych efektów.A po wyborach jak zwykle -wicie rozumicie itp.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 08:49:09] • [IP: 197.229.0.***]

Oby nigdy tunelu nie było, z promami jest cool.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 08:47:29] • [IP: 31.183.160.**]

Nieszczęściem jest system prztargów i bezwładność urzędnicza. Nakaz wybierania najtańszej oferty rodzi korupcję. Nikt przecieżnie wierzy, żę wykonawca zbuduje za tak niską cenę. Doświadczenie tysięcy przetargów na duże roboty budowalne tak mówi. Dlaczego więc dalej się w to brnie. Tunelu nie będzie. Czas wrócić do pomysłu grobli z Nowego Warpna.Prościej, szybciej i taniej.

Gość • Czwartek [09.08.2018, 08:46:46] • [IP: 188.146.41.***]

DOBRA ZMIANA DA KOPA W DUPĘ I PA PA !

Oglądasz 51-63 z 63
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■