POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.08.2018, 16:38:22] • Świnoujście

„Konstytucyjne rzeźby”, także w Świnoujściu

„Konstytucyjne rzeźby”, także w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Zdziwienie niejednego spacerującego w Parku Zdrojowym wzbudził ostatnio widok znanego telewizyjnego smoka, któremu ktoś podarował dziwnego t-shirta z napisem „Konstytucja”.

Jak się okazuje, nasz Telesfor stał się mimowolnym uczestnikiem akcji, która z bajką o smoku nie ma nic wspólnego. Po tym jak po zawieszeniu przez członków Regionu Zachodniopomorskiego KOD koszulki z napisem "Konstytucja Jędrek" na pomniku Lecha Kaczyńskiego sprawą zajęła się prokuratura, KOD postanowił - jak przekazuje w oświadczeniu - "w akcie obywatelskiego sprzeciwu oraz solidarności ze ściganymi obnażyć prawdziwe intencje PiS-u i minionej nocy w wielu miastach Polski zawiesić na innych pomnikach i rzeźbach koszulki z napisem „Konstytucja”. Jak się okazuje, choć nikt go nie pytał, Telesfor, zamiast bawić dzieci stał się elementem politycznej gierki. Być może choć trochę ulży mu gdy dowie się w jakim gronie się znalazł. Otóż podobne koszulki przywdziały jednocześnie postumenty takich m.in. postaci jak; Mikołaja Kopernika w Toruniu, Agnieszki Osieckiej w Warszawie, a nawet słynnej warszawskiej Syrenki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 145, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 145

Gość • Czwartek [16.08.2018, 18:26:41] • [IP: 80.245.186.**]

raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 20:24:29] • [IP: 176.221.122.**]

Skończyło się wciąganie" grubej kreski" więc UBywatele zamienili się rolami ze styropianowcami.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 13:21:42] • [IP: 78.10.206.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 11:48:03] • [IP: 178.238.249.***]

Za niszczenie profanowanie miejsc w mieście powinny koryciaży spotkać dotkliwe kary pieniężne.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 23:08:44] • [IP: 188.146.235.***]

Nas bym razem gdy zobaczę kODziarza jak profanuje pomniki zasadze mu z kopa w zad.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 23:01:18] • [IP: 178.235.177.**]

Jakie to głupie!

Gość • Niedziela [12.08.2018, 21:08:22] • [IP: 109.243.156.**]

17:18 - Ale przynajmniej ja, a założę się że większość z nas tu szydzących z KODomitów nie należymy do partii PiS, ja nigdy nie należałem do żadnej partii, zatem trudno, bym chodził w pisowskich barwach, tym bardziej, ze osobiście mam radykalniejsze poglądy niż PiS w kwestii bycia Polski w UE, ja marzę o wyjściu RP z Unii, bo słusznie powiedział Lech Kaczyński długo przed 2004 rokiem, rokiem wejścia do Unii, że musimy przeprowadzić reformy ustrojowe przed wejściem do Unii. I którys raz okazał się prorokiem - wtedy nie zdążyyliśmy, rządziły SLD, UW. Teraz cokolwiek chcemy zmienić, to zdrajcy narodowi koderaści i lewacy oraz liberałowie ślą na wyścigi skargi za granicę, na obce dwory. I po drugie - to nie my, proprawicowcy chcemy zaznaczać swą obecność, z prostej przyczyny - BO MAMY REPREZENTACJĘ NASZYCH IDEI PRZY WŁADZY. Zatem na ssanie w dołku i wieczysty kac użalają się koderaści, UBywatele i to oni wstydliwie nakładają koszulki na jakichś peryferyjnych pomnikach.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 20:18:22] • [IP: 188.146.102.**]

tylko że te tzw PISiorki nie mają jakiś koszulek a Wy kilka kontenerów dostaliście od Sorosa i się wala kilkaset u każdego KODziarza.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 19:15:01] • [IP: 5.172.237.**]

Platfusiane jełopy w akcji

Gość • Niedziela [12.08.2018, 18:39:22] • [IP: 85.199.99.***]

Konstytucja srucja. Telesforek został sprofanowany. Kara może być tylko jedna. Ukamienować sprawców!!

Gość • Niedziela [12.08.2018, 18:32:24] • [IP: 109.243.156.**]

16:08 - Ponawiasz błąd, porównujesz PRL do wolnej i demokratycznej Polski. Wtedy nie było prawdziwiej konkurencji idei, osądy były ferowane przez osoby wyselekcjonowane, by dawały jednostronny obraz świata (np.red. Olejnik przyjęta do Pr.3 Pol. Radia po wyrzuceniu stamtąd - siłowym, nie w toku wolnego konkursu - poprzednich dziennikarzy, a miała ojca z tajnej Milicji, inwigilującego opozycję). PiS rządzi w oparciu o legitymację demokratyczną, jeśli ktos ze zwolenników czy członków PiS lub instytucji władzy śmieje się z innej partii, opcji, to tamta opcja ma swoje media, ma ich zresztą wiele (TVN, Polsat, programy z dyskusjami polit. w TVP, Pol.Radiu, w Zet, RMF, Tok Fm, w GW, w Polityce, Newsweeku, itd.). Tak więc pozostając na jednej płaszczyźnie z KODomitami, możemy sie z nich śmiać, a w PRL jedynie władza miała" mikrofon przy ustach". Fałszywa symetria polega tez na tym, że my śmiejemy się właśnie z uwikłania KOD-u w PRL, w archaiczny świat dyktatury, ich wieszczem jest płk Mazguła chwalący stan wojenny.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 18:16:21] • [IP: 46.169.95.**]

po rewolucji w Rosji też hołota dostała się do władzy. I co wyszło - ruina kultury wartości autorytetów. Hasła były szczytne a co wyszło ? Nic wam tego nie przypomina ? Tylko spojrzeć po tych nadętych zawistnych fizjonomiach obecnej" elity". Jeżeli komuś tacy się podobają to. .. niech sobie spojrzą w lustro. Pewnie tacy sami. Ledwo trochę podgoniliśmy Świat i następna zapaść. Świetne perspektywy chcecie zgotować dzieciom i wnukom.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 17:18:03] • [IP: 89.228.240.**]

PiSiorki czynia uwagi, że nie widac Kodziarzy w koszulkach KOD. Proponuję zatem by PiSiorki założyły partyjne koszulki i w nich pokazali się w centrum miasta. Wiem, że odwagi brak ale moż e jednak?

Gość • Niedziela [12.08.2018, 17:07:56] • [IP: 178.235.177.***]

WARA OD TELESFORA LEWACKIE SZMIRY

Gość • Niedziela [12.08.2018, 16:56:46] • [IP: 178.238.253.**]

Do kanału żeby czerwonym syfem wodę zapaskudzili...buchahaha!

Gość • Niedziela [12.08.2018, 16:54:46] • [IP: 188.146.202.**]

Nas bym razem gdy zobaczę kODziarza jak profanuje pomniki zasadze mu z kopa w zad.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 16:44:44] • [IP: 176.221.123.***]

Sędzia w Stanie Spoczynku należy się Mu pozostawienie pełnego Uposazenia ot taka to róznica miedzy Emerytem a Sędzią

Gość Marek • Niedziela [12.08.2018, 16:25:43] • [IP: 89.174.73.**]

Idioci, bo jak to nazwać?

Gość • Niedziela [12.08.2018, 16:12:19] • [IP: 178.235.183.***]

profanacja Telesforka

Gość • Niedziela [12.08.2018, 16:08:15] • [IP: 176.221.123.***]

Do: 13:22:30 Wtedy też była garstka inaczej myślących, wyszydzanych przez nieświadomych, słabo wyedukowanych, " przekupionych" talonami i stanowiskami. To w dużej mierze dzięki tym nielicznym, " walczącym" nie o michę, możemy dziś się spierać. Na tych słuchających wtedy" zakłamanej Wolnej Europy" też spadały gromy aktywu. Pewnie masz posadę, możliwości awansu zależne od obecnej zmiany. Na podstawie wcześniejszych wpisów smutnie rysują się perspektywy rozwoju kraju z takim aktywistami.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 15:32:20] • [IP: 92.42.119.***]

[IP: 77.88.191.**] Habuaguahuauahuauhaha Chyba jak wytrzeźwiejesz pisi synu

Gość • Niedziela [12.08.2018, 15:22:13] • [IP: 77.88.191.**]

A może tatuaż na czoło? Bo biedny telesfor nie może się bronić, a poza tym takie marnotrawstwo materiału może lepiej czapeczki na głowę bo jak widać objawy udaru dają się we znaki.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 15:20:01] • [IP: 62.69.223.***]

Łamią Konstytucję - należy i trzeba się sprzeciwiać !

Gość • Niedziela [12.08.2018, 15:07:38] • [IP: 188.146.43.***]

założyli telesforowi kominiarkę i się cieszą. Idźcie na nabrzeże władysława 4 i wskoczcie do kanału.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 14:11:22] • [IP: 94.219.204.***]

Dla narodowców i wyborców pis koszulka z napisem Konstytucja jest gorsza od morderstwa, gwałtu czy pedofilii.

Oglądasz 1-25 z 145
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■