POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.08.2018, 17:49:07] • Świnoujście

Flota dostanie kasę, by postarać się o awans. Zobacz film!

Flota dostanie kasę, by postarać się o awans. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Podczas dzisiejszej konferencji, prezydent Świnoujścia zapewnił, że Flota otrzyma wsparcie finansowe - 70 tys. zł, od miasta, by móc awansować. Ale to nie będzie koniec.



Przez dziesięciolecia Flota była wizytówką miasta. W ostatnim czasie losy drużyny stały się zawiłe. Obecnie gra w piątej lidze. W wyniku porozumienia z samorządem, Flota otrzyma dodatkowe wsparcie.

- Zaproponowałem panu prezesowi, byśmy spotkali się w przededniu rozpoczęcia nowego sezonu piłkarskiego - mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. - Myślę, że ambicją nie tylko zarządu, świnoujskiego samorządu, ale również mieszkańców jest to, by Flota grała w wyższych ligach, z zespołami, które reprezentują wyższy poziom. W złotych czasach Floty, drużyna grała w pierwszej lidze, ale podstawy ku temu były bardzo kruche, dlatego wylądowaliśmy na samym dnie. Powoli wychodzimy z tego, awansujemy. Po rozmowach z zarządem Floty, doszliśmy do wniosku, by Flota funkcjonowała na poziomie trzeciej ligi, to poziom, który jesteśmy w stanie osiągnąć. Ambicje wielu kibiców byłyby spełnione, a my jako gmina bylibyśmy w stanie pokryć koszty funkcjonowania trzecioligowej drużyny.

- Zaproponowałem pewien układ - wyjaśnia dalej Żmurkiewicz. - Takie nieformalne porozumienie. Jeżeli Flota w najbliższym sezonie, czyli rundzie jesiennej i wiosennej awansuje do kolejnej ligi, czwartej, z mojej rezerwy przeznaczę 70 tys. zł dodatkowo. Dziś otrzymuje 210 tys. zł. Na wniosek zarządu przyznamy te dodatkowe fundusze, by rozpoczęli przyzwoicie tę rundę i awansowali. Jeśli awansują, w przyszłym roku w budżecie miasta będę starał się zabezpieczyć kwotę, która jest wyższa o 50 proc. niż to, co otrzymują teraz czyli 420 tys.zł.

Prezydent dodaje, że każdy dalszy awans Floty będzie możliwy w sytuacji, w której znajdzie się sponsor, który przejmie na siebie dodatkowe zobowiązania finansowe.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 112, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 112

Gość • Wtorek [14.08.2018, 09:41:51] • [IP: 37.47.178.***]

Zamknięto liceum sportowe siatkarrzom.Wstyd. Teraz będą rozdawać publiczne pieniądze na flotę która cztery lata temu zniszczyli.Obłuda zakłamanie. Zdolna młodzież z liceum musiała wyjechać.Tym panom podziękować należy przy urnach wyborczych.Drzewa niech sądzą.Czy ktoś poniósł odpowiedzialność za wycinkę drzew na promenadzie.Niech panowie tym się pochwalą.Miasto tonie w betonie.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 09:34:08] • [IP: 176.221.123.***]

Trochę za tania ta kiełbasa wyborcza tylko 70 tysięcy? mało.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 09:33:16] • [IP: 83.23.186.**]

Flota, Flota ponad wszystko 😘

Gość • Wtorek [14.08.2018, 09:30:51] • [IP: 93.94.186.***]

Zlikwidował Flotę a teraz nędzny datek. Przez tyle lat wspierał karate-czy ktoś policzył ile zgarnął Sujka za rządów Żmurkiewicza.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 09:16:45] • [IP: 31.0.65.***]

Ale żenada, jak można tak otwarcie bez żadnego skrępowania udawać że 3 lata temu nic się nie stało.Nie dajmy się omamić, nie głosujmy na Żmurkiewicza

Gość • Wtorek [14.08.2018, 09:10:02] • [IP: 62.69.253.***]

żmur hipokryto... teraz taki dobry bo zbliżają się wybory ale żeby nas zniszczyć jak byliśmy w I lidze to nie miał skrupułów...

Gość • Wtorek [14.08.2018, 09:04:11] • [IP: 37.47.136.***]

Żenada, mieszkańcy znowu mają sponsorować kopaczy? Miasto powinno wspierać tylko młodzież.Seniorzy muszą znaleźć sobie innego sponsora.A jak zarząd nie potrafi to do widzenia.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 09:01:01] • [IP: 149.202.98.***]

A tak poważnie - na ch.. w ogóle w mieście drużyna piłkarska? Żeby kilkudziesięciu pajaców raz w tygodniu mogło drzeć ryje i odpalać race? To jest powód, żeby wykładać setki tysięcy złotych?

Gość • Wtorek [14.08.2018, 08:52:27] • [IP: 94.254.230.***]

Mam nadzieję panowie, że już niebawem Agatowska was wymiecie z tych ciepłych podatek. Robocie sobie kampanię za setki tysięcy złoty. Moglibyście się wstydzić

Gość • Wtorek [14.08.2018, 08:26:54] • [IP: 92.42.112.***]

Zaczyna się dom na krowa, Panie prezydencie może z własnej pensji a nie pieniędzy mieszkańców!!

Gość • Wtorek [14.08.2018, 08:17:37] • [IP: 188.146.103.**]

Skandal!! Nawet tutaj aby tylko głosy zebrać jest to bardzo żenujące panie prezydencie ja nie zagłosuję na pana !!

Gość • Wtorek [14.08.2018, 08:12:14] • [IP: 176.221.122.**]

Czegoś tutaj nie rozumiem kiedyś pan Ż tak był przeciwny temu rozdawnictwu a teraz co?Fajnie się rozdaje publiczne pieniążki.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 08:09:53] • [IP: 78.133.244.**]

mało mało

Gość • Wtorek [14.08.2018, 07:54:04] • [IP: 37.47.178.***]

Szkoda że wybory nie są w grudniu przed świętami, wtedy każdy mieszkaniec dostałby na pewno kolejną kiełbaskę wyborczą w formie paczki świątecznej.Szkoda oj szkoda.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 07:45:47] • [IP: 37.47.182.***]

Flota to kiedyś była już prawie jedną nogą w 1 lidze. I co...Zmurek to zrobił co zrobił sam zniszczył flotę i chłopaków. A teraz daje marne 70 tys. Komu to taka jałmużnę a ile pan sujka bierze na karate...no ile ? I po co ta cała kampania wyborcza ? Wstyd Panie Zmurkiewicz wstyd.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 07:44:20] • [IP: 94.254.226.**]

Lepiej było by dac te pieniądze na szpital!!

Gość • Wtorek [14.08.2018, 07:26:34] • [IP: 37.47.178.***]

Obłuda, zakłamanie i hipokryzja na najwyższym poziomie.Kolejny przedwyborczy prezencik aby zyskać wyborców..Może lepiej się pochwalić czy rozliczono przyjaciół z zarządu za pana D. Najpierw zniszczyli ligę a teraz będą rozdawać publiczne pieniądze.Wstyd. Może zasadzić drzewa które wycięto bo kontroli z urzędu nie było.Same przedwyborcze kiełbasy. Niedługo ufunduje miasto każdemu mieszkańcowi darmowe zakupy w biedronce by tylko zdobyć głos.Niech młodzi startują w pewnym wieku należy z honorem podziękować mieszkańcom i w pięknym stylu ustąpić miejsca.To się nazywa honor i klasa apropo.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 07:25:35] • [IP: 23.226.237.*]

Każdy głos oddany na tego * to głos stracony. Jeżeli do tej pory ów F̶a̶j̶f̶u̶s̶ przez tyle kadencji nic nie zrobił, to teraz tym bardziej nic nie zrobi.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 07:21:47] • [IP: 176.221.122.***]

Ludzie nie dajcie się to cwaniak z tego zmurka wiadomo zblzaja się wybory szuka gdzie tylko może głosów bo wie ze może przegrać a 1 liga była i co zrobił

Gość • Wtorek [14.08.2018, 07:08:27] • [IP: 188.146.163.***]

Czy kogokolwiek oskarżono za poprzednie przekręty kasowe? KTOŚ ZA TO ODPOWIEDZIAŁ?

Gość • Wtorek [14.08.2018, 07:03:40] • [IP: 188.146.163.***]

To tak jak dać kasę dla Rydzyka.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 06:49:19] • [IP: 31.0.37.**]

Wstyd! Za publiczne pieniądze robi sobie kampanię wyborczą. Facet dałby już spokój.Zenada

Gość • Wtorek [14.08.2018, 06:47:11] • [IP: 37.47.190.**]

Najpierw likwiduje a teraz chce być opiekunem, co za obłuda ! Całe szczęście, że chce to robić ze swojej rezerwy, czyli należy rozumieć, że z własnych sierotkow.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 05:59:41] • [IP: 94.254.241.***]

Głosów miłośników siatkówki nie dostaną, obiecali jedno zrobili co chcieli. Takie bogate miasto.Wstyd, żeby nie dac młodzieży 😈

Gość • Wtorek [14.08.2018, 05:06:46] • [IP: 89.74.216.***]

przeznaczy 70 tysi za rok czyli jak wybiorą go na kolejną kadencję. Przecież mógł zaproponować taki układ po wyborach a nawet w przyszłym roku.

Oglądasz 26-50 z 112
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■