POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.08.2018, 10:07:48] • Świnoujście

Szczecińska piesza pielgrzymka z grupą ze Świnoujścia dotarła szczęśliwie na Jasną Górę

Szczecińska piesza pielgrzymka z grupą ze Świnoujścia dotarła szczęśliwie na Jasną Górę

fot. Archiwum

Żegnaliśmy ich trzy tygodnie temu gdy wyruszali spod kościoła Chrystusa Króla w kierunku promu. Za nimi sześćset kilometrów wędrówki. Zmęczeni ale szczęśliwi, świnoujścianie, którzy w tym roku postanowili zmierzyć się z jedną z najdłuższych w Polsce tras pielgrzymkowych, na dwa dni przed pamiątką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zmęczeni ale szczęśliwi dotarli do Jasnogórskiego klasztoru. Jak widać na fotografiach, które udostępniają pielgrzymi, eksplozja radość jaka towarzyszyła osiągnięciu celu drogi nie przeszkodziła w wielkim modlitewnym skupieniu jakie towarzyszy obchodom święta na Jasnej Górze.

Swoją radość z dotarcia do celu wyrażali bardzo spontanicznie; śpiewem, a nawet tańcem na klasztornych błoniach. Była krótka chwila na odświeżenie się po drodze. Jednak najważniejszym dla każdego z nich było choć przez moment znaleźć się w kaplicy cudownego obrazu, zamknąć oczy, złożyć u Jej stóp z czym szli; intencje własne i zabrane od przyjaciół, znajomych, kartki wciśnięte przez ludzi spotkanych po drodze. Ta indywidualna rozmowa-modlitwa, spotkanie „twarzą w twarz" to było przecież coś o czym myśleli, na co przygotowywali się dzień po dniu, kilometr po kilometrze... .

Ale pielgrzymka to nie była tylko indywidualna sprawa każdego. Dotarli tu jako wspólnota, rodzina. Nie tylko przyjacielska, koleżeńska, miejska. Na Jasną Górę dotarła jednocześnie cała diecezja. Grupy z małych miejscowości i największych miast. Towarzyszyli im duszpasterze.

Wspólnej modlitwie przewodniczył Arcybiskup Szczecińsko-Kamieński Andrzej Dzięga.

Setki kilometrów. W upale czy deszczu. I spotkania z ludźmi, których nie znali, a którzy gościli ich jak najbliższych. Przez trzy tygodnie byli w bardziej wymagającym ale i lepszym świecie. Teraz widzą, że coś są ludziom i sobie nawzajem coś dłużni. Ale to dług, który oddaje się z radością. Dlatego większość już dziś czeka na moment gdy znów będzie można wyruszyć.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 60, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-60 z 60

Gość • Środa [15.08.2018, 11:19:29] • [IP: 109.243.156.**]

Ważna uwaga: mój apel do jednego z ostatnich komunistów, by pojechał na Czerwona Górę, do Moskwy, dotyczył ściśle postu z 10:56:15, nie mylic z ciekawym wpisem z 10:56:12 IP: 77.252.46.**.

Gość • Środa [15.08.2018, 11:17:27] • [IP: 109.243.156.**]

10:56 - Tak było do 89 roku, roku upadku komunizmu, który na terenach pod swą kontrolą wpisał w prawo eliminację Kościoła, inwigilację duchowieństwa, nawet burzenie świątyń. W Polsce było stosunkowo nie najgorzej, ale i tak działał Departament IV ds duchowieństwa, szantażujący księży, inwigilujący ich, a nawet mordujący (śp.księza Zych, Suchowolec, Popiełuszko, a nawet sięgając do l.50, oprócz zabitych wskutek mordów sądowych, ofiarą był biskup, przeciw któremu UB przygotowała" wypadek samochodowy"). Minąłes się z czasami, twoje czasy to przeszłość.Pojedź na pielgrzymke na Czerwona Górę, do Moskwy, odwiedź grób twojego idola, Bieruta, przysłanego z Moskwy i odwołanego do Moskwy, by umarł śmiercią doskonale ateistyczną. Pomódl sie przed mumią Lenina za smutnych towarzyszy ze Swinoujścia. Zaśpiewaj tam, towarzyszu, tę pieśń:" Da zdrawstwujet sozdannyj wolej narodow, Jedinyj, moguczij Sowietskij Sojuz! Sław´sia, Otieczestwo nasze swobodnoje, Drużby narodow nadiożnyj opłot!"

Gość • Środa [15.08.2018, 10:57:59] • [IP: 178.238.253.**]

Niech Matka Boska Was przyjmie i wysłucha podziękowań i próśb tagże tych co nie mogli z Wami pójść do Królowej Polski!

Gość • Środa [15.08.2018, 10:56:15] • [IP: 92.42.119.***]

ale to tak na poważnie ??Promocja zła i zabobonu w średniowieczu była zakazana w tych czasach czarna zaraza powinna być podpisana pod sektę i zabobon i powinno się to tępić

GośćRegina • Środa [15.08.2018, 10:56:12] • [IP: 77.252.46.***]

Z moją siostrą uczestniczyłyśmy w pieszej pielgrzymce ze Świnoujścia do Częstochowy w 1984 roku. Wtedy pielgrzymka została zorganizowana oddzielnie bez szczecińskiej pielgrzymki. Było to dla mnie duchowe przeżycie. Naszą grupą kierował Ks. Jerzy Malec. Uczestniczył w tej pielgrzymce Ks. Henryk Wejman, który jest teraz Biskupem. Byli też liczni Klerycy(Jarek, Jacek, Artur, Robert, Mariusz)- już obecni Księża. Gratuluję obecnym pielgrzymom wytrwałości i wiary.

Gość • Środa [15.08.2018, 10:49:02] • [IP: 109.243.156.**]

Nie piszcie takich rzeczy. To za dużo jak na wytrzyMAŁOŚĆ wielu małych ludzi czytających to forum. Żeby bezinteresownie poswięcać swój drogocenny czas na drogę pieszo codziennie 30 kilometrów? A ten czas, myśli MAŁY, można było poświęcic na byczenie się na Majorce, a choćby na Bornholmie lub w jakimś parku wodnym albo w popularnej wśród Polaków Grecji.

Gość • Środa [15.08.2018, 10:44:44] • [IP: 178.238.253.***]

Ładne dziewczyny pielgrzymuja:)

jola • Środa [15.08.2018, 10:43:25] • [IP: 176.221.123.**]

i niech tam pozostanie

Gość • Środa [15.08.2018, 10:34:41] • [IP: 23.226.237.*]

Pozdrowienia dla Pana Józefa. :-)

morena • Środa [15.08.2018, 10:20:00] • [IP: 93.94.190.***]

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów ze Świnoujścia. Szczególne pozdrowienia dla Pana Józefa. Proszę za nas pomodlić się.

Oglądasz 51-60 z 60
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■