POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [16.08.2018, 10:47:03] • Świnoujście

Święto ziół i kwiatów

Święto ziół i kwiatów

fot. iswinoujscie.pl

Oprócz wspomnień ze spotkań z wojskowymi, z wczorajszego święta wielu mieszkańców powróciło do domów także z bukietami poświęcony ziół i kwiatów. Jak każe wielowiekowa tradycja, w dniu wspomnienia Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny w kościołach kapłani święcą właśnie kwiaty i zioła, a na wsiach święto to do dziś znane jest także pod nazwą Matki Boskiej Zielnej. Także w Świnoujściu kapłani podczas nabożeństw święcili przyniesione przez wiernych bukiety.

Według ludowych wierzeń sprzed wieków miały chronić dom i gospodarzy przed zepsuciem. Dziś te symbole nie są już tak popularne ale w kościołach nadal tradycja święcenia pozostaje żywa. 15 sierpnia br podczas każdej niemal mszy kościół p.w. Chrystusa Króla wypełniał się osobami trzymającymi bukiety ziół i kwiatów.

Święto ziół i kwiatów

fot. iswinoujscie.pl

Najwięcej było pań ale nie brakowało także mężczyzn oraz najmłodszych. Niegdyś, można było liczyć na zakup bukietu na małym targu przy Placu Kościelnym.

Święto ziół i kwiatów

fot. Edmund Papski

Dziś, poza owocami z wozu tam nikt tam nie handluje ale – jak widać mieszkańcy doskonale radzą sobie z przygotowaniem własnych bukietów.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Piątek [17.08.2018, 15:15:26] • [IP: 79.160.66.**]

Gość  Piątek [17.08.2018, 09:08:20]  [IP: 109.243.156.* Oszczerczego?Prawde pisal.W kosciolach nie widzicie co sie dzieje.Pedofilstwo, chciwosc, samoluby.Jeszcze troche i juz nie bedzie kosciolow jak starzy nawiedzeni i oslepieni ludzie poumieraja.Nawet papiez zle sie wypowiadal o Rydzyku.Ludzie obudzcie sie

Milusiński. • Piątek [17.08.2018, 11:16:57] • [IP: 37.47.170.**]

Kto nie chodzi do kościoła powinien płacić większe podatki. Rząd powinien wprowadzić takie podatki. Wierni płacą dając na tacę i jak ksiądz chodzi po kolędzie, a ateiści by mieli pobierane automatycznie z pensji pieniądze.

Milusiński. • Piątek [17.08.2018, 11:14:04] • [IP: 37.47.170.**]

Piękne Święto. Ubogacenie dla duszy. Kto nie był na mszy, niech żałuje.

Gość • Piątek [17.08.2018, 10:03:17] • [IP: 178.162.199.**]

Klecha katolicki nie jest żadnym łącznikiem pomiędzy dołem, a górą. To kłamczuch, który wykorzystuje ludzki strach przed chorobą, czy śmiercią. Pod czarną sukienką, ukrywa swe dewiacje.

Gość • Piątek [17.08.2018, 10:02:32] • [IP: 109.243.156.**]

8:33 - Podajesz wyrwany z kontekstu jakiś fragment nie wiem czego, listu duszpasterskiego, kazania, przytoczonego fragmentu dzieła literackiego i ja mam uwierzyć, że coś się tam rzekomo źle dzieje? Lepiej od razu powiedz, co cię tam tak naprawdę ugryzło, może odmowa udzielenia rozgrzeszenia wskutek mieszkania z kobietą bez ślubu? Ja bywam tam i słyszę dobre kazania i zawsze mnie dziwi taka histeria niejasno umotywowana jak twoja odnośnie tej parafii, każąca domyślać sie innego tła, a takie brednie na forum publicznym mają byc zemstą za coś, tylko... za co? Za najpewniej wierność zasadom wiary wbrew oczekiwaniom tych parafian, którzy uważają, ze mają prawo stawiac warunki samemu Bogu.

Gość • Piątek [17.08.2018, 09:08:20] • [IP: 109.243.156.**]

Prosze Admina o usunięcie oszczerczego wobec duchowieństwa wpisu z g.7:37

Gość • Piątek [17.08.2018, 08:33:51] • [IP: 92.42.119.***]

Ostatni raz byłem tam na mszy i ksiądz na kazaniu mówił by testamenty pisać i do Biblii chować, po prostu nóż się w kieszeni otwiera. Źle się dzieje w tej parafii, w żadnym innym kościele takich bredni co tam nie słyszałem. Na szczęście mamy inne parafie w mieście.

Gość • Piątek [17.08.2018, 07:37:54] • [IP: 77.18.51.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [17.08.2018, 07:24:40] • [IP: 80.245.189.***]

proboszcz do wymiany, osobiście omijam szerokim łukiem tą parafię odkąd tam panuje, Jak już muszę tam trafić to na tacę nic nie daję

Gość • Piątek [17.08.2018, 07:08:41] • [IP: 188.146.97.***]

Zioła poświęcone jak przyjarają oj będzie się działo.

Gość • Piątek [17.08.2018, 06:45:32] • [IP: 185.13.106.***]

Mitologia izraelska

Gość • Piątek [17.08.2018, 06:29:14] • [IP: 83.8.127.**]

Pogański kraj pogańskie obyczaje

anioł • Piątek [17.08.2018, 01:26:06] • [IP: 178.238.247.***]

"Wiara to nie nauka.Wiara to darmo dana łaska.Kto jej nie ma, tego dusza wyje z bólu szukając naukowego uzasadnienia za lub przeciw" Jan PawełII

Gość • Piątek [17.08.2018, 00:26:53] • [IP: 77.88.191.***]

Odnośnie organisty w naszym kościele to najbardziej lubię, jak gra taki młody chłopak, który kiedyś grał w kościele Gwiazdy Morza

Gość • Czwartek [16.08.2018, 23:35:51] • [IP: 87.58.166.**]

22:02:45] idź do lasu spójrz na nature przyjrzyj się mrowkom ptakom drzewom.tam jest zawarta cala prawda.i nic nie trzeba pisać

Gość • Czwartek [16.08.2018, 22:02:45] • [IP: 93.94.187.***]

Ludzie czytajcie SŁOWO BOŻE TAM JEST CAŁA PRAWDA. DECYZJĘ I OPINIE WTEDY PODEJMIECIE SAMI JAKA DROGA I KOŚCIOŁ JEST PRAWDZIWY I KOMU TYLKO NALEŻY SIĘ CZĘŚĆ I CHWAŁA.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 21:37:10] • [IP: 109.243.156.**]

Prosze Admina o skasowanie pomówienia w stosunku do duchownych, tego z g.19:01 i pogardliwy względem katolicyzmu wpis z 16:48 i z 18:38

Gość • Czwartek [16.08.2018, 19:48:29] • [IP: 95.129.224.***]

Heh ks.Jacek znam go z innej parafii. Ciekawe jaki tutaj jest! I ciekawe dlaczego zmienił parafię 😂😂😂

Gość • Czwartek [16.08.2018, 19:02:37] • [IP: 109.243.156.**]

17:22 - jakie to" bohaterskie" pisac tak negatywnie o księdzu, wiedz, że brzmi to bardzo niewiarygodnie, jako że anonimowo i nie przystaje do rzeczywistości, bo" łasość na kasę" po prostu interpretuję jako zdobywanie funduszy na remonty. Zresztą, zawsze ilekroć jakiś ksiądz coś tworzy w Kosciele, zaraz spada nań pomawianie o najgorsze intencje, o chciwość, o zło osobiste, itd. Tak szaleje szatan, wykorzystuje ludzi o złym sumieniu. A co do organisty, którego rzekomo wywalił - sam się wywalił, i to nie uprzedzając, dosłownie z dnia na dzień. A warto porównać dawnego organiste do znanego innego, tego z Stan.i Bonifacego - Wojciech z Siemiradzkiego zawstydza chyba wszystkich w mieście, on dopiero pokazuje poziom - nie tylko gra na wysokim poziomie, ale i ŚPIEWA jeszcze lepiej - mogliby mi go nagrać na płytach, nigdy sie nie znudzi. Dawny z par. Chr. Króla, który się sam wywalił, nie umywał sie do Wojciecha, śpiewał bez emocji, bez szczególnej pobożności, skrzekliwym głosem.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 19:01:46] • [IP: 92.42.119.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [16.08.2018, 18:38:20] • [IP: 87.58.166.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [16.08.2018, 18:08:00] • [IP: 77.88.191.***]

Łałeluja i do przodu z tacą !

Gość • Czwartek [16.08.2018, 18:04:49] • [IP: 84.16.224.*]

15:48:04 Nie spłycaj znaczenia regionów Tarnobrzega, czy Rzeszowa. Są to przepiękne tereny, których nie trzeba łączyć z kościołem katolickim.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 17:47:15] • [IP: 109.71.42.*]

Katolicy - na świecie są też inni wierzący w jedynego Boga. W każdej sekundzie jesteście mniejszością. Za krzywdy, które wyrządziliście wielu ludziom, kiedyś odpowiecie.

Gość • Czwartek [16.08.2018, 17:22:05] • [IP: 95.129.225.***]

Faktycznie, najgorszy proboszcz się nam trafił, łasy na kasę że aż wstyd i te jego inwestycje na które się rzuca bez zabezpieczonych funduszy a potem łapkę wyciąga bo burdel trza naprawić. Moja rodzinna parafia ale nie chodzę tam i wolę się do Kozala przejść a teraz gra tam organista, którego wywalił ten żałosny gospodarz

Oglądasz 1-25 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■