POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [21.08.2018, 10:42:21] • Świnoujście

Miejsca Literatury. Złe Miejsce (Aleksandra Boćkowska) – spotkanie autorskie „O Luksusie w PRL”

Miejsca Literatury. Złe Miejsce (Aleksandra Boćkowska) – spotkanie autorskie „O Luksusie w PRL”

fot. Organizator

ALEKSANDRA BOĆKOWSKA | Dziennikarka, współpracuje m.in. z „Gazetą Wyborczą" i „Wysokimi Obcasami Extra". Wcześniej redaktorka w magazynach „Elle" i „Viva! Moda". Autorka książek „To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL", „Księżyc z peweksu. O luksusie w PRL".

Moderatorka: MONIKA STOPCZYK – Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalizacja: lingwistyka kulturowa, krytyka literacka i artystyczna). Laureatka 43. edycji Festiwalu Fama, gdzie zdobyła nagrodę „za popularyzację artystycznych inicjatyw Festiwalu wśród mieszkańców Świnoujścia". Od 2013 redaktor naczelna oficjalnej gazety Festiwalu Fama „Famiasto". Rzecznik prasowa Festiwalu im. Zygmunta Haupta (Gorlice). Organizatorka spotkań autorskich z poetami i znawcami literatury. Współzałożycielka internetowego miesięcznika „Kontrast" i Stowarzyszenia Młodych Twórców „Kontrast".

Kolejna edycja cyklu „MIEJSCA LITERATURY" realizowanego na Famie od roku 2010, poświęconego różnym sposobom ujmowania tematu miejsca przez literaturę. W tym roku temat przewodni projektu brzmi „ZŁE MIEJSCE". Zakres tematyczny projektu wyznaczają takie zagadnienia, jak: podróż geograficzna i podróż przez historię; pamięć indywidualna i zbiorowa; zderzenie tego, co wspólne z tym, co indywidualne; granice geograficzne, mentalne, duchowe; emigracja, wykorzenienie, wykluczenie; bezdomność duchowa; uniwersalna problematyka wyłaniająca się z zagadnień specyficznych, indywidualnych historii.

Data 21.08.2018
Godzina 17:00
Adres ul. Armii Krajowej 13
Miejsce Galeria Miejsce sztuki44

48. FESTIWAL FAMA


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Środa [22.08.2018, 10:19:55] • [IP: 178.238.247.**]

G W i wszystko jasne wie o czym pisze bo w PRL żyła w luksusie

Gość • Wtorek [21.08.2018, 19:04:31] • [IP: 109.173.159.**]

II. Żubrówka równie dobra jak Black and White I jak z Broadwayu program - Warsaw by night! Choć gwiazd estrady śpiewał chór, Że nie dla Ciebie samochodów sznur, Ty się z pogardą krzywisz i prężysz tors - Inne ma zdanie na ten temat ORS! W południe kawka - po niej lepiej się pracuje, W krąg Przemysławki europejski zapach czujesz, Dyskretny kelner na Twój każdy gest się zgłasza, Wieczorem PAGART na sto imprez Cię zaprasza... Po co Ci więcej? Taką masz Geograficzną długość, słowiańską twarz, Więc się zachłyśnij aż do utraty tchu Światowym życiem ze mną właśnie tu! Światowym życiem ze mną właśnie tu!

Gość • Wtorek [21.08.2018, 17:52:08] • [IP: 93.94.186.***]

Gretkowska, Boćkowska-"gwiazdy i autorytety" dla" elity" miasta!!

Gość • Wtorek [21.08.2018, 17:31:20] • [IP: 178.238.249.**]

Sio trole pisuarowe, bo wy nawet nie powinnyście tu zaglądać.Niech się dyrektor toruński dowie, że wchodzicie na takie stronki to po was.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 17:03:25] • [IP: 94.254.228.**]

Znowu promocja obcych, a nie można naszych swinoujskich pisarzy lansować?

nawigator • Wtorek [21.08.2018, 16:11:29] • [IP: 178.238.247.**]

A jakim cudem zdobyla wiedze o PRL-u, babcia jej naopowiadala, chyba lepiej jak wroci ze swoim programem autorskim do Gorlic, moze jej uwierza, bo tutaj to raczej pompromitacja !!

Gość • Wtorek [21.08.2018, 16:02:52] • [IP: 77.88.191.**]

Czy już nie mamy kogo zapraszać??

Gość • Wtorek [21.08.2018, 15:37:17] • [IP: 178.238.252.***]

A kto tegochce sluchac ??

Gość • Wtorek [21.08.2018, 14:16:24] • [IP: 109.173.159.**]

Światowe życie, szum i gwar, Feerią neonów błyszczy mleczny bar! Porcję leniwych zjadam a la fourchette I syty i szczęśliwy czuję się wnet! Właśnie wpłaciłem pierwszą z rat, Nową Syreną jadę w wielki świat, Mijając setki równie wytwornych aut, Na bal spółdzielców, czy działaczy raut! Wszystkiego dotknąć, wszystko prawie wolno zjeść mi, Każda kanapka warta chyba z pięć czterdzieści, Tu wznoszę toast, ówdzie rzucam kilka zdań, W krąg czeskie kolie i kreacje pięknych pań! Cichnie przyjęcie, czeka mnie W nowym segmencie kolorowy sen, Zamawiam więc budzenie, wyłączam prąd, By jutro znowu ruszyć w wielki monde! Więc nie trzeba, proszę Państwa - co tu kryć - Robić kantów ani badylarzem być, Czyś robotnik, czy literat, czy też kmieć - Jeśli spojrzysz odpowiednio - możesz mieć: Światowe życie, przygód sto, Sweter z CeDeTu, metka z PKO!

Gość • Wtorek [21.08.2018, 14:15:02] • [IP: 5.100.254.***]

Uroda pani redaktor typowo góralska, widać że dziadowie wypasali owieczki na zboczach góry Synaj.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 13:39:44] • [IP: 80.245.185.*]

Na spotkanie z tą panią z GW i Wysokimi obcasami się nie wybieram. Wystarczyła mi wiadomość z kim współpracuje...

Gość • Wtorek [21.08.2018, 13:01:04] • [IP: 178.238.251.***]

Dziękuję ale nie skorzystam. Mam własne wspomnienia z PRL i nieodparte wrażenie o indoktrynacji, której staram się nie poddawać.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 12:41:13] • [IP: 109.243.156.**]

Nie można poważnie traktować kogoś, kto współpracuje z" Wysokimi Obcasami", gdzie świadomie propaguje się zboczenia, np.pamiętam wywiad z matką lesbijki. Matka lesbijki, jak można sie domyslać, rozpływała się w zachwycie, jak to dobrze jest byc matką lesbijki...No taaaak... samo szczęście, zwłaszcza jak się wyjedzie na Zachód i tam się ma nawet przydziałowe dziecko odebrane wcześniej normalnym rodzinom przez Jugendamt, by wyposażyć bezpłodne z definicji związki.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 12:39:45] • [IP: 92.42.116.***]

Zakres tematyczny tegorocznych" miejsc literatury" ma się nijak do tej pani dziennikarki i jej wytworów. Nie rozumiem co tu robi?

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■