POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [21.08.2018, 10:43:05] • Świnoujście

Nowe jednostki pływające dla SUM-u będą kosztowały 213,650 mln

Nowe jednostki pływające dla SUM-u będą kosztowały 213,650 mln

fot. Urząd Morski Szczecin

W piątek, 17 sierpnia, w Świnoujściu, odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono zaawansowanie projektu pn. "Budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających" (POIS.03.02.00-00-0008/17), współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Dwie siostrzane jednostki są budowane przez stocznię Remontową Shipbuilding S.A. z Gdańska dla Urzędów Morskich w Szczecinie i w Gdyni.

Nowe jednostki pływające dla SUM-u będą kosztowały 213,650 mln

fot. Urząd Morski Szczecin

Będą pełnić, przede wszystkim, funkcję lodołamaczy, służyć do wystawiania oznakowania nawigacyjnego, holowania statków, prowadzenia prac hydrograficznych i zwalczania rozlewów olejowych, jak również funkcję ratowniczą i przeciwpożarową.

Nowe jednostki pływające dla SUM-u będą kosztowały 213,650 mln

fot. Andrzej Ryfczyński

W czerwcu br. odbyły się próby modelowe statków, badania te zoptymalizowały wymagane parametry, takie jak właściwości manewrowe, poprawność doboru układów napędowych czy też kształtu kadłuba. Wartość kontraktu na budowę jednostek wielozadaniowych to 213 mln 650 tys. zł., a odbiór planowany jest na czerwiec 2020 roku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

antybiotykobiorca • Piątek [24.08.2018, 13:32:30] • [IP: 62.69.203.**]

no i super a komuchy won, PiS spełnia obietnice czekamy na tunel, przekop na mierzeji oraz odbudowe transportu rzecznego, no i mosty w malych gminach...oby tylko lewica europejska nie namieszala do społki z ruskimi i germancami. Pamietajcie to nie europa ma do nas żale tylko siostrzane partie P.O ktore rzadza wiekszoscia krajów EU, a ten verhofstad czy jak on tam ma to z putinem interesy krecil w gazpromie czemu nikt o tym nie mowi?

Gość • Środa [22.08.2018, 15:52:44] • [IP: 95.129.224.**]

Piękne jednostki dla Polski i Polaków Trzeba się cieszyć i patrzeć pozytywnie Fakt jest taki za PO nic się nie działo, za PIS u powstaje nowoczesna Polska mam nadzieję że nowe jednostki będą obsługiwać młodzi polscy fachowcy nowa generacja polskich marynarzy..

Gość • Wtorek [21.08.2018, 23:27:31] • [IP: 176.221.122.***]

Po co funkcja gasnicza?. ... Do gaszenia. Tego nigdy za mało w porcie jak i w mieście.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 21:42:15] • [IP: 178.235.177.**]

Wszystko jest opluwane przez ludzi, którzy już inaczej nie potrafia.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 19:42:55] • [IP: 83.11.136.***]

A po godzinach zastąpi helikoptery

Gość • Wtorek [21.08.2018, 17:00:28] • [IP: 188.146.171.**]

Tylko pytam się po co i wjakim celu, funkcja gaśnicza?Przecież we wszystkich dużych portach stacjonują nowoczesne statki pożarnicze.Zamiast dużych agregatów p-poż zamontować i usprawnić układ hydrauliczny do żurawi.Z tego przedstawionego modelu to cienko widzę, wystawianie i zabieranie pław.Wizja cprojektanta, a praca ludzi przy pławach to dwa odrębne światy!Jeszcze jedno pytanie-jakiego typu jednostka ma układ napędowy, jeżeli ma być lodołamaczem?

Gość • Wtorek [21.08.2018, 16:34:27] • [IP: 92.42.119.***]

[21.08.2018, 13:37:08] • [IP: 176.221.123.***] jaka obietnica? pisowcy jak zwykle oderwani od rzeczywistości... Uwielbiam jak pisowcy drą ryjca"komuchy", a u nich w partii siedzi prokurator stanu wojennego :D ale wam nikt nie wmówi, że białe jest białe...

Gość • Wtorek [21.08.2018, 16:25:17] • [IP: 188.146.33.**]

kolejny bubel lewackiej administracji UM. Pieniadze wywalone w błoto

nawigator • Wtorek [21.08.2018, 16:08:02] • [IP: 178.238.247.**]

po jaka cholere taki wydatek, kogos ponioslo z wyobraznia to nie Rotterdam panowie tylko Swinoujscie, latwo wydawac nie swoje byleby tylko wydac !!

Gość • Wtorek [21.08.2018, 15:58:37] • [IP: 94.254.243.***]

Tzebanabrzeze wybidowac i zegluge bo nima poczym pluwac i do czego zacumowac w tych urzedach pracuja niekompetetni ludzi komuno wruc chodz jej niedoznalem

Gość • Wtorek [21.08.2018, 14:52:46] • [IP: 153.19.105.**]

Czegoś takiego jak" SUM" nie ma od kilkudziesięciu lat!! Teraz jest UMS!! I dla niego powstanie JEDNA jednostka, a nie" nowe jednostki"!!

Gość • Wtorek [21.08.2018, 14:01:58] • [IP: 82.174.234.**]

Ladne.mieszkania dla prezesow na pokladzie tez sa?

Gość • Wtorek [21.08.2018, 13:37:08] • [IP: 176.221.123.***]

Ale was komuchy boli d.. i" BUL" podwójny następna obietnica zrealizowana. Można?

Gość • Wtorek [21.08.2018, 11:53:02] • [IP: 77.252.46.**]

Skóra już podzielona na niedźwiedziu widzę...

Gość • Wtorek [21.08.2018, 11:29:21] • [IP: 46.165.246.***]

PiS’iory, absolutnie nie przypisujcie sobie zasług stoczni, ona pracuje od wielu lat. Wasz premier ostatnio w Sandomierzu, pokazał w jak fałszywy sposób zdobywacie zaufanie ludzi. Precz z dyktaturą pis’owską.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 11:24:54] • [IP: 109.57.126.**]

Tanio.

Gość • Wtorek [21.08.2018, 11:18:42] • [IP: 185.210.39.**]

Tyle za 213 zł i 65 gr? To jak za darmo. Pismak z tego portalu do szkoły kiedyś chodził?

Gość • Wtorek [21.08.2018, 11:18:21] • [IP: 92.42.119.***]

Wow ciekawie wygląda tylko nie budować u Polaka bo po zejściu z doku będzie wyglądał jak pognieciony banan

Gość • Wtorek [21.08.2018, 11:16:27] • [IP: 94.254.238.**]

Nastepny bubel UM pieniadze wywalone w błoto

GOŚCIU • Wtorek [21.08.2018, 11:06:36] • [IP: 212.39.178.**]

WOW, ZAPACHNIAŁO ABERDEEN'EM

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■