POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [22.08.2018, 20:07:39] • Świnoujście

Za kilka dni mają podpisać umowę z wykonawcą tunelu. Przyjedzie Premier Morawiecki?

Za kilka dni mają podpisać umowę z wykonawcą tunelu. Przyjedzie Premier Morawiecki?

fot. Sławomir Ryfczyński

Janusz Żmurkiewicz zapewnia, że podpisze umowę z wykonawcą tunelu najpóźniej na początku września. Termin chce skonsultować z Mateuszem Morawieckim.

Podczas konferencji w pierwszej połowie sierpnia, prezydent Świnoujścia poinformował, że najpóźniej na początku września dojdzie do podpisania umowy na realizację tunelu pod Świną między miastem a konsorcjum z firmą PORR na czele.

- Po spotkaniach i kontaktach, jakie mięliśmy z przedstawicielami konsorcjum z firmą PORR S.A. wiemy, że chce ona realizować kontrakt i teraz czekamy na to, by wykonawca zebrał i dostarczył niezbędne dokumenty. Tym najważniejszym jest dokument potwierdzający Gwarancję Należytego Wykonania. Kiedy będziemy mieli już te wszystkie dokumenty ustalimy dokładną datę podpisania umowy - mówił Janusz Żmurkiewicz.

Chociaż podpisanie umowy było już planowane z konsorcjum Astaldi, prezydent nie wspominał o obecności przedstawicieli rządowych. Czyżby coś się zmieniło?

- Termin ten skonsultuję też z Premierem Mateuszem Morawieckim, który niezmiennie jest zainteresowany naszą inwestycją i sądzę, że będzie chciał być obecny podczas podpisania umowy - dodał Janusz Żmurkiewicz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 87, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 87

Gość • Czwartek [23.08.2018, 13:24:10] • [IP: 178.238.253.**]

Nie pomoże zapewne ani San Eskobar, ani PIS, ani tunel w stylu włoskim, anie zielone ludziki, obecny prezydent jak totalni, albo Gerzdorf nie kapuje że czas odejść i kamaryli zabrać ze sobą!

Gość • Czwartek [23.08.2018, 12:32:35] • [IP: 94.254.236.**]

Wiewiórka i krasnale w czerwonych kubraczkach się boją i słusznie!. Prezydentem zostanie najlepszy! Janusz Żmurkiewicz!

Gość • Czwartek [23.08.2018, 12:31:31] • [IP: 80.245.191.***]

San Escobar :)

Jarząbek😂 • Czwartek [23.08.2018, 12:21:45] • [IP: 94.254.225.**]

😂😂😂 żeby utrzymać się na stołku to nawet Ojciec Tadeusz z Torunia nie pomoże i choćby Jarosław się za Januszem wstawił to wszystkim już pokazał co jest wart🤣🤣🤣 słyszałem że jakaś nowa partia powstanie i będzie miała duże poparcie może by się Pan Prezydent zapisał za wczasu żeby nic nie stracić jak przyjdzie zmiana🤣🤣🤣

Gość • Czwartek [23.08.2018, 12:11:42] • [IP: 185.210.39.**]

Ale te ludziska dalej naiwne - chodzi o kasę, czyli bycie przy władzy i tylko o to! Nie będzie żadnego tunelu, nie będzie basenu przy Straży Granicznej i innych. Będą tylko apartamentowce na drogo sprzedanych gruntach dla lokalnych kolesi!

Gość • Czwartek [23.08.2018, 11:56:28] • [IP: 178.238.251.***]

Kiełbaska ciekawe czy pierwszej świeżości ?

Gość • Czwartek [23.08.2018, 11:15:58] • [IP: 80.245.186.***]

Będziemy jeszcze płakać przez ten tunel jak Nas Niemcy i cała Polska rozjedzie i to nie tylko w sezonie. Będziemy tranzytem przejazdowym na zachód i z powrotem.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 10:31:54] • [IP: 92.42.117.***]

Tunel srunel tatarata srutututu hehe

Gość • Czwartek [23.08.2018, 10:11:19] • [IP: 109.243.156.**]

8:27 - Eeeee, nawet bez photoshopa nieźle wygląda. A worki pod oczami sa swiadectwem jednak pracy, choć szkoda, ze nie związał w worku Betonowej Barbie przed np. tym jednym, sformułowaniem i realizacją utopijnego pomysłu spowolnienia ulicy Słowackiego; albo szkoda że nie zamknął w worku projektanta Beton Placu.

zrobic platne karsibory ! • Czwartek [23.08.2018, 10:04:48] • [IP: 79.186.48.***]

co wybory w pazdzierniku to bedzie mydlil oczy ciemnocie wyborczej ? nie nie mieszkancy nie chca tego tunelu bo tylko zniszczy nasze pienke miasto juz jest bangladesz na ulicach i parkingach !! promy caly natlok tej stonki reguluje. Zrobcie platne promy dla obcokrajowcow (w koncu sa utrzymywane z POLSKIECH podatkow) zobaczycie polowa biedoty niemieckiej zrezygnuje nie bedzie kolejek a i jakies pieniadze do budrzetu wplyną na ew remonty promow lub premie dla UM :) !!

Gość • Czwartek [23.08.2018, 10:02:21] • [IP: 176.221.123.***]

Ekonomisto 09:08:41 jeszcze tylko napisz jak się zarabia na VAT.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 09:49:59] • [IP: 178.238.249.**]

IP 178 to ja się pytam dlaczego w wyborach pis zrobił z tego zarzut po i obiecywał że pomoże frankowiczom.Gdzie ta pomoc ja się pytam i nie mam kredytu we frankach, tylko nie znoszę kłamców.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 09:43:57] • [IP: 87.205.69.**]

Oj Panie prezydencie czas na prawdę iść na emeryturę,

Gość • Czwartek [23.08.2018, 09:39:23] • [IP: 91.233.18.***]

Panie Prezydencie po co konsultować termin podpisania umowy z premierem rządu RP skoro Newsweek napisał, że tunel w Świnoujściu został już wybudowany. Drugi Pan buduje?

Gość • Czwartek [23.08.2018, 09:35:52] • [IP: 78.133.254.***]

Mam info dla osoby która uszkodziła mi samochód na parkingu między budynkami na ul. Armii Krajowej 21.08.2018 ok godz.18, sprawa jest zgłoszona. Będzie wiadomo kim lub czym jesteś. Zgłoś dobrowolnie się, kara będzie niższa..

Gość • Czwartek [23.08.2018, 09:35:38] • [IP: 188.146.175.***]

[IP: 37.47.162. jesteś 1 pisiorem co będzie boso po wodzie chodził zamiast tunelu.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 09:29:46] • [IP: 188.146.32.***]

GDZIE TA TRUMNA GDZIE TEN ŚWIŃSKI ŁEB -premier się niecierpliwi ma przyjechać.

Piotrek • Czwartek [23.08.2018, 09:26:51] • [IP: 80.55.7.**]

Ileż jadu jest w tych komentarzach... Straszne.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 09:24:11] • [IP: 188.146.32.***]

CAŁE MIASTO CZEKA NA ŻYDA.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 09:08:41] • [IP: 37.47.162.**]

jeśli Morawiecki który zarobił dla Polski kilkadziesiąt miliardów złotych na VAT jest gorszy od Tuska który stracił 250miliardów to Ty jesteś niespełna rozumu.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 09:05:44] • [IP: 31.0.120.**]

ul. WRZOSOWEJ przez 50 lat nie zrobili i tak będzie z TUNELEM. niech zwrócą PODATKI.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 08:51:15] • [IP: 178.238.247.**]

ten tunel potrzebny nam jak dziura w moscie, nastanie era tloku, samochodow bez liku, mozliwosci zaparkowania dla nas mieszkancow Swinoujscia, piekielny pomysl z piekla rodem, smrod halas kurz i Bog wie co jeszcze.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 08:41:13] • [IP: 178.235.176.***]

JANUSZ. TY SE WEŹ TEN TUNEL ZA DARMO I ODEJDŹ Z RATUSZA JUŻ NA ZAWSZE.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 08:27:14] • [IP: 178.238.251.***]

Panie Prezydencie niech Pan nie pokazuje twarzy na zbliżeniach bo bardzo widać ż powinien Pan już odpoczywać a nie męczyc się pracą

Gość • Czwartek [23.08.2018, 07:45:34] • [IP: 188.146.168.***]

Jeszcze żyda brakowało + kler to prawie jak sodomia.

Oglądasz 26-50 z 87
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■