POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [23.08.2018, 16:03:29] • Świnoujście

Śmigłowiec wylądował na plaży. Zabrał podtopionego 71 latka. Zobacz film!

Śmigłowiec wylądował na plaży. Zabrał podtopionego 71 latka. Zobacz film!

fot. Bartosz Szymański

Po godzinie 12 na plaży na wyspie Uznam wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, by przetransportować go do szpitala na Pomorzanach w Szczecinie.



- Mężczyzna w wieku ok. 71 lat został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Szczecinie. Mieliśmy zgłoszenie, że był podtopiony. Pacjent trafił na izbę przyjęć kardiologiczną na Pomorzanach - wyjaśnia Elżbieta Sochanowska, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Śmigłowiec wylądował na plaży. Zabrał podtopionego 71 latka. Zobacz film!

fot. Bartosz Szymański

Śmigłowiec na miejsce dotarł po tym, jak mężczyzna został wyciągnięty z wody i została mu udzielona pomoc. Był to turysta z Niemiec, który w trakcie kąpieli w Bałtyku dostał zawału serca. Ratownicy wodni przywrócili mu akcję serca. Wszystko działo się na plaży na wysokości "słodkiego centrum".

Śmigłowiec wylądował na plaży. Zabrał podtopionego 71 latka. Zobacz film!

fot. Bartosz Szymański

Śmigłowiec wylądował na plaży. Zabrał podtopionego 71 latka. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Czwartek [23.08.2018, 17:15:26]

komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Piątek [31.08.2018, 19:46:10] • [IP: 2.206.36.***]

Hallo Polacy, wy jesteście bardzo dziwnym narodem. 😥

Nie POLKA • Czwartek [30.08.2018, 23:10:19] • [IP: 2.206.36.***]

Polacy to naprawdę dziwny naród. 😥

Gość • Poniedziałek [27.08.2018, 12:00:14] • [IP: 31.0.126.**]

Najpierw Świnoujścianin wyciągnął Niemca z wody, a potem dopiero służby zaczęły działać, bo ratownicy, pomimo wołania i próśb o pomoc nie kwapili się do pomocy. Nie pomogli też gapie, którzy najwyraźniej szukali sensacji. Wstyd! Te brawa należą się mieszkańcowi, który tego człowieka wyciągnął na brzeg, bo bez niego nie odbyła by się zakrojona na szeroką skalę akcja ratownicza - Niemiec by po prostu utonął :(

Gość • Piątek [24.08.2018, 13:19:42] • [IP: 93.94.190.***]

Do Gość • Piątek [24.08.2018, 10:30:37] • [IP: 66.146.193.**] Nim walniesz głupotę sięgnij do informacji kiedy została zakupiona łódź, , Patrol"

Gość • Piątek [24.08.2018, 13:01:27] • [IP: 95.208.248.***]

oj tak polacy placa dla niemcow...cala unia placi dla polske, a one jeszcze marudza...chyba teskna za pustymi sklepami. jeszcze troche, i tak bedzie...pisowicze to zalatwia...

Gość • Piątek [24.08.2018, 11:40:10] • [IP: 62.69.253.***]

Anonymous 08:59:00] • [IP: 31.0.44.**] - wiesz co to jest ubezpieczenie zdrowotne i po co są kasy chorych, nfz, itp. w krajach UE? Trzeba mieć naprawdę małe pojęcie o świecie żeby zadawać takie trywialne pytania jak twoje... Polak w Niemczech również uzyska każdą pomoc w sytuacji zagrożenia życia i na pewno nikt nie zapyta o pieniądze...

Gość • Piątek [24.08.2018, 11:38:54] • [IP: 178.238.249.**]

1934 ty kajakiem sem jesteś, sprawdź od kiedy ter łodzie są w służbie zanim głupoty napiszesz, ale głupot pisanie to specjalność pislamu.Może jeszcze napiszesz że śmigłowce LPR za pisu zostały wprowadzone?.

Gość • Piątek [24.08.2018, 10:30:37] • [IP: 66.146.193.**]

fajny sprzet ma policja wodna. za platfusiorow plywali kajakami.

Gość • Piątek [24.08.2018, 10:12:30] • [IP: 176.221.123.***]

Każdy Turysta Powinien być ubezpieczony sprawdziliśmy Polacy jada do krajów Unii Europejskiej do Osrodków to każdy jest Ubezpieczony przez Biuro Podrózy Tam jak dzwonią po karetkę o trzeba gotówką zapłacić 25 euro resztę pokrywa Ubezpieczyciel

Gość • Piątek [24.08.2018, 10:00:49] • [IP: 176.221.123.***]

dlaczego nie było Panstwowego Ratownictwa SAR z Basenu Północnego Przedszkolaki mówili że woda była zimna szybko zawiesili czerwoną flagę

Gość • Piątek [24.08.2018, 09:33:19] • [IP: 78.133.244.**]

a to w Świnoujściu nie ma szpitala że trzeba aferę robić i helikopter wzywać, albo do niemiec go zawieźć, kto za to płaci?

Anonymous • Piątek [24.08.2018, 08:59:00] • [IP: 31.0.44.**]

PYTANIE : KTO ZA CALA OPERACJE TRANSPORTU I LECZENIA ZAPLACI ?? NIEMIEC, JEGO KRAJ CZY MOZE MY POLSCY PODATNICY ?? A CO JEZELI TAKA SYTUACJA ZDARZY SIE POLAKOWI PRZEBYWAJACEMU W NIEMCZECH ?? U NICH NAWET ZA ODDYCHANIE PTRZEBA PLACIC ?? MOZE REDAKCJA ZAPYTA KTO PONOSI KOSZTA. PZDR

Gość • Piątek [24.08.2018, 02:27:10] • [IP: 164.127.218.***]

A co nas stary niemiec obchodzi?

Gość • Piątek [24.08.2018, 00:26:24] • [IP: 178.238.246.**]

[IP: 95.211.146.***] jeśli chodzi o Pomorzany to jestem im wdzięczna za uratowanie życia mojemu tacie. Po udarze w Świnoujściu leczyli go psyhotropami, po ingerencji o zmianę szpitala i przeniesieniu taty na Pomorzany w ten sam dzień założony kardiowerter a po miesiącu bajpasy. W Świnoujściu umarłyby już dawno a dzięki profesorom z Pomorzan mogłam nacieszyć się tatusiem jeszcze prawie 8 lat.

Gość • Piątek [24.08.2018, 00:25:45] • [IP: 178.238.253.***]

Ludzikom na młózg pohyebało z tą tablicą. 'Lubię to' (22 użytkowników) jak ktoś tonie z zawałem serca wśród tłumu. Masakra, oby was to PRZEnigdy nie spotkało w życiu.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 23:42:33] • [IP: 95.211.146.***]

22:37:45] • [IP: 78.10.206.***] trafiłby do nie gorszej placówki medycznej niż klinika na Pomorzanach. Widzisz, w normalnym świecie nie patrzy się na narodowość człowieka a tylko na to jak najlepiej mu pomóc... szkoda że zadając tak głupie pytania pokazujesz że nie rozumiesz takich oczywistych spraw.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 23:37:50] • [IP: 95.211.146.***]

Pięknie przeprowadzona akcja ratunkowa - pełen profesjonalizm. Super że rezultat pozytywny.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 22:55:53] • [IP: 31.0.47.*]

Pan miał dużo szczęcia bo najpierw zjawiła się karetka, wjeżdżając wejściem od słodkiego centrum, które nasze władze próbują usilnie zamknąć nie bacząc na trwający sezon a co za tym idzie bezpieczeństwo ludzi.Panie Prezydencie może zaistniała sytuacja nie pierwsza już da Panu do myślenia.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 22:39:36] • [IP: 92.42.118.**]

Poleciał do Szczecina bo u nas nie ma szpitala.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 22:37:45] • [IP: 78.10.206.***]

JESTEM CIEKAW CO BY BYLO JAK POLAKOWI BY SIE PRZYDAZYLO U NICH

Gość • Czwartek [23.08.2018, 22:07:40] • [IP: 176.221.122.**]

30 slupow z nierdzewnej stali z podlaczeniem i zabezpieczeniem za 100 tys zl... Ty chyba w matrixie zyjesz, stal nierdzewna nie wytrzymała na barierjach kladki 6 lat, bo ja wandale pocieli a Ty promujesz to jako mega pomysl! Polecam zejsc na ziemię plaza ma prawie 4 km a 100k to bys zaplacil za 3 takie slupy a nie 30. Gwarantuję.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 21:31:27] • [IP: 93.94.190.***]

70 lat, upał około 30 C, bezmózgowiec ubermansch rozgrzany wchodzi z plaży do wody..., selekcja naturalna. To mogła byc ostatnia kąpiel. Brawa dla ratowników WOPR i PRM.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 21:04:01] • [IP: 93.94.187.***]

Gratulacje dla Ratowników. Wszyscy klaskali.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 20:26:45] • [IP: 92.42.114.***]

Polska to dziwny kraj --szpital w Świnoujściu tylko dla miejscowych. Każdy inny przypadek a z Niemcem w roli głównej - tylko do Szczecina. Dziwny to kraj ta Polska. Słup informacyjny na plaży - dziesięciu decydentów Władze Świnoujścia, guzik do decyzji. Dziwny to kraj. Przejście przez tory w Łunowie NIE bo Park bo PKP BO BO!! Polska to dziwny kraj. Zawsze coś zawsze przeciw, wbrew zdrowemu rozsądkowi. A wszystko co robimy powinno nam służyć i ułatwiać życie. Polska to dziwny kraj.

Gość • Czwartek [23.08.2018, 20:03:48] • [IP: 80.245.178.***]

do 37.47.135 osiągnąłeś już dno intelektu, czy dalej będziesz się zaglębia?

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■