POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [26.08.2018, 09:26:45] • Powiat Kamieński

Mewy ze Świnoujścia są już na wolności

Mewy ze Świnoujścia są już na wolności

fot. Andrzej Ryfczyński

Dobra nowina. 25 sierpnia nad Jeziorem Wisełka wypuszczono na wolność 20 mew po rehabilitacji. Jak nas poinformował Piotr Barański z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, tym razem była to grupa mew zbieranych od dawna w Świnoujściu, począwszy od pisklaków, aż po dorosłe, kontuzjowane osobniki.

- Młode trzeba było odchować razem ze starszymi, by mogły nauczyć się latać i żyć samodzielnie. Kontuzjowane i chore musiały wydobrzeć. Dzisiaj wypuściliśmy dość dużą ilość mew, było ich aż 20 . Jak było widać, te najstarsze wzbiły się wysoko i skierowały w stronę morza. Natomiast pozostałe, a zwłaszcza młode cieszyły się z wolności i przez około godziny kąpały się w jeziorze. Część odleci po krótkim czasie, inne odlecą w ciągu 3 dni, czasami pozostają tutaj na dłużej. Ptaki są dobrze przygotowane do życia na wolności. W obszernych wolierach młode mewy uczyły się latać od starszych mew. Uczyły się też walki o pożywienie. W Ośrodku pozostały jeszcze słabsze i bardziej kontuzjowane. Na nie też przyjdzie czas. Niedługo będę wypuszczał miejskie gołębie.

Mewy ze Świnoujścia są już na wolności

fot. Andrzej Ryfczyński

Widać było olbrzymią troskę o zdrowie tych rehabilitowanych zwierząt przez pana Piotra i żonę Bożenę, bez której nie dałby sobie rady.

Mewy ze Świnoujścia są już na wolności

fot. Andrzej Ryfczyński

Wiele zwierzaków przechowuje w kuchni, tak jak małe pisklaki. Później te zwierzęta nie odstępują nawet na krok pani Bożeny.

Mewy ze Świnoujścia są już na wolności

fot. Andrzej Ryfczyński

Wiele z nich ma swoje imiona, niektóre pozostają tu na zawsze.

Mewy ze Świnoujścia są już na wolności

fot. Andrzej Ryfczyński

Mewy ze Świnoujścia są już na wolności

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Czwartek [30.08.2018, 22:27:09] • [IP: 80.245.179.***]

Zamiast tępić to dziadostwo, jeszcze je ratują. Chore.

Gość • Środa [29.08.2018, 11:45:51] • [IP: 78.133.244.**]

po chu te mewy !

Gość • Poniedziałek [27.08.2018, 19:43:59] • [IP: 37.47.143.***]

Bravo Wy

Gość • Poniedziałek [27.08.2018, 18:04:12] • [IP: 188.146.233.***]

Te mewy srebrzyste i sroki powinno się likwidować, a inne ptaki ratować. To szkodniki największe w naszym otoczeniu. Proponuję chronić komary, ponieważ są potrzebnym pokarmem wielu ptaków. Człowiek to taka dziwna istota. To wolno, a to nie wolno. Dlaczego??

Gość • Poniedziałek [27.08.2018, 16:34:29] • [IP: 178.235.181.***]

Pożyteczne a co takiego robią?ryb coraz mniej a ich coraz więcej coś trzeba z tym zrobić inaczej nas zjedzą zamiast ryb.

Gość • Poniedziałek [27.08.2018, 10:14:46] • [IP: 37.47.164.**]

Piękne ptaszki. Są bardzo pożyteczne i są atrakcją turystyczną. Dokarmiajmy mewy aby się mnożyły. Przypominam, że mewy lubią ryby, a ryb jest coraz mniej w Bałtyku. Możemy jednak je kupować w sklepie rybnym i je dokarmiać :).

Gość • Poniedziałek [27.08.2018, 08:54:10] • [IP: 62.69.229.***]

brawo ! uwielbiam te ptaki !

Gość • Niedziela [26.08.2018, 22:08:03] • [IP: 91.207.60.**]

Polecam Pocket Slingshot z Aliexpress można tanio zamówić, do tego kulki stalowe 6-8 mm. rewelacja na wszelkie szkodniki. W tym roku mewy mnie nie budzą:)

Gość • Niedziela [26.08.2018, 22:01:12] • [IP: 92.42.113.***]

W Skandynawii rybacy je wyłapują, zabijają i rozwieszają truchła koło przystani. Mewy trzymają się od tego z daleka. Polecam naszym rybakom.

Gość • Niedziela [26.08.2018, 19:56:24] • [IP: 37.248.208.***]

Super !! To wspaniali ludzie, którzy przyjeżdżają pomóc zwierzętom bez mrugnięcia okiem są bardziej przygotowani na łapanie zwierząt niż nasze schronisko.

Gość • Niedziela [26.08.2018, 19:09:23] • [IP: 178.238.246.***]

Te ptactwo się rozrosło od głupoty mieszkańców którzy je dokarmiają. Są agresywne, wielkie i raz widziałem jak próbowały zaatakować małe dziecko. Trzeba wytłuc te ptactwo.

Gość • Niedziela [26.08.2018, 17:13:06] • [IP: 37.47.138.***]

już wiem srają mi poknach i spać mi nie dają nad wode z nimi

Eee • Niedziela [26.08.2018, 16:14:17] • [IP: 178.235.181.***]

Żyć samodzielnie kto ich tego nauczył?Zaraz będą dokarmiać chlebem, ludzi ze Świnoujścia trzeba edukować kiedy karmić ptaki czym i gdzie a niektórych leczyć przymusowo będziemy żyć wśród szczurów i robali.W swoją drogą czy w S-ciu są takie miejsca wyznaczone porą zimową?na karmienie ptaków

Gość • Niedziela [26.08.2018, 14:35:56] • [IP: 178.238.249.***]

Mewy ze Swinoujscia moglaby wywiesc na poludnie, np na jezioro Turawskie k.Opola, tutaj mamy ich pod dostatkiem

Gość • Niedziela [26.08.2018, 14:03:16] • [IP: 83.3.210.***]

Super dzięki nim problem bezpańskich kotów prawie nie występuje. Polują na młode lepiej niż jenoty.

Gość • Niedziela [26.08.2018, 13:57:54] • [IP: 178.235.181.**]

Zadziwiająca jest wielka sprawność komunikowania się tych ptaków. Świadczy o tym fakt, że ilekroć mam świeżutko umyte, błyszczące auto, zlatują się by je obsrywać. Nie mam im tego za złe, jest szybsza okazja do wizytowania myjni samochodowej.

Gość • Niedziela [26.08.2018, 13:47:28] • [IP: 93.94.186.***]

Również proszę Panią Piotrze pozdrowić tego chłopaka

Gość • Niedziela [26.08.2018, 13:45:54] • [IP: 93.94.186.***]

Racja bardzo miły chłopak. Pozdrawiam

Gość • Niedziela [26.08.2018, 13:44:52] • [IP: 93.94.186.***]

Bardzo miły chłopak po nie jeździł. Zawsze szybko i szło się dogadać. Pochwała dla niego i miejmy nadzieję że premia za takie szybkie interwencje.

Gość • Niedziela [26.08.2018, 13:37:18] • [IP: 37.47.185.**]

Chwast jak szczury

Gość • Niedziela [26.08.2018, 13:19:18] • [IP: 178.235.178.**]

Gorsze ptaszyska od szczurów!

Gość • Niedziela [26.08.2018, 12:17:48] • [IP: 62.69.203.***]

Widziałem jak zadziobały młodego zająca.Strzelać do nich.To inwazyjny gatunek nie od nas.Wypierają nasze rodzime mewy.

Gość • Niedziela [26.08.2018, 11:21:34] • [IP: 62.69.251.***]

Pierwsze zdjęcie rewelacyjne. Nie zdziwię się, jeśli zapunktuje w jakims konkursie

Gość • Niedziela [26.08.2018, 11:17:05] • [IP: 178.238.240.***]

A ja lubię krzyk mew i dlatego mieszkam nad morzem:)

Gość • Niedziela [26.08.2018, 10:35:24] • [IP: 37.47.183.***]

Gość • Niedziela [26.08.2018, 09:59:17] • [IP: 185.128.27.***] - dokładnie. Zamiast robić te podniebne hieny to oni jeszcze to ratują. Patologia.

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■