POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [30.08.2018, 20:07:50] • Świnoujście

Uwaga. Dotyczy Bonów Seniora

Uwaga. Dotyczy Bonów Seniora

fot. BIK UM Świnoujście

Od poniedziałku 3 września 2018 roku Bony Seniora będą wydawane na Stanowisku Obsługi Interesanta na parterze w głównym budynku Urzędu Miasta przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Bony wydawane są do 30 listopada 2018 roku od poniedziałku do piątku włącznie w godzinach 8.30 – 15.00. Do tej pory z bonów skorzystało już niemal 4 tysiące świnoujścian.

Przypomnijmy, że bony wydawane są od 1 sierpnia 2018 r.
- Wielu już taki bon odebrało. W tej chwili dziennie przychodzi tyle osób, że nie ma już potrzeby utrzymywać dziesięciu stoisk do odbioru bonów – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka.

Bony Seniora przysługują mieszkańcom (zameldowanym) Świnoujścia, którzy ukończyli bądź w tym roku skończą 65 lat. Wraz z bonem każdy otrzyma wykaz 440 usług, z których będzie mógł bezpłatnie skorzystać. Wśród nich są: badania lekarskie, ambulatoryjne, świadczenia rehabilitacyjne oraz dotyczące kultury. Wraz z nimi adresy miejsc, gdzie są świadczone.

Dodatkowo seniorzy otrzymują tzw. pudełka życia do przechowywania informacji o chorobach i przyjmowanych lekach. Pudełko wraz z informacją należy przechowywać w lodówce, a na jej drzwiach lub w widocznym miejscu z boku, przykleić specjalną naklejkę z informacją „Tu znajduje się pudełko życia”.
Uwaga. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty.

W szczególnych przypadkach, gdy osoba upoważniona do bonu z powodu niepełnosprawności bądź choroby, która uniemożliwia jej osobisty odbiór do końca listopada 2018 r, powinna zgłosić ten fakt telefonicznie pod numerem 91 321 54 46. Bon zostanie jej dowieziony do domu w ustalonym telefonicznie terminie. Dotyczy to jednak tylko wyjątkowych, usprawiedliwionych sytuacji zdrowotnych.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Sobota [01.09.2018, 11:59:48] • [IP: 37.47.140.***]

jeśli przy wcześniejszych wyborach SLD było tak butne że nie chciało dać seniorom nawet 100zł to już tylko o nich świadczy faktem jest że gdy Żmurkiewicz urwał się ze smyczy SLD to znalazło się aż 300zł. Dajmy im za to czerwoną kartkę.

Gość • Sobota [01.09.2018, 09:39:48] • [IP: 37.47.169.***]

wybory były nie raz i nigdy nie było bonu seniora bo SLD tak jak PO też mówiło zawsze że się nie da a pieniędzy nie ma i nie będzie. Dajcie czerwoną kartkę SLD bo to oni trzymali mocno Żmurkiewicza za klejnoty.

Gość • Sobota [01.09.2018, 08:57:02] • [IP: 188.146.39.***]

A kto beknie za wprowadzanie seniorów w błąd? W książeczce jest adres do laboratorium na Dąbrowskiego w pok 126, a oni nie" obsługują".

Gość • Sobota [01.09.2018, 07:06:58] • [IP: 37.47.164.***]

Gościu z 21:27 napij się lodowatej wody i nie płeć bzdur. Zmurkiewicz odszedł z SLD w 2015 r. Dlaczego dał kasę dopiero teraz po 3 latach? Bo mu się tylek trzęsie i jego klice że stolki stracą. Czerwona kartka dla Zmurkiewicza za wykorzystywanie publicznych pieniędzy do kampanii wyborczej.

Gość • Piątek [31.08.2018, 21:27:47] • [IP: 37.47.161.***]

dlaczego SLD nigdy nie dało ludziom bonu seniora przez ostatnie 30 lat a dopiero jak Prezydent odszedł z SLD ? Podziękujmy w końcu tym ludziom.

Gość • Piątek [31.08.2018, 18:44:51] • [IP: 178.238.249.**]

Bon może być wykorzystany tylko u lekarzy do których i tak jest dostęp na NFZ, to żądna łaska miało być inaczej ale zostało spieprzone bo pieniądze zostały i tak w mieście bo szpital jest miasta Prezydent myśli że seniorzy nie są w stanie sami decydować u jakiego lekarza się leczyć.Przypominam że prezydent to senior 70+

Gość • Piątek [31.08.2018, 16:20:47] • [IP: 23.226.237.*]

Gumolep się pierwszy rzucił na ten Bon Seniora, bo to nienasycona pazera jest...

Gość • Piątek [31.08.2018, 15:43:34] • [IP: 176.221.116.***]

urzad miasta nie powiniennarzucac seniorom gdzie wykorzystac bon

Gość • Piątek [31.08.2018, 14:44:11] • [IP: 109.173.159.**]

Czy z tym bonem można iść do lekarza w np.Szczecinie ? Jakim kryterium się kierował ten, co liste lekarzy układał ? Dlaczego +60 nie może sam zdecydować do jakiego lekarza czy cyrku się udać, musi mu pomagać Urząd Miasta ?

Gość • Piątek [31.08.2018, 14:07:43] • [IP: 37.47.161.**]

jak wybierzecie Panią A. to cała kasa miasta pójdzie na spłacanie długów SLD a te są niemałe bo od kilku lat tylko składki były więc ten bon to będzie pierwszy i ostatni raz ale przynajmniej trochę sldowskich emerytów się wykruszy..

Gość • Piątek [31.08.2018, 13:27:16] • [IP: 80.245.178.***]

Widać, że władza wysiliła się jak Lis Witalis, który ogłosił, że zwierzęta same mają iść do prezydenta. A co będzie, jak osoba 65 plus nie zgłosi się w wyznaczonym terminie? A co będzie z osobami, które przekroczą 65 lat po wyznaczoinej dacie? A to im się nie będzie bon seniora należał? A to jakim prawem mianowicie? I w ogóle po co ta data? Czy nie lepiej byłoby ogłosić, że bony będą wydawane do dnia wyborów? A powiadamiać każdego seniora indywidualnie, że ma do odbioru bon seniora, to nie łaska? Ci, którzy nie czytają gazet, będą pominięci? Tylko z podatkiem potraficie dotrzeć indywidualnie? A nieładnie! A nieładnie!

Gość • Piątek [31.08.2018, 12:20:55] • [IP: 178.238.253.**]

Nie skorzystam bo usługi tam wymienione mam zapewnione z tytułu świadczeń emerytalnych a to zwykły kit wyborczy, pewnie wymyślony podczas spotkania herbatkowego dam dworu!

Gość • Piątek [31.08.2018, 10:20:32] • [IP: 80.245.188.***]

Super

Gość • Piątek [31.08.2018, 10:14:22] • [IP: 195.205.242.***]

Przynajmniej 1 dzień w tygodniu bony powinny być wydawane do 16.00. Cześć emerytów jeszcze pracuje.

Gość • Piątek [31.08.2018, 10:06:44] • [IP: 188.146.170.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [31.08.2018, 09:03:48] • [IP: 78.10.206.***]

wlasnie chcialem zarejstrowac sie na badanie pani w rejstracji powiedziala ze niewie kiedy pani doktor bedzie przyjmowac to jes chore to poco to wszystko

Gość • Piątek [31.08.2018, 07:41:06] • [IP: 31.0.33.***]

Bon seniora- czysta kiełbasa wyborcza. Człowiek po 65 roku życia, nie wspomnę, że każdy z nas powinien mieć bezpłatny dostęp do badań, jeśli nie do wszystkich, to przynajmniej do tych podstawowych. Morfologia, poziom cukru, cholesterolu czy odczynnik Biernackiego (OB) znalazły się w tymże pakiecie. To, co powinno być za darmo, przybrało formę też bezpłatną, lecz z punktu widzenia ekonomii nie do końca jest za friko.

Gość • Piątek [31.08.2018, 06:39:55] • [IP: 178.235.176.***]

A kiedy będą bony dla biednych na chleb i mleko ?

Prawy • Piątek [31.08.2018, 03:21:17] • [IP: 88.109.8.***]

Wybory ida. ..hahaha. Ludzie nie dajcie sie nabrac na dobrodziejstwo" REALIZATORA PROGRAMU". Wystarczy nam juz panskich rzadow panie zmurkiewicz. Dziekujemy za te wszystkie lata, ale teraz czas na" dobra zmiane"

Gość • Piątek [31.08.2018, 00:15:58] • [IP: 89.70.163.***]

No przecież pisze kto jest realizatorem programu

Gość • Czwartek [30.08.2018, 23:55:05] • [IP: 176.221.123.***]

Chyba dla siebie ten bon ustanowił. Zawsze mu mało.

Gość • Czwartek [30.08.2018, 23:34:59] • [IP: 77.252.46.***]

Kiełbasiany bon wyborczy...

Gość • Czwartek [30.08.2018, 23:13:37] • [IP: 92.42.112.***]

Szkoda że jeszcze Bodem nie zaznaczyli kto jest realizatorem programu?!

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■