POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [01.09.2018, 16:07:57] • Świnoujście

Rowerzystka pod kołami samochodu! Groźne potracenie na ulicy 11 Listopada

Rowerzystka pod kołami samochodu! Groźne potracenie na ulicy 11 Listopada

fot. iswinoujscie.pl

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło po godzinie 15:00 na ulicy 11 Listopada, tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Szkolną. Jak się okazało, kierujący oplem zafirą prawdopodobnie nie zauważył rowerzystki i wjechał w nią. Kobieta z urazem głowy została zabrana do szpitala.

Jak wynika z relacji świadków zdarzenia, kierujący oplem zafirą wyjeżdżał z ulicy Szkolnej i skręcał w ulicę 11 Listopada.

Rowerzystka pod kołami samochodu! Groźne potracenie na ulicy 11 Listopada

fot. Edmund Papski

Kierowca prawdopodobnie nie zauważył znajdującej się na przejeździe rowerowym kobiety i uderzył w nią. Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji oraz ratownicy medyczni. Kobieta została zabrana do szpitala z urazem głowy.

Rowerzystka pod kołami samochodu! Groźne potracenie na ulicy 11 Listopada

fot. Edmund Papski

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 82, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 82

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 20:46:56] • [IP: 86.41.246.***]

Rowerzysta to święta krowa, jeżdżą jak im się podoba, dlatego jest tyle wypadków !

Gość • Niedziela [02.09.2018, 22:33:13] • [IP: 185.89.217.***]

Zabrać prawo jazdy staremu cepowi.Znak przejście dla pieszych sygnalizowany jest wystarczająco wcześnie, aby mieć czas na reakcje kierowcy!! Znaczyć zatem, ze staremu dziadowi brak juz refleksu!! Musi ponieść konsekwencje bezmyślnej jazdy!! A wy znawcy przepisów drogowych (znawcy od siedmiu boleści), przemyślcie najpierw co piszecie, a potem wypisujcie głupie komentarze, od których czytania robi sie po prostu niedobrze!!

Gość • Niedziela [02.09.2018, 17:35:55] • [IP: 176.221.123.***]

Jeżeli jechała po drodze rowerowej wina kierowcy, jeżeli po pasach wina rowerzystki co w tym trudnego.

Gość • Niedziela [02.09.2018, 16:59:33] • [IP: 89.64.52.***]

77.252.46.Tobie radzę jak najszybciej zacznij uŻywać mózgu.Zapoznaj się z zasadami ruchu drogowego, pisowni polskiej, a dopiero potem zasiadaj do klawiaturki.

Gość • Niedziela [02.09.2018, 14:54:44] • [IP: 178.238.246.***]

Glupi pomysl z tymi czerwonymi scieszkami. Przez ulice zawsze powinno się przeprowadzac rower!!

Gość • Niedziela [02.09.2018, 14:42:42] • [IP: 77.252.46.***]

Kierowca beknie ! bardzo dobrze niech urzywają mózgu !pełno takich po mieście jeździ !

Gość • Niedziela [02.09.2018, 12:48:41] • [IP: 31.0.43.*]

Moim zdaniem zawsze trzeba pamiętać, że samochód ma blachy a nie ja rowerzysta.On ma stłuczki a ja?

Gość • Niedziela [02.09.2018, 12:41:55] • [IP: 178.235.177.***]

I co nie sprawdzaja sie czerwone pasy dla rowaezrystow? ciekawe dlaczego? policji brak przedewszystkim w lipcu bylo ich jak mrowkow a teraz znowu ze swieca szukac

Anonymous • Niedziela [02.09.2018, 12:02:44] • [IP: 37.248.161.***]

pieszy ktory jest juz na jezdni na pasach ma pierwszenstwo. jezeli pieszy dochodzi do przejscia ma OBOWIAZEK ustapic pierwszenstwa pojazdom (procedura przejscia przez ulice) !! przejscia w Sciu sa umiejscowione w fatalnych miejscach. za blisko zakretow. a my wszyscy powinnismy uzywac mozgow a nie pajacowac co kto i kiedy !! nara wy nie myslace istoty.

Gość • Niedziela [02.09.2018, 12:00:36] • [IP: 95.129.224.**]

Pieszy na pasach jest nietykalny rowerzysta na przejeździe dla rowerów też. Ale rowerzysta na przejściu dla pieszych i kto tu złamał przepisy.

Gość • Niedziela [02.09.2018, 12:00:23] • [IP: 62.69.251.***]

Widzę, po komentarzach, że rowerzyści świetnie znają przepisy ruchu drogowego. Skąd zatem tylu tych debili na chodnikach?

Gość • Niedziela [02.09.2018, 11:57:26] • [IP: 176.221.123.***]

Wina jest Rowerzystki i Kierowcy ale Sąd się wypowie w tej Sprawie

Gość • Niedziela [02.09.2018, 11:55:30] • [IP: 188.146.36.***]

Przeraził mnie ten komentarz-" Najgorsze jak rowerzysta nie sygnalizuje zamiaru, tak samo pieszy stoi przy przejściu i rozgląda się gada przez telefon a kierowca nie wie czy ma zatrzymać się czy ma jechać często trzeba być jasnowidzem co pieszy wymyśli." Tam jest sygnalizacja świetlna. Pieszy i rowerzysta nie musi sygnalizować, czy chce przejść - ma prawo bezpiecznie przejść lub przejechać na zielonym świetle. Kierowca może przejechać na tzw. zielonej strzałce jak na pasach lub w pobliżu nie ma pieszych lub rowerzystów. Niestety często zdarza się, że kierowcy wpychają się na" chama" na przejście.

Gość • Niedziela [02.09.2018, 11:15:38] • [IP: 178.238.246.**]

Widać z komentarzy jak wiele osób nie zna przepisów o ruchu drogowym. Jednocześnie wydaje im się, że są prawie ekspertami w tej dziedzinie. Tacy pseudo eksperci doprowadzają do wypadków takich jak ten.

Gość • Niedziela [02.09.2018, 11:04:07] • [IP: 94.254.229.**]

nic sie nie stalo jak zwykle :)

Gość • Niedziela [02.09.2018, 10:55:21] • [IP: 176.221.122.***]

Sa pelne cmentarze tych ktorzy uwazali ze na pasach sa nietykalni. Badz pewny Ty ze wchodzac, wjezdzajac na pasy jestes widziany przez kierowce trzymaj sie tej zasady a przezyjesz. Pozdrawiam a poszkodowanej zycze powrotu do zdrowia.

Gość • Niedziela [02.09.2018, 09:57:04] • [IP: 37.47.128.**]

Wszystkim którzy piszą o winie rowerzystki gratuluję i pytam się gdzie robili prawo jazdy, bo te pseudo szkółki powinni pozamykać. Pieszy na pasach jest nietykalny, zawsze może to być wbiegające dziecko, osoba niepełnosprawna itd. itd. kierowca musi być pewny że nikogo tam nie ma.

Gość • Niedziela [02.09.2018, 08:57:08] • [IP: 94.254.225.***]

ktozaprojektowal tak przejścia powinien siedzieć za to czy nikt nie widzi w czym problem jest zawsze jak można zrobić przejście jak jeszcze jest zakręt kierowca samochodu nie widzi rowerzysta bo ani w lusterku go nie widać ani z boku auta pasy powinny być zrobione jak zakręt soe wyprostuje tak jak jest wszędzie na zachodzie

Gość • Niedziela [02.09.2018, 08:48:05] • [IP: 178.235.183.***]

Najgorsze jak rowerzysta nie sygnalizuje zamiaru, tak samo pieszy stoi przy przejściu i rozgląda się gada przez telefon a kierowca nie wie czy ma zatrzymać się czy ma jechać często trzeba być jasnowidzem co pieszy wymyśli.Jasne że być może wina kierowcy ale są różne sytuacje i dopóki ludzie nie zaczną myśleć to tak będzie, a samochodów i pieszorowerzystów przybywa, a w takim natłoku wzrasta zagrożenie wszelkiego rodzaju.

Gość • Niedziela [02.09.2018, 08:16:24] • [IP: 31.0.46.***]

Czy wy macie Downa? Te kom. to bzdura. Przecież tam są światła. Rower wjechał na zielonym.

Gość • Niedziela [02.09.2018, 08:07:19] • [IP: 185.135.2.***]

Po swinoujsciu to strach jezdzic rowerem. 90% kierowcow wymusza pierwszenstwo na rowerzystach.

Leonek • Niedziela [02.09.2018, 08:03:43] • [IP: 185.89.217.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [02.09.2018, 07:54:50] • [IP: 95.129.224.***]

Na zdjęciach widać części rowerów, za które na YouTube zamykają konta.

Gość • Niedziela [02.09.2018, 07:47:03] • [IP: 37.248.212.***]

Jestem i kierowcą i rowerzystą.Latem głównie poruszam się rowerem.Jako starszy człowiek mogę stwierdzić, że problemem nie są młodzi kierowcy.Oni naprawdę patrzą czy im nie wyjeżdża jakiś pojazd. Rower albo samochód. To starzy kierowcy jeżdżą na pamięć. Nie koncentrują się. Ich percepcja jest zachwiana.Oni powinni, ja też, przechodzić powtórne, rzetelne badania.Wypadki może są rzadkie, ale zagrożenia co rusz na drodze powodują. Stetryczaly człowiek już nie myśli racjonalnie.

Gość • Niedziela [02.09.2018, 06:53:08] • [IP: 37.47.138.***]

jak sie wjezdza na ulice gdzei jest sciezka rowerowa trzeba sie upewnic tez czy nic nie nadjezdza a nie smailao sie jedzie bo sie ma pierwszenstwo. Myslenie nie boli

Oglądasz 1-25 z 82
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■