POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [03.09.2018, 16:27:38] • Świnoujście

Tańsze parkowanie w Świnoujściu

Tańsze parkowanie w Świnoujściu

fot. Organizator

System płatności mobilnych mPay rozszerzył listę usług dostępnych w Świnoujściu. Od teraz darmowej aplikacji na telefony komórkowe można używać także do regulowania należności za parkowanie. Kierowcy mogą ponadto korzystać z promocji, dzięki której parkowanie jest tańsze o 3 zł.

Od końca lipca 2018 r. aplikacja mPay umożliwia mieszkańcom i turystom wygodne kupowanie biletów komunikacji miejskiej. Teraz mogą z niej korzystać także kierowcy. Rozwiązanie eliminuje konieczność odliczania drobnych, szukania parkomatu czy wracania do pojazdu z biletem parkingowym. Wszystkie czynności związane z płatnością za postój można wykonać zdalnie, z poziomu telefonu. Aplikacja pozwala też w dowolnym momencie sprawdzić aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono automatycznie zakończone.

Użytkownicy aplikacji mają do dyspozycji trzy metody parkowania: bez limitu, na czas lub na kwotę. Decydując się na pierwszy sposób, kierowca nie musi z góry przewidywać, jak długo będzie załatwiał swoje sprawy i płaci tylko za faktyczny czas postoju. Wystarczy, że wysiadając z auta rozpocznie naliczanie opłaty przyciskiem start, a po powrocie zatrzyma je dotykając przycisku stop.

Ceny w aplikacji są zgodne z taryfą obowiązującą w Świnoujściu, ale dzięki promocji organizowanej wspólnie z Mastercard kierowcy dokonujący płatności kartą mogą liczyć na dodatkowe oszczędności. Wystarczy zrealizować transakcję parkingową o wartości nie przekraczającej 3 zł, aby otrzymać automatyczny zwrot wydanej kwoty. Z promocji można korzystać wielokrotnie, ale suma zwrotów przeznaczonych na każdego uczestnika wynosi maksymalnie 15 zł.

Jak płacić za parkowanie i korzystać z promocji?
Wystarczy uruchomić aplikację mPay, dotknąć kafelka „Parkowanie” i określić metodę parkowania. W kolejnym kroku kierowca wybiera jeden ze sposobów płatności kartą, np. „mPay Wallet”. Do sfinalizowania transakcji wystarczy wtedy wpisanie kodu PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay. Innym sposobem jest skorzystanie z opcji „Masterpass portfel elektroniczny” i dokonanie płatności za pomocą dowolnego portfela, np. „Masterpass by Mastercard”. Z promocji mogą korzystać posiadacze kart z logo różnych banków i organizacji płatniczych, nie tylko Mastercard.

Jak oznaczyć pojazd?
Przed rozpoczęciem korzystania z usługi kierowca musi umieścić na samochodzie informację o tym, że płaci za postój korzystając z systemu mPay. Służy do tego darmowa naklejka na szybę, którą można zamówić bezpośrednio z poziomu aplikacji. Będzie ją można także odebrać samodzielnie w Biurze Strefy Płatnego Parkowania (ul. Wojska Polskiego 1/2). Równie dobrze sprawdzi się zwykła kartka z odręcznie napisanym słowem mPay.

Jak pobrać aplikację mPay?
Aplikacja jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

Z regulaminem promocji można zapoznać się na stronie internetowej www.mpay.pl


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Marcin I • Wtorek [04.09.2018, 17:46:04] • [IP: 164.5.176.*]

Ja korzystam ze skaycash. Też jest Świnoujście i Międzyzdroje też. I też powinno się wystawić kartkę za szybą Mobiparking którą się zamawia przez aplikację lub drukuje bezpośrednio ze strony. Wygląda to tak że się dostaje maila i w załączniku jest plik PDF do wydrukowania od tyle filozofii. Zasilanie się swój" portfel" przelewem ja zasilamy BLIK-iem. Proste i wygodne. Parkuje loguje się i start, odlicza wracam do auta stopuje odliczanie. Wygodnie i łatwo.

Gość • Wtorek [04.09.2018, 10:40:49] • [IP: 83.168.89.**]

dlaczego parkomat nie wydaje reszty??

Gość • Wtorek [04.09.2018, 07:37:00] • [IP: 176.221.123.***]

Czy można tak zapłacić również na prywatnym parkingu? Na patelni od strony granicy są parkometry a jest to parking prywatny.

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 19:50:23] • [IP: 46.246.1.***]

18:05:46 Jeśli możesz, powiedz coś więcej na temat Mobilet.

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 18:56:37] • [IP: 82.174.234.**]

Mam pracę że jeżdżę po Europie autem. Nigdzie nie spotkałem tak skopanych zamulonych parkomatow niż w Świnoujściu. Tylko tu trzeba podawać numer rejestracyjny a połączenie parkometru z serwerem trwa wieki. Poza tym czemu nie mogę zapłacić za np 10minut postoju tylko pakomat żąda opłaty minimalnej.? Krew zalewa gdy się korzysta z parkomatow w tym mieście. Kto wybrał tą firmę od strefy płatnego parkowania?, niech się zwolni

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 18:43:58] • [IP: 77.252.46.***]

Tylko frajerzy płacą za parkowanie.

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 18:05:46] • [IP: 31.0.66.***]

Od dawna można placić przez Mobilet i nie trzeba zostawiać żadnej kartki

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 17:24:46] • [IP: 92.42.114.***]

Kolejny chwyt ratusza poniżej pasa dla ludzi starszych. Tylko pogratulować.

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 16:34:36] • [IP: 95.129.224.***]

Od dawna korzystam z aplikacji do parkowania - raz zasilam sobie konto i parkuję - działa w sporej ilości miast w Polsce.

Oglądasz 1-9 z 9
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■