POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [03.09.2018, 19:29:44] • Świnoujście

71-latka wyszła z plaży i zabłądziła. Idącą wzdłuż torów kobietę śmiertelnie potrąciła lokomotywa

71-latka wyszła z plaży i zabłądziła. Idącą wzdłuż torów kobietę śmiertelnie potrąciła lokomotywa

fot. Andrzej Ryfczyński

Tragedia przy torach wydarzyła się na odcinku między Lubiewem a rondem w Łunowie. Idąca wzdłuż torów kobieta, okryta jedynie plażowym ręcznikiem, została potrącona przez lokomotywę. Poniosła śmierć na miejscu.

Około godziny 18.00 miał miejsce wypadek, którego ofiarą jest 71-latka. Wcześniej kobieta wraz z konkubentem przebywała na plaży w Lubiewie. W pewnym momencie oddaliła się i zaginęła, jej przyjaciel zaczął poszukiwania.

71-latka wyszła z plaży i zabłądziła. Idącą wzdłuż torów kobietę śmiertelnie potrąciła lokomotywa

fot. Andrzej Ryfczyński

Okazało się, że w tym czasie kobieta szła wzdłuż torów w kierunku Świnoujścia. Była okryta jedynie ręcznikiem. Idąca tuż przy torach kobieta została śmiertelnie potrącona prze lokomotywę. Kobieta zginęła na miejscu. Na miejsce wypadku przyjechała straż ochrony kolei, policja oraz pogotowie.

71-latka wyszła z plaży i zabłądziła. Idącą wzdłuż torów kobietę śmiertelnie potrąciła lokomotywa

fot. Andrzej Ryfczyński

O szczegółowe informacje na temat całego zdarzenia zwróciliśmy się do policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 48, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-48 z 48

Gość • Wtorek [04.09.2018, 00:38:39] • [IP: 88.156.232.***]

EU07 masa własna ok 80 ton. To jak 2 w pełni wyładowane tiry. Nie sposób tego zatrzymać tak szybko jak samochód. Ze 100km/h pewnie hamuje ze 100m.

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 23:35:24] • [IP: 94.254.229.***]

Nie motorniczy lokomotywy, tylko maszynista. Tak dawał sygnały. Kobieta nie zareagowała, wiem bo miałem służbę na PKP. Wszyscy przejmujcie się kobietą której nie powinno tam być. Maszynista to ma dopiero przesrane. propo taka lokomotywa rozpędza się na szlaku do maksymalnej dozwolnej prędkości czyli na odcinku Lubiewo Przytór do 120km/h.

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 22:59:52] • [IP: 62.69.252.**]

21:10:46 to nie tramwaj

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 22:55:48] • [IP: 62.69.252.**]

Nie kumam, sama lokomotywa to nie skład węglowy, zatrzymanie samej lokomotywy to nie problem, droga hamowania nieznacznie dłuższa jak samochodu. Może kobita na zawał zeszła jak maszynista z trąbki jej koło ucha dmuchnął

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 22:55:07] • [IP: 77.252.46.***]

Chyba najgorszy dzień w życiu tej kobiety... ;-(( (✝) ))-;

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 22:30:44] • [IP: 94.254.178.**]

Po torach chyba jeżdżą pociągi a nie ludzie ?

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 22:22:32] • [IP: 37.47.185.**]

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 19:53:19] • [IP: 92.42.112.***] - kobieta szła WZDŁUŻ torów, więc co tu zmienia kładka. Pomimo wszelkiego współczucia nigdy nie zrozumiem jak można wpaść pod pociąg.

Roksana • Poniedziałek [03.09.2018, 22:13:15] • [IP: 178.235.180.***]

A co ona nie slyszala ze jedzie no bez jaj sciema w ch...j. lokomotywa widmo

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 21:45:39] • [IP: 176.221.122.***]

Chyba kobieta chciała, aby tak sie stało !

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 21:25:47] • [IP: 93.105.123.**]

Propos lokomotywy która nie rozwija dużych prędkości, możecie mi wierzyć lub nie ale widziałem tą lokomotywe pędziła strasznie na wysokosci gazoportu.

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 21:10:46] • [IP: 92.42.114.***]

Czy motorniczy dawał sygnały?? Żaden tunel czy kładka nad torami nie zapobiegła by tragedii. Wystarczy zwykle przejście przez tory jakich tysiące w Polsce.

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 21:01:32] • [IP: 37.47.183.**]

Poniedziałek [03.09.2018, 19:53:19] • Poniedziałek [03.09.2018, 20:17:08] • Gdzie przejście przez tory a gdzie stacja Lubiewo?

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 20:55:48] • [IP: 37.47.183.**]

Redaktor nie ma innego określenia miejsca niż, , na odcinku między Lubiewem a rondem w Łunowie"? Nijak ma to sie do okreslenia miejsca na drodze nr 3, bo nie ma takiej miejscowości przy drodze nr 3 a także do określenia miejsca na szlaku kolejowym linii 401 ponieważ rondo w Łunowie nie jest infrastrukturą kolejową i nie znajduje się na szlaku kolejowym. Zdjecia wskazują, że wypadek miał miejsce blisko stacji Lubiewo redaktorze.

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 20:55:35] • [IP: 109.169.61.**]

Jeśli Żmurkiewicz nie chce wybudować stałego połączenia obu wysp, niech chociaż wybuduje kładkę przez tory. Rodziny unikną tragedii.

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 20:54:46] • [IP: 83.20.248.**]

Pan radny Sławomir S powinien dawno zadbac o kładkę a nie o swoje buciki by się nie pobrudziły pod kościołem

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 20:51:46] • [IP: 92.42.114.***]

Czy motorniczy lokomotowy dawał sygnały. Żaden tunel czy kładka nad torami nic by tu nie zapobiegla. Wystarczy zwykłe przejście przez tory jaki tysiące w Polsce.

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 20:49:51] • [IP: 178.235.181.***]

Jest tylko jedna możliwość nie zatrzymania tej lokomotywy, maszynista przysnął albo grał w węża.

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 20:37:41] • [IP: 92.42.112.**]

Straszne, ale serio nie dało się tego uniknąć?

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 20:35:57] • [IP: 37.47.183.**]

Czyżby podążała w stronę ojczyzny?

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 20:17:08] • [IP: 81.166.83.**]

a ostatnio sokisci tam stali i tak pilnowali ze nie upilnowali

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 20:13:20] • [IP: 178.235.181.***]

Lokomotywa sam raczej nie rozwija zawrotnych prędkości i droga hamowania jest zdecydowanie krótsza niz ze składem, naprawde nie było możliwości jej zatrzymania??

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 19:53:19] • [IP: 92.42.112.***]

należałoby zapytać: czy kładka nad torami nie powinna istnieć od dawna i oznaczenia jak do niej dotrzeć żeby przejść bezpiecznie przez tory??

Gość • Poniedziałek [03.09.2018, 19:45:43] • [IP: 164.127.242.**]

Nie wiem, czy należy w stylu lubiewskim odczytać to, że była okryta jedynie ręcznikiem (wiemy, jakiego rodzaju jest tamta plaża). A w ogóle to wielki żal, że to się stało - proste reguły chronią ludzkie życie, my czasem ich nie przestrzegamy.

Oglądasz 26-48 z 48
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■