POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [04.09.2018, 12:01:11] • Świnoujście

Miasto chce więcej autobusów. Komunikacja miejska ma być kluczowa po otwarciu tunelu

Miasto chce więcej autobusów. Komunikacja miejska ma być kluczowa po otwarciu tunelu

fot. Sławomir Ryfczyński

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta w Świnoujściu, zastępczyni prezydenta poinformowała, że miasto będzie się starało o kolejne hybrydowe autobusy.

- W czerwcu do miasta dotarły kolejne trzy autobusy z napędem hybrydowym. To kolejne tak nowoczesne, które pojawiły się w Świnoujściu. Koszt wszystkich, które w tym roku dotarły do miasta, to 8,9 mln zł, z czego 3,5 mln, to dofinansowanie ze środków unijnych. Prezydent wydał jeszcze dyspozycję Komunikacji Autobusowej, by zabiegała o zakup kolejnych elektrycznych autobusów. W tej chwili również rząd wspiera bardzo inwestowanie w pojazdy elektryczne. Myślimy jeszcze o tym, by kupić kolejne busy, czyli mniejsze pojazdy do poruszania się po naszym mieście. Kiedy zostanie otwarty tunel, komunikacja miejska będzie spełniała tu kluczową rolę. Przez cały czas przygotowujemy się do zwiększania taboru naszej spółki - mówiła Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

W tym roku w Świnoujściu pojawiło się sześć pojazdów z napędem hybrydowym. Poza tym, ze spełniają wymogi emisji spalin Euro 6, posiadają dogodności w postaci gniazd USB, z których mogą korzystać pasażerowie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 91, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 91

Gość • Wtorek [04.09.2018, 15:26:24] • [IP: 93.94.186.***]

Caryca Świnoujścia!!

Gość • Wtorek [04.09.2018, 15:25:46] • [IP: 93.94.187.***]

autobusów może i tak tylko skąd kierowców. Niech pomyślą nad podwyżką pensji dla kierowców bo nie będzie miał kto jeździć

Anonymous • Wtorek [04.09.2018, 15:25:29] • [IP: 31.0.66.***]

BARBARA, ZACZNIJ LEPIEJ OD NAPRAWY ULICY GRUNWALDZKIEJ (OKOLICE OSIEDLA ZACHODNIEGO) A POTEM FANTAZJUJ O AUTOBUSACH. dZIEKUJE

Gość • Wtorek [04.09.2018, 14:48:57] • [IP: 178.238.250.*]

W artykule jest blad. Sformulowanie" Kiedy zostanie otwarty tunel" powinno brzmieć" Jeśli zostanie otwarty tunel".

MaRiO • Wtorek [04.09.2018, 14:47:43] • [IP: 92.42.117.***]

Tej Pani Ja już dziękuję. Jeżdżąc po mieście cały czas odczuwam pomysły tej Pani. Jej czas się skończył, a czas Prezia przez tą Panią też już policzony i może mieć tylko pretensję do niej i jej kosmicznych pomysłów.

Gość • Wtorek [04.09.2018, 14:46:45] • [IP: 31.0.69.**]

Piękna i mądra ta nasza pani prezydentka

Gość • Wtorek [04.09.2018, 14:40:08] • [IP: 37.47.189.**]

Mam nadzieję wielką, że tym się zajmie już nowy vice. Stanowcze nie dla obecnie rządzących naszym miastem.

Gość • Wtorek [04.09.2018, 14:37:08] • [IP: 176.221.123.***]

A może 3 hybrydy p.Michalska?

Gość • Wtorek [04.09.2018, 14:23:38] • [IP: 178.235.183.***]

Ile tu malkontentów. Jak by was albo wasze dzieci pozwalniali, bo miasto byłoby pogrążone w marazmie jak byliście młodzi to dopiero byłby płacz. Najlepiej żeby nie było niczego.

Gość • Wtorek [04.09.2018, 14:21:43] • [IP: 80.245.188.**]

a po co te autobusy wtedy ja wszedzie bedą samochody

Gość • Wtorek [04.09.2018, 14:21:25] • [IP: 176.221.123.*]

Osiedle na Krzywej musi mieć" 6" poza sezonem. Skandal, by Mieszkańcy nie mieli czym dojechać do Przychodni Lekarskiej w Uznamie, szkół, przedszkoli, sklepów na Grunwaldzkiej czy cmentarza bezpośrednio.No i ta ostatnia" 2" o 19-tej z minutami to szok w 40-tysięcznym mieście.

Marcin • Wtorek [04.09.2018, 14:16:27] • [IP: 37.47.228.***]

Najpierw, to wy się zajmijcie zmianami linii autobusowych, bo autobusy typu A B, letnia 6 i zimowe 6A i 6B to są kompletne niewypały. Jeszcze nie tak dawno temu były normalne linie 2 3 4 6 8 i miasto mogło funkcjonować. Linie okrężne to jedna wielka porażka i tyle. Zmienić linie, zwiększyć tabor i częstotliwość kursowania. Przejmujecie się i gadacie o tunelu a miasto nie jest na niego obecnie przygotowane, z resztą, nie oszukujmy się, minie następne 50 lat zanim zobaczymy tunel pod Świną :))

Gość • Wtorek [04.09.2018, 14:13:23] • [IP: 176.221.122.*]

Czy więcej autobusów to korzystniejsze dla wszystkich mieszkańców rozkłady jazdy? I czy dopiero, gdy zostanie wybudowany tunel?

Gość • Wtorek [04.09.2018, 14:12:47] • [IP: 37.47.151.**]

Jeszcze należy stworzyć ronda na 11 listopada, grunwaldzkiej i nowokarsiborskiej.Tzw. 3 świat korzysta z takich rozwiązań a u na uparcie wspiera się zacofanie i koszty utrzymania sygnalizacji, która też nie jest za darmo.

Gość • Wtorek [04.09.2018, 14:01:33] • [IP: 80.245.189.***]

Jak to sie stalo ze ta kobieta dostala tak wysokie stanowisko??Juz podczas budowy terminala promow tylko konflikty robila jako majstrowa od hydrauliko...potem w wodociagach te same historie i nagle w UM??Jak w pis mierny bierny aby wierny.

Gość • Wtorek [04.09.2018, 13:55:32] • [IP: 178.238.249.**]

Sami widzicie ze, czas pogonić na jesieni to towarzystwo od koryta bo żadne prawdziwe problemy mieszkańców nie są w sferze zainteresowania tych władz.Uklad komunikacyjny miasta nie istnieje a marzą o tunelu.Zabudowują wydmy a sprawa wody pitnej nie rozwiązana i można by tak długo ale aż strach wymieniać wszystkie zaniedbania.

Gość • Wtorek [04.09.2018, 13:40:39] • [IP: 93.94.186.***]

Świnoujście na długo zapamięta wątpliwe decyzje tej pani.

Gość • Wtorek [04.09.2018, 13:39:33] • [IP: 77.252.46.**]

Pani Michalska odleciała, jak zresztą cała ta ekipa na czele z wybitnym reformatorem Zmurkiewiczem - mówimy wam do widzenia, już nic nie psujcie.

Gość • Wtorek [04.09.2018, 13:33:39] • [IP: 178.238.249.**]

Pani kandydatka na radną, uważajcie ludzie jak wybieracie bo ta Pani zniszczy całkiem miasto razem z prezydentem. Pani tu przyjechała tylko na trochę a my mieszkańcy tu zostaniemy w burdelu narobionym przez ta panią razem z prezydentem

Gość • Wtorek [04.09.2018, 13:26:13] • [IP: 82.174.234.**]

Pewnie myśli kogo obrazić lub na kim się wyżyć

Gość • Wtorek [04.09.2018, 13:23:24] • [IP: 93.94.186.***]

Dość tej gosposi-niech już odejdzie.

Gość • Wtorek [04.09.2018, 13:21:28] • [IP: 31.0.66.***]

Z napędem hybrydowym są tylko 3 autobusy!

Gość • Wtorek [04.09.2018, 13:15:29] • [IP: 78.10.206.**]

Autobusy za prawie 9 milionów bez włączonej klimatyzacji latem, warte są tyle co stare ogóry a nawet mniej bo oka w nich pozamykane. KM w Świnoujściu to absolutna masakra... Ale co wiedzą o tym Pani Michalska i prezydent Żmurkiewicz?

Gość • Wtorek [04.09.2018, 13:15:23] • [IP: 92.42.116.***]

Proszę pomyśleć !! Kto przyjedzie przez tunel to chyba ma własny środek transportu. Myślenie z podstawówki !!

Gość • Wtorek [04.09.2018, 13:14:24] • [IP: 92.42.116.***]

Kolejne autobusy ?! Idiotyzm obecnie prawie nikt nie jeździ... Jedyny ruch to tylko w okresie wakacyjnym. Proszę się puknąć w głowę... WSTYD ZA TAKIEGO ZASTĘPCĘ PREZYDENTA !!

Oglądasz 51-75 z 91
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■