POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [06.09.2018, 16:11:26] • Świnoujście

Obniżane krawężniki ułatwią poruszanie się po chodnikach

Obniżane krawężniki ułatwią poruszanie się po chodnikach

fot. Edmund Papski

Wysokie krawężniki przy chodnikach to bardzo duże utrudnienie dla osób na wózkach inwalidzkich, niepełnosprawnych, matek z wózkami dziecięcymi a także rowerzystów. Na terenie naszego miasta jest ich jeszcze sporo, jednak są systematycznie obniżane.

Jak informuje Hanna Lachowska z BIK UM Świnoujście, na skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada z ulicą Szkolną obniżany jest krawężnik, aby ułatwić poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Sobota [08.09.2018, 16:34:06] • [IP: 87.78.224.**]

Polak i myslenie. chyba tylko jak kogos przewalic czy okrasc?

Gość • Sobota [08.09.2018, 11:48:38] • [IP: 94.254.225.***]

Czemu tego odrazu nie zrobili budujac ulice

Gość • Piątek [07.09.2018, 20:06:54] • [IP: 159.205.206.**]

Cierpliwości, to wymaga czasu i pieniędzy. A właściwie to w odwrotnej kolejności - czas nic nie da jak pieniędzy nie będzie. Byle tylko nie obniżyli za bardzo by nie tworzyły się kałuże. Będzie dobrze.

Gość • Piątek [07.09.2018, 15:30:36] • [IP: 176.221.113.**]

Kilka lat temu były wysokie krawężniki na drogach rowerowych, bo ktoś nie pomyślał ja robił. Teraz już jest trochę lepiej.

Gość • Piątek [07.09.2018, 12:42:45] • [IP: 91.199.250.**]

Proszę poprawić przejazdy przy UZNAMIE a w szczególności dziury na przejeździe w " centrum" Grunwaldzkiej vis a vis rowerowego, są tam dziury i rowery wjeżdżają na chodnik a kiedy stoja kałuże to aż strach. ..

Gość • Piątek [07.09.2018, 11:46:15] • [IP: 212.185.78.*]

Tam nie ma wysokiego kraweznika

Gość • Piątek [07.09.2018, 08:58:48] • [IP: 23.226.237.*]

Powinny krawężniki być stawiane przed pasami w poprzek ulicy, żeby taki skꃚrሢiały debil zdążył zatrzymać się przed pasami...

Gość • Czwartek [06.09.2018, 23:30:27] • [IP: 176.221.123.*]

popatrzcie na krawężniki przy zjazdach ze ścieżki rowerowej na budowanej w nieskończoność ul.Markiewicza

Gość • Czwartek [06.09.2018, 22:23:34] • [IP: 167.114.102.***]

Racja, krawężnik zawsze nieco spowalniał pedałującego debila. Teraz będą wjeżdżać na przejścia jak żywe torpedy. Będzie masakra

Gość • Czwartek [06.09.2018, 22:14:18] • [IP: 185.193.125.***]

Nie należy używać zwrotu" Panie Żmurkiewicz" Lecz PANIE ŻMURKIWICZU! Ten pan tak lubi.

Gość • Czwartek [06.09.2018, 21:49:06] • [IP: 94.254.225.*]

Proszę o obniżenie wysepki na skrzyżowaniu 11 listopada/ Kołłątaja. Chodniki są obniżone, ale wysepka już niestety nie. Jakiś czas temu widziałam jak kobieta pchając starszą kobietę na wózku inwalidzkim, wjechała na pasy, objechała wysepkę i z powrotem na pasy. Nie jest się w stanie tam podjechać.

Gość • Czwartek [06.09.2018, 21:25:55] • [IP: 23.226.237.*]

17:06:51 - Debil, to Ciebie w dupę.

Gość • Czwartek [06.09.2018, 21:18:23] • [IP: 188.147.103.**]

To powinno być zrobione 15 lat temu Panie Żmurkiewicz! Jest Pan niezastąpiony nieudacznik! Taki prezydent to pełnia szczęścia. Jak się cieszę i czekam na reelekcję.

Gość • Czwartek [06.09.2018, 20:50:02] • [IP: 176.221.123.***]

Proszę obniżyć krawężniki na wysepce 11Listopada /Kujawska. Dziękuje.

Gość • Czwartek [06.09.2018, 20:45:11] • [IP: 178.238.252.***]

chłopaki przy okazji poprawcie przejazd dla rowerów 11-ego listopada i Kołłątaja, d..pę można tam urwać.!

Gość • Czwartek [06.09.2018, 19:46:09] • [IP: 178.235.182.***]

Jeden pracuje, reszta się patrzy :D

Gość • Czwartek [06.09.2018, 19:40:30] • [IP: 89.31.57.*]

"Debil na rowerze" rozejrzyj się człowieku po swoim M-ileś. Może zobaczysz go w swoim otoczeniu!

Gośću • Czwartek [06.09.2018, 19:29:35] • [IP: 77.252.46.***]

U nas nie myślą, tylko robią! A potem naprawiają i w koło Macieju. Żenada!

Gość • Czwartek [06.09.2018, 19:28:02] • [IP: 80.245.189.***]

od kiedy chodniki są dla rowerzystów, uczcie tak dalej

Gość • Czwartek [06.09.2018, 18:11:42] • [IP: 83.23.169.***]

Do urzędasów dotarło to co wie ogół wózkarzy, rowerzystów od początku istnienia tego skrzyżowania. Odbierający albo sama pani Michalska powinni za ten" remont" zapłacić z własnej kieszeni. Bo przecież " ktoś" to z urzędu miasta odbierał, prawda?!!

Gość • Czwartek [06.09.2018, 17:57:25] • [IP: 82.174.234.**]

Nie można było od razu tak zrobić?

Gość • Czwartek [06.09.2018, 17:45:45] • [IP: 37.47.162.*]

Władza się obudziła bo zbliżają się wybory. Obniżają krawężniki łatają dziury wszystko pod publikę

Gość • Czwartek [06.09.2018, 17:34:45] • [IP: 92.42.118.**]

z karwężnikami i chodnikami w złym stanie jest cały czas problem. nie mówiąc juz o drogach wewnętrznych stanowiących własnośc maista. Mój stary ojciec i inni nasi seniorzy ze wspólnoty przy ul. Paderewskiego 2-3-4-5 nie sa w stanie dojśc do smietnika zlokalizowanego na gruncie Miasta. Ogromne zagrożenie kalectwem

Gość • Czwartek [06.09.2018, 17:06:51] • [IP: 62.69.251.***]

No super, teraz debil na rowerze nie tylko nie będzie zsiadał z roweru, ale nawet nie będzie musiał zwalniać wjeżdżając na pasy

Gość • Czwartek [06.09.2018, 16:14:35] • [IP: 83.20.186.***]

Tyle lat trzeba było, aby to zrozumieć, urzędasy? Jeździcie po" świecie" i dobrych wzorców nie przywozicie! Wstyd i hańba. To samo sku butelek, szklanych czy plastikowych, puszek. Minie 100 lat, a w Polsce będzie to temat do wprowadzenia. Nawet Czesi to rozwiązali, o sąsiadach nie wspominam.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■