POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.09.2018, 16:19:32] • Świnoujście

Wkrótce zostanie podpisana umowa na projekt i budowę tunelu pod Świną!

Wkrótce zostanie podpisana umowa na projekt i budowę tunelu pod Świną!

fot. Mat. prasowe

W najbliższy poniedziałek 17. września 2018 r. o godzinie 10.00 w sali Hotelu Radisson Blu nastąpi podpisanie umowy na „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” pomiędzy wykonawcą projektu i robót budowlanych - konsorcjum firm Porr SA (lider konsorcjum), Porr Bau GmbH (Austria), Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhüt AS (Turcja) oraz Energopol Szczecin SA, Inżynierem Kontraktu – konsorcjum Sweco Consulting z Poznania (Iider konsorcjum) , Sweco GmbH z Bremy i Lafrentz Polska z Poznania a Miastem Świnoujście, które będzie reprezentował Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.

W uroczystości udział weźmie Premier RP Mateusz Morawiecki.


komentarzy: 108, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 108

Gość • Czwartek [13.09.2018, 09:07:19] • [IP: 92.42.112.***]

Kolejna promocja Pana Prezydenta ??

Gość • Czwartek [13.09.2018, 08:45:30] • [IP: 188.146.161.***]

Już widać światełko w tunelu a w nim pociąg pancerny Pis.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 08:44:20] • [IP: 188.146.161.***]

A sracze w nim będą?

Gość • Czwartek [13.09.2018, 08:15:21] • [IP: 31.2.107.***]

Projekt budowlany, czy projekt w sensie inwestycja?. Jeżeli chcą dopiero robić projekt budowlany, to to potrwa jeszcze parę lat, zanim zacznie się budowa.

Gośćrico • Czwartek [13.09.2018, 07:46:05] • [IP: 83.11.179.***]

a impreza dla mieszkancow miasta bedzie czy juz sie nie nalezy...

Gość • Czwartek [13.09.2018, 06:38:27] • [IP: 31.0.36.***]

Włosi zbudują? Napewno oni? A czy to we Włoszech miesiąc temu zawalił się ten odcinek mostu na autostradzie... Ojojoj.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 05:05:48] • [IP: 94.254.128.***]

Kolejny raz Radisson Blu a co to komuchy nie mają sali do podpisywania umów tylko przy okazji za free się nachlac i najeść przepraszam za pieniądze podatników a ten główno zbierający żyd pierwszy

Gość • Czwartek [13.09.2018, 02:30:05] • [IP: 86.142.224.***]

Brawo

Gość • Czwartek [13.09.2018, 00:38:03] • [IP: 62.69.254.**]

Naprawdę zbiera mi się na wymioty jak czytam te wasze wypociny i ciagle te same Mapy tu skrzecza.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 00:16:01] • [IP: 178.235.178.***]

Jakoś SZARO WIDZĘ ten tunel...

Gość • Środa [12.09.2018, 23:41:12] • [IP: 178.238.252.***]

Wlosi dobrze wiedzieli dlaczego sie wycofali, oplacalo im sie wycofac za wczasu, ten tunel to bedzie wielka katastrofa jesli go naprawde zbuduja, ?

Gość • Środa [12.09.2018, 23:27:39] • [IP: 31.0.47.***]

Rzygać się chce już tym tunelem, na całym świecie porządne autostrady, mosty, wiadukty, tunele w skałach po kilka kilometrów chociażby w takiej Chorwacji A u nas co? wielkie G!

Gość • Środa [12.09.2018, 23:19:42] • [IP: 178.238.253.***]

weow

Gość • Środa [12.09.2018, 23:16:00] • [IP: 77.111.245.**]

a dyć nie doczekanie wasze chajdamaki pątą i tak zakopie tunel i wyrychtuje most na szage do szfecni

Gość • Środa [12.09.2018, 22:53:58] • [IP: 80.245.179.***]

NA TYM FILMIKU JEST DWÓCH SZALEŃCÓW Z NIEZALEŻNEJ, TELEWIZJI DLA NAIWNYCH I WARIATÓW.

Gość • Środa [12.09.2018, 22:38:36] • [IP: 95.129.225.**]

To zwykła propaganda PiS i Żmurkiewicza. I jedni i drudzy są wyborczo w Świnoujściu w czarnej. ... Teraz podpiszą a za jakiś czas się okaże że tunelu nie da się zbudować albo że będzie tyle kosztował że mieszkańcy pójdą z torbami. Bo przecież PiS nic nie dał na ten tunel. Kasa pochodzi z tej wyśmiewanej przez PiS i Dudę UE i z podatków mieszkańców.

Gość • Środa [12.09.2018, 22:04:19] • [IP: 92.42.114.***]

Po co te przybłędy z warszawki przy podpisywaniu. Przykleiło się g---o do opony i mówi jedziemy. No to się zwalą by na ekranie zaistnieć, ależ to żałosne ludki w tej warszawce. Brak słów.

Gość • Środa [12.09.2018, 21:59:12] • [IP: 92.42.114.**]

Jasne -po co nam most wysoki most za pół ceny tunelu-jak można niezłą kasę doić tzw WPFO-wolne prywatne finanse okołotunelowe .

Gość • Środa [12.09.2018, 21:46:37] • [IP: 178.238.253.**]

budujcie budujcie - oby tylko POpaprańcy do włady nie doszli bo będzie figa z makiem. Brawo PiS !!

Gość • Środa [12.09.2018, 21:07:54] • [IP: 80.245.179.***]

Mateuszek po co tu przyjedzie ? Przecież to nie pisu i nie jego zasługa.

Gość • Środa [12.09.2018, 21:06:54] • [IP: 23.226.237.*]

Nie zapomnij wydymany Gumolepie przez Energolol, bo energopol dostanie pieniadze i ogłosi bankructwo zaprosić tego żydka rosatiego.

Gość • Środa [12.09.2018, 21:02:53] • [IP: 94.254.234.**]

W trakcie budowy gazoportu jedna z wiodących firm ogłosiła upadłość i to była Polska firma bodajże Hydrobudowa wchodząca w skład pbg Aktualnie w skład konsorcjum budowy wchodzi firma która ociera się o bankructwo, w Szczecinie leży wniosek o upadłość za śmieszne parę złotych Pytanie brzmi, czy ta polska firma jest tylko słupem? Czy też zawalidrogą która zawali budowę tunelu?

Gość • Środa [12.09.2018, 20:53:16] • [IP: 23.226.237.*]

W tym bez gwiazdkowym radissonie? -A Hilton, Interferie się już naszemu panującemu się znudziło tam pasożytowanie?

Gość • Środa [12.09.2018, 20:46:53] • [IP: 176.221.123.***]

to ile już tych projektów zostało stworzonych za nasze pieniądze?

Gość • Środa [12.09.2018, 20:43:43] • [IP: 176.221.123.***]

17 września 1939 r Komunistyczna Rosja napadła na Polskę

Oglądasz 26-50 z 108
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■