POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.09.2018, 20:00:27] • Świnoujście

Promy wożą powietrze, a kierowcy czekają w długich kolejkach

Promy wożą powietrze, a kierowcy czekają w długich kolejkach

fot. Czytelnik

Przeprawa promowa to konieczność; dopóki nie doczekamy się tunelu, musimy za każdym razem odstać dłuższą lub krótszą chwilę w oczekiwaniu na wjazd na pokład promu. Czasem niecierpliwie liczymy stojące przed nami samochody, rachując czy zmieścimy się na ten kurs. Wiele tu zależy od pracowników Żeglugi, którzy wpuszczają i ustawiają pojazdy na pokładzie. Często jednak zdarza się, że prom odbija pozornie zapełniony autami - między nimi są ogromne odstępy. O kolejnym takim przypadku poinformował nas pasażer jednego z Bielików.

"Chciałbym się zapytać czemu obsługa promu dopuszcza do sytuacji przedstawionej na zdjęciu. Dlaczego nikt nie reaguje i zostawiają wolne miejsca, pomimo ogromnej kolejki na prom?"- pyta Czytelnik. Sytuacja miała miejsce 13 września około godziny 13.40.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-47 z 47

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:51:21] • [IP: 83.8.109.**]

To nie jest wina tylko obsługi. W większości przypadków to kierowcy podchodzą do sprawy, , Ja już wjechałem, możecie odbijać!" Zero myślenia o innych!!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:51:09] • [IP: 93.94.185.***]

o 13.40 to raczej kolejek nie ma :)

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:47:56] • [IP: 176.221.123.**]

Pewnie nie było kolejki. .. tak jak ostatnio wracałem 13:00 pół promu puste ;]

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:29:23] • [IP: 83.11.147.**]

Przez telefon gadali prawdopodobnie. Promiarze mają wszystko głęboko w poważaniu

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:28:39] • [IP: 80.245.188.***]

Też płynąłem tym promem i nie przyszło mi do głowy donosić. promy dla mieszkańców i każdy już powinien dobrze się ustawiać. Po prawej stronie jechała blondynka autentycznie i bała się bliżej podjechać, toteż nie zostawiła odpowiedniego miejsca na lewym pasie, a tam też za kółkiem kobieta. Taka prawda. Pojeżdżą jeszcze trochę i się nauczą.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:27:11] • [IP: 80.245.186.***]

A może ten samochód dopiero wjeżdżał ponieważ prom jak widac stoi.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:23:36] • [IP: 178.238.243.***]

Niech czytelnik walnie łbem w kierownicę. Zdięcia jest zrobione w trakcie wjazdu aut na prom

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:19:41] • [IP: 92.42.114.***]

jak kierowca ma wjechac jak nie ma marynarza który pokieruje ustawianiem samochodów, gdzie jest marynarz ustawiacz co ma pokazac gdzie jechac ? bo czesto nikogo nie ma by pokierować ruchem

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:12:23] • [IP: 92.42.115.***]

kierowca z prawej strony stoi nalini poprostu zajechał jak mu wyszło a teraz kierowca bmw boi sie ze sie nie wcisnie w ta luke.Poza tym ważne że Ja wjechałem a reszta nieważna..Ewidentna wina kierowcy.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:11:30] • [IP: 94.254.231.***]

Niestety to prawda, promiarz ustawiając auta olewa sobie robotę. Woli np pogadać ze znajomym albo dlubac w telefonie. Ostatnio zwróciłem uwagę odnośnie tego iż po stronie dla pieszych z tyłu zaparkował Niemiec sobie skuter, popatrzył na mnie z wielkim fochem i odparł że mu to nie przeszkadza. Na jego nieszczęście ja nie pozwolę by ktoś się do mnie bez szacunku zwracał. Dostał co mu się należało. Niestety nie jest to jedyna sytuacja z obsługą. Kolejna rzecz, jest jeden osobnik który stoi jako osoba od szlabanow i bardzo często na jego zmianie ludzie muszą stać pod szlabanami po dobiciu promu aż jaśnie Pan z brodą raczy wyłonić się z swojej nory i otworzyć.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:09:55] • [IP: 46.134.128.**]

Czytelniku sygnalistko nie czemu, tylko dlaczego !!

Gość • Czwartek [13.09.2018, 21:03:09] • [IP: 94.254.236.**]

do czytelnika dlaczego nie wysiadles i nie zareagowales widzac przed soba goscia chyba w granatowym oplu ktory zajal pas tak ze nie mozna wjechac??po co sapiesz sami sobie jestescie winni najlatwiej zdjecie zrobic i narzekac ze ustawiacz znowu dal d...y ogarnijcie sie.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:43:43] • [IP: 92.42.112.**]

Bo marynarz słodkich wód (czytaj pokazywacz palcem) ma to w czterech literach

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:36:53] • [IP: 62.69.203.***]

W jakich długich kolejkach? czytelnikowi coś się pomyliło całkowicie... Kursują 3 promy i kolejek żadnych nie ma, a wiadomo, że o godzinie 15/16 będą kolejki bo ludzie wracają z pracy, a i tak o tych godzinach są szybkie kursy promów

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:26:28] • [IP: 185.210.39.**]

Powinno być dwóch pracowników żeglugi jeden przy klapie drugi na dziobie.Ten z przodu dociąga i po problemie.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:21:59] • [IP: 176.221.122.**]

Byłem świadkiem, że samochody stoją w większej odległości pomiędzy sobą ale to często nie wynika że tak chcą kierowcy. Kiedy promy były projektowane i budowane prawie wszystkie samochody były mniejsze i węższe a pomiędzy nimi swobodnie można było ewentualnie jeszcze przejść. Dzisiaj jest często trudno zachować bezpieczną odległość pomiędzy samochodami bez uszkodzenia lusterka lub zadrapania przez inny samochód. Przecież pracownik z promu nie będzie zwracał ze swojego ubezpieczenia kierowcy jak będzie wjeżdżający samochód wciskał na minimalną odległość i spowoduje zarysowanie karoserii lub urwanie lusterka i wówczas nie będzie narażał innego kierowcę na takie szkody.Proszę zobaczyć jakie minimalne są odległości pomiędzy samochodami obok siebie lub na zewnętrznych pasach na promie.Trochę wyrozumiałości dla innych kierowców co każdego dnia się muszą przeprawiać się na drugą stronę. Może na promie powinny być trzy pasy na całej długości promu, będą mniejsze odległości pomiędzy autami ale będzie bezpieczniej.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:19:05] • [IP: 84.16.226.**]

Tunelu przenigdy nie będzie. Szanujmy nasze białe promy, bo muszą służyć jeszcze bardzo długo. Marynarz promu Bielik jest wyjątkowym marynarzem – nie musi obsługiwać systemu cumowniczego, bo prom cumuje samodzielnie. Skoro odpada mu cumowanie, mógłby solidniej przyłożyć do dokładnego ustawiania aut.

waldi • Czwartek [13.09.2018, 20:10:27] • [IP: 188.147.97.***]

Dodałbym uwagę: samochód stojący na prawym skrajnym pasie stoi na żółtej linii i podejrzewam, że kierowca na dole zdjęcia nie chciał podjeżdżać koło niego" na lakier". Nie zwrócono uwagi kierowcy na skrajnym prawym że źle stanął.

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:10:17] • [IP: 178.238.246.**]

Temat znany i poruszany już od lat, jak widać dyrekcja Żeglugi cały czas ma to gdzieś. Tak jeszcze gospodaruje się naszymi pieniążkami w Polsce

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:08:56] • [IP: 178.238.252.**]

A później po oddaniu tunelu, będa zdjęcia korków w mieście przez tego samego fotografa😉

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:05:18] • [IP: 87.123.193.***]

Tak jest

Gość • Czwartek [13.09.2018, 20:03:11] • [IP: 88.156.234.***]

jak to dlaczego czytelniku? jak dlaczego?? a dlatego ze sie im nie chce bo szybko wpusci na prom i sie chowa albo uderza w pogaduchy z papierosem w reku i nie chce mu sie pilnowac czy ktos podjedzie blizej niz dalej, proste... macie jakies jeszcze spostrzezenia co robia w tym czasie promiarze ?? :)

Oglądasz 26-47 z 47
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■