POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.10.2018, 19:54:05] • Świnoujście

Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika

Święto Edukacji po świnoujsku, czyli kampania wyborcza na koszt podatnika

fot. Mieszkaniec

15 października obchodzimy, jak co roku, Święto Edukacji Narodowej. Jednak w tym roku święto nauczycieli będzie obchodzone w Świnoujściu wyjątkowo uroczyście – i wyjątkowo bogato! Startujący w wyborach na kolejną kadencję Prezydent Janusz Żmurkiewicz skierował bowiem zaproszenie do uroczystego celebrowania tego święta – w Hotelu Radisson Blu – do wszystkich pracowników oświaty, których jak wiemy, jest co najmniej kilkuset! Z tego powodu skrócono lekcje w szkołach, a z informacji od rodziców dzieci przedszkolnych wynika, że poproszono ich o wcześniejsze odebranie dzieci z przedszkoli! Święto Edukacji nigdy nie było obchodzone w naszym mieście tak hucznie. Czy słuszne jest nasze podejrzenie, że ma to związek z obecną kampania wyborczą?

Otrzymaliśmy w tej sprawie list od świnoujskich nauczycieli.

Szanowna Redakcjo!
W najbliższy poniedziałek - 15 października 2018 r. - odbędą się w naszym mieście obchody Święta Edukacji Narodowej – zwanego potocznie Dniem Nauczyciela. W dniu tym nauczyciele i wszyscy pracownicy oświaty odbierają życzenia i słowa uznania od swoich uczniów i ich rodziców. Dla podniesienia doniosłości tego święta odbywają się w szkołach uroczyste apele. W Świnoujściu od wielu lat organizowane było w tym dniu spotkanie władz miasta z przedstawicielami jednostek oświatowych. Skromne delegacje szkół stanowiły – jak dotąd – osoby z dyrekcji oraz co najwyżej kilkoro wyróżnionych nauczycieli.

W tym roku Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz pragnie chyba bardzo szczególnie uczcić Dzień Edukacji Narodowej, ponieważ zaprosił na tę uroczystość do Hotelu Radisson Blu WSZYSTKICH nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Razem chyba 600 osób!!!

Panie Prezydencie, skąd nagle taka hojność? Dlaczego nagle postanowił Pan aż tak bardzo docenić rolę nauczycieli w edukacji młodych świnoujścian? Mieliśmy okazję niejednokrotnie być na miejskich obchodach naszego święta, ale nigdy nie było ono organizowane z takim rozmachem. Na ogół zapraszano kilkoro reprezentantów z każdej jednostki oświatowej. Uroczystość odbywała się w skromnej sali MDK, uzupełniał ją występ artystyczny naszych uczniów i poczęstunek w pomieszczeniu naprzeciw. To prawda, że w ubiegłym roku miejscem obchodów był hotel, ale ten rok jest absolutnie wyjątkowy!

Uważamy za oburzające, że tuż przed wyborami samorządowymi odbywa się, za pieniądze podatników, bardzo kosztowna impreza, która jest de facto elementem kampanii wyborczej. Chyba ktoś wpadł na pomysł, że zyska przychylność bardzo licznej grupy zawodowej, nie ponosząc przy tym osobistych nakładów finansowych, bo przecież wszyscy nauczyciele będą zadowoleni i odpowiednio zagłosują. Otóż NIE!

Nauczyciele wiedzą, że jest to wyborcza zagrywka. Podczas uroczystości Pan Prezydent, zapewne w doskonałym humorze, będzie mówił ile dobrego zrobił dla oświaty, jak sprawnie przeprowadził reformę edukacji (nad czym ubolewamy!), jak duży procent budżetu przeznacza na szkoły, ale nikt tego nie kupi! Nauczyciele wiedzą, że tak bogate obchody Dnia Edukacji mają związek z wyborami. To wstyd wykorzystywać publiczne pieniądze na kampanię wyborczą. Smutne jest to, że nikt ze współpracowników Prezydenta nie doradził mu, że tak po prostu nie wypada.

Życzymy sobie i wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty, aby prezydentem naszego miasta została osoba, która przypomina sobie o nauczycielach nie pod koniec kadencji, ale pamięta o nas przez cały rok szkolny. A ten radosny dzień będzie szczerze z nami świętować, nie licząc na wyborcze korzyści.


Nauczyciele świnoujskich szkół
(bojąc się o swoją przyszłość zawodową, nie podajemy do publicznej wiadomości swoich danych osobowych).

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 131, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 131

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 10:34:02] • [IP: 176.221.123.***]

przez następne 30 lat Katolicka PIS będzie Rządzic Naszym Krajem oto walczyła 10 Mln Katolicka Solidarnośc

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:52:50] • [IP: 178.238.253.**]

u tego pana to norma, od zawsze to robił!

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:52:37] • [IP: 80.245.178.***]

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 08:51:20] • [IP: 82.174.234.**] skad mozesz wiedziec skoro kontakt z nauczycielami zakonczyles w podstawowce?

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:52:09] • [IP: 178.235.180.**]

JUŻ TYLE RAZY PISALIŚMY ŻE P.PREZYDENT NIE MUSI NIC ROBIĆ POD WYBORY BO I TAK WIĘKSZOŚĆ MIESZKAŃCÓW JEST PO JEGO STRONIE.TAK ŻE PRZESTAŃCIE PISAĆ TE BZDURY I NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:47:13] • [IP: 5.173.152.***]

Żmurkiewicz wygra w pierwszej turze 55% W sondażu ma.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:41:54] • [IP: 31.0.81.***]

Nie podpisały się bo wiedzą że Żmurkiewicz wygra. To muszą być aktywiści Agatowskiej na bank.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:40:54] • [IP: 176.221.122.***]

nie chciałabym aby moje dziecko uczyło takie grono nauczycieli, które tak bardzo jest frustrowane i na pewno nie jedno dziecko na sobie to odczuwa... przykre to oto wpis" A jak widzę, jak niektóre nauczycielki" lubią" na FB Żmurkiewicza to mnie trzęsie - KUPIONA INTELIGENCJA. " na widok ucznia też chyba się trzęsie.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:32:59] • [IP: 178.238.250.**]

Wyborcy dajcie sobie szansę 21 listopada. Ludzie pełni cnót, kochający swój lud chcą go bardziej uszczęśliwić. Po wyborach już. Kilka kadencji zabrakło.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:29:09] • [IP: 83.8.125.***]

Oj przeciwnicy Żmurka nie ladnie tak obgadywac, przecież takie imprezy sa co roku tyle że teraz z kampania sie pokryło. a jak by nic nie zrobił z tej okazji to tez nie dobry Prezydent tak??

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:23:41] • [IP: 5.173.128.**]

Czy w innych miastach też tak jest?

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:18:25] • [IP: 62.69.203.***]

Co roku były podobne imprezy, wiec ktoś tu chyba cierpi na zbyt mały dystans między móżgiem, a odbytem.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:17:16] • [IP: 85.221.135.**]

"Dobry Antek z cudzej kapsy !"

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:07:01] • [IP: 157.25.141.**]

Nie wiedziałem że w całym Świnoujściu mamy tylko 600 nauczycieli hmmm

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:04:38] • [IP: 92.42.114.***]

Taaki rozmach, taaki gest ? Takiego kandydata na prezydenta ###

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:02:47] • [IP: 92.42.119.***]

Radisson i wszystko jasne za pieniądze podatników imprezy betonga czas już na niego

Anonymous • Poniedziałek [15.10.2018, 09:00:18] • [IP: 37.248.208.**]

KIEDY KTOS ZWROCI SIE DO CBA O PRZESWIETLENIE NASZEGO UM ?? Oj, glowy poleca ze stolkow. ..

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 08:51:20] • [IP: 82.174.234.**]

Tle tylko że to nie jest zaproszenie a przymus. Nauczyciele są na siłę wysyłanie żeby nie popaść zmurkowi

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 08:50:10] • [IP: 176.221.123.***]

A nauczycieli z przedszkoli niepublicznych nie zaprosił... nieładnie Panie Prezydencie...

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 08:49:27] • [IP: 46.169.53.***]

Zamiast debat i konkretnych działań wcześniej mieszkańcom proponuje się" kiełbase wyborczą" prezydentura i rada miasta to nie rozrywka za nasze podatki a służba!

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 08:47:17] • [IP: 77.88.191.**]

Nie jestem zagorzałym zwolennikiem Żmurkiewicza, ale radzę się przyjrzeć za czyje pieniądze prowadzona jest kampania wyborcza PO w mieście (czy przypadkiem nie z funduszy Uzdrowiska) Pani Agatowska jest sponsorowana przez Czarzastego, a Czarzasty strach w ogóle pomyśleć przez Moskwę lub Sorosa?

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 08:35:13] • [IP: 92.42.116.***]

Niesłuszne, bo ZAWSZE, co roku, na taka uroczystość zapraszani są przedstawiciele oświaty.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 08:34:16] • [IP: 80.245.190.***]

zawsze można popracować" dwadzieścia godzin"

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 08:25:20] • [IP: 37.47.170.***]

Im głupsze dzieci, mniej wykształcony Naród - tym lepiej dla takich prezydentów.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 08:19:53] • [IP: 5.173.144.***]

Dwadzieścia godzin pracy w tygodniu i jeszcze biba

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 08:16:43] • [IP: 37.47.137.**]

Jaki gest panowie mają, szkoda że nie za swoje pieniądze.Zlikwidowali liceum sportowe siatkarzy.Wstyd i kpina.Teraz przed wyborami są wszędzie, nawet na działkach, zielonym rynku.Prawdziwi bohaterowie, rycerze.Przypomnieli sobie o mieszkańcach. Rozrzutni od miesiąca niesamowicie.Oby pieniędzy w budżecie miejskim im starczyło.Fajnie się hula nie za swoje.

Oglądasz 26-50 z 131
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■