POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.10.2018, 17:53:09] • Świnoujście

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

fot. BIK UM Świnoujście

- Szacunek, to słowo, które pierwsze przychodzi mi na myśl, gdy na Was patrzę – tak m.in. mówił dziś Prezydenta Miasta Janusz Żmurkiewicz podczas dorocznego spotkania z seniorami naszego miasta z okazji ich święta.

- To wy budowaliście to miasto, oddaliście mu kawał swojego życia, a wielu z Was (choć już na emeryturze) nadal pracuje na rzecz Świnoujścia i jego mieszkańców – mówił prezydent. – Na corocznych naszych spotkaniach zawsze ubolewałem, że nie mamy w mieście większej sali. Tak abyśmy mogli spotkać się w jeszcze większym gronie. Obiecałem sobie i Wam, że jak tylko taka pojawi się, to na pewno właśnie w niej zorganizujemy kolejne spotkanie i tak się stało. To się Wam po prostu należy.

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

fot. BIK UM Świnoujście

Uroczystość była również okazją do nagrodzenia osób, które szczególnie udzielają się w pracy na rzecz seniorów naszego miasta.
1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z kolei 14 listopada Światowy Dzień Seniora. W tym właśnie okresie już od wielu lat w naszym mieście odbywa się to główne, ale nie jedyne, spotkanie świnoujskich seniorów.

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

fot. BIK UM Świnoujście

Info i fot. BIK UM Świnoujście

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

fot. BIK UM Świnoujście


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość kolo • Środa [17.10.2018, 18:16:32] • [IP: 178.238.249.**]

Wybory się zbliżają to Pan prezydent sobie przypomniał o nauczycielach MASAKRA. CO ZA GOŚĆ.

Gość • Środa [17.10.2018, 18:03:27] • [IP: 176.221.123.***]

To jest grupa, którą najłatwiej kupić ze względu wzrastający z wiekiem poziom naiwności (takie działanie na wnuczka). Opamiętanie przyjdzie jak będzie za późno.

Gość • Środa [17.10.2018, 14:08:23] • [IP: 92.42.119.**]

a dlaczego nie ma zaproszenia na taką imprezę dla seniorów których Żmurek przez tata gnębi i poniża, takich jest spora ilość w tym mieście.Życzę wszystkim seniorom długiego życia w spokoju i dobrym zdrowiu!!

Gość • Środa [17.10.2018, 11:58:02] • [IP: 31.0.124.***]

Piękna rzecz pamiętać o seniorach, nawet w takiej chwili. Szkoda, że o wszystkich nie pamiętano...!!

Gość • Środa [17.10.2018, 11:43:15] • [IP: 176.221.123.**]

Kolejny lans ? W roku 2018 Dzień Seniora przypada na 14 listopada (środa) Do święta pozostało jeszcze 28 dni. Celem Dnia Seniora jest propagowanie postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych, choćby zapewnienie im odpowiedniej opieki zdrowotnej. Z okazji święta w Polsce organizowane są nie tylko darmowe badania, ale i występy artystyczne

Gość • Środa [17.10.2018, 11:36:23] • [IP: 178.238.253.**]

PRZESTAŃCIE JUŻ ROBIĆ TE JAJA WYBORCZE, PRZECIEŻ I TAK NIKT WAM NIE WIERZY W TĄ KIEŁBACH, WSTYDZICIE SIĘ!

Gość • Środa [17.10.2018, 11:31:24] • [IP: 77.252.46.**]

DOBRZE ZE PLATNY POD PRZYCHODNIA BO ZADARMO NIE BYLO BY GDZIE ZAPARKOWAC NA PROMENADZIE JEST ZA DARMO??BYL BY PLATNY TO ZAPARKUJESZ ZAPLACISZ I OK

Gość • Środa [17.10.2018, 10:56:03] • [IP: 31.0.121.***]

dobry numer

Gość • Środa [17.10.2018, 10:50:05] • [IP: 95.129.228.**]

Pan prezydent ostatnio taki aktywny... Czy zastanawialiście się, ile poszło kasy na ostatnie hopki? Z ostatniego tygodnia: czeki dla dzieci za nazwy placów zabaw 30.000, Dzień Nauczyciela 600 nauczycieli, pi razy oko 100 na poczęstunek: 60 000. emeryci?? Ile osób? Nie zliczę, ale widać, że sala zapchana po brzegi. Razy kwota na poczęstunek. Potem prezenty, kwiatki, wygibasy i uśmiechy. Wynajęcia sali w Radissonie. Wcześniej: Piknik z okazji podpisania tunelu? Bony seniorów? Co jeszcze? Broszurki z ekhm.. osiągnięciami. Wszystko za nasze pieniądze. Straszny ten pęd do władzy.

Gość • Środa [17.10.2018, 10:27:17] • [IP: 195.205.242.***]

I kolejne 600 głosów kupione za publiczne pieniądze

Gość • Środa [17.10.2018, 10:23:23] • [IP: 37.47.181.***]

Pejsata pozostałość po Stalinie jeszcze śmie mydlić oczy ludziom jakby myślał że oni rozumu i oczu by nie mieli

Gość • Środa [17.10.2018, 10:13:51] • [IP: 93.94.186.***]

Kto z PIS -ten nie popiera Żmura!!-Włączcie myślenie!!PIS jest przeciw tym z wieloletnią kadencją.

Gość • Środa [17.10.2018, 08:37:27] • [IP: 83.11.80.**]

Ten co nic nie robi dla miasta i dla innych zawsze narzeka nigdy mu nic nie pasuje nigdy nic go nie cieszy to po co zyc jak ci zolc wylewa sie na kazda sprawe zwiazana z naszym miastem.

Gość • Środa [17.10.2018, 08:30:10] • [IP: 85.221.135.**]

Murarz domy buduje, Krawiec szyje ubrania, Ale gdzieżby co uszył, Gdyby nie miał mieszkania? A i murarz by przecie Na robotę nie ruszył, Gdyby krawiec mu spodni I fartucha nie uszył. Piekarz musi mieć buty, Więc do szewca iść trzeba, No, a gdyby nie piekarz, Toby szewc nie miał chleba. Tak dla wspólnej korzyści I dla dobra wspólnego Wszyscy muszą pracować, Mój maleńki kolego

Gość • Środa [17.10.2018, 08:24:46] • [IP: 62.69.231.**]

ŻENUJĄCY LANS WYBORCZY! Za pieniądze podatników.

Gość • Środa [17.10.2018, 07:36:43] • [IP: 178.238.250.***]

Ile miasto kosztuje wynajecie sali w Radissonie?

Gość • Środa [17.10.2018, 06:33:46] • [IP: 178.235.180.***]

DO 246 JÓZEF PISZE SIĘ PRZEZ O Z KRESKĄ A W ARTYKULE TO PEWNIE PISZESZ O SOBIE.

Gość • Środa [17.10.2018, 06:25:13] • [IP: 188.146.100.***]

Szli na zachód osadnicy z ruskimi tankami i bolszewicka legitymacją PZPR. Pisior to bolszewik z Pis.

Gość • Środa [17.10.2018, 02:07:30] • [IP: 83.21.122.***]

Oni budowali między innymi stocznię ktorą on oddał szczecinowi. my to pamiętamy. to seniorzy mieszkają na Warszowie które on im odbiera przez budowę Portu kontenerowego. Żałosne, nikt się nie nabierze w jego fałszywy uśmiech.

Gość • Środa [17.10.2018, 00:40:13] • [IP: 178.238.246.**]

Juzef Piłsudski powiedział tylko nieudaczniki pchaja sie do polityki bo nic nie potrafia a nasz prezes Żmurkiewicz juz sie nachapał czs bu go CBŚ przeswietliło

Gość • Środa [17.10.2018, 00:38:59] • [IP: 92.42.114.***]

Nikt nigdy mnie nie zaprosił. Przepracowałam 46 lat w Świnoujściu. Od 3 lat na emeryturze, od trzech lat w kole emerytów opłacam składki. Kupiliśmy autko by pojechać na spacer / pieszo nie dojdziemy brak zdrowia/ lub do lekarza. A tu trzeba płacić pod przychodnią i nad morzem też. A chciała bym raz na miesiąc zobaczyć morze. A tu trzeba płacić. To ma być ta nagroda za lata pracy w Świnoujściu. Dziękuję bardzo władzą miasta. I jak to się ma ta uroczystość dla wybranych. zobaczyć morze

Gość • Wtorek [16.10.2018, 23:36:54] • [IP: 92.42.114.***]

W Świnoujściu przepracowałam 47 lat od 4 lat jestem na emeryturze. Jestem członkinią koła emerytów i nikt nigdy mnie nie zaprosił. Na stare lata kupiliśmy samochodzik by wyjechać na spacer raz na miesiąc chcemy zobaczyć morze. Na nogach nie dojdziemy bo daleko, a samochodem to trzeba płacić, do lekarza też pod przychodnią płacić. Czy to jest ta nagroda za lata pracy w Świnoujściu? Jeżeli tak to DZIĘKUJĘ władzom miasta za taką troske.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 23:28:24] • [IP: 62.69.252.***]

ile żmurkiewicz wydał z kasy miasta na imprezy podcxzas których może się lansować i uprawiać swoją kapanię wyborczą. .. kto wie?

BOB • Wtorek [16.10.2018, 22:50:13] • [IP: 77.115.20.**]

Jeszcze nigdy nie słyszałem aby taki Żmur czy inni notable tak oficjalnie dziękowali murarzom dekarzom cieślom budowlanym hydraulikom że to oni wyginali kręgosłupy aby te miasto powstało a gdzie podziękowania dla palaczy za ciepło w domach dla kierowców autobusów za to że wożą ludzi i wiele wiele innych niewidocznych osób które wykonują różne czynności składające się na to co mamy w tym mieście.

Gość • Wtorek [16.10.2018, 22:49:03] • [IP: 176.221.123.***]

Nie senior się się odezwał. Żmur odstąp od koryta daj szanę młodszym 70 wiosen to w/g standardów twoich Pisiorów to już prawie człowiek uwsteczniony.

Oglądasz 1-25 z 56
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■