Marynarka Wojenna RP • Niedziela [29.06.2008, 11:48:39] • Świnoujście
IV. WIELOBÓJ MORSKI „MIASTA – OKRĘTY”

fot. Piotr Płuciennik
O „Złotą Kotwicę” Dowódcy Marynarki Wojennej, 28 czerwca br., walczyli w IV. Wieloboju Morskim „MIASTA – OKRĘTY” gimnazjaliści z Lublina, Torunia, Gniezna, Krakowa, Poznania – miast noszących nazwy okrętów transportowo – minowych. Świnoujście – miasto gospodarza turnieju w rywalizacji reprezentowała drużyna z Gimnazjum Publicznego Nr 1. Organizatorem konkursu był 2. Dywizjon Okrętów Transportowo – Minowych i Dowództwo 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Patronat nad zawodami sprawowali prezydenci miast, dowódca Marynarki Wojennej oraz dowódca 8.FOW. Drużyny startowały w pięciu konkurencjach: przeciąganie liny, walka na bomie, rzut rzutką na odległość, rzut kołem ratunkowym do celu i sztafeta z odbijaczem.
Po zaciętej rywalizacji, pierwsze miejsce zajął zespół z Gniezna, drugie z Poznania, a trzecie z Krakowa. Świnoujska reprezentacja uplasowała się na ostatnim miejscu. W niedzielę gimnazjaliści zostali zabrani w rejs, gdzie na pokładzie ORP „GNIEZNO” przeszli chrzest morski.

fot. Piotr Płuciennik
Projekt edukacyjny o nazwie „MIASTA – OKRĘTY” powstał dla podkreślenia związków miast z okrętami. Jego założeniem jest promocja idei Polski jako państwa morskiego w różnych zakątkach naszego kraju. Poprzez podkreślanie związków różnych regionów i miejsc w Polsce z morzem, a także historią i współczesną Marynarką Wojenną projekt ma głównie oddziaływać na dzieci i młodzież. Projekt ma charakter edukacyjny i wychowawczy.

fot. Piotr Płuciennik
Organizowane są konkursy historyczne, plastyczne, fotograficzne i muzyczne, wystawy wyjazdowe, ekspozycje zabytków i pamiątek ze zbiorów Muzeum Marynarki Wojennej, a także wycieczki dla dzieci i młodzieży połączone ze zwiedzaniem polskich baz morskich, okrętów oraz miejsc pamięci narodowej na Wybrzeżu.
chor. mar. Piotr PŁUCIENNIK specjalista sekcji prasowej 8.FOW
Do gościa z niedzieli23.13 - brałem udział w tych zawodach i wcale nie było łatwo szczególnie iż zawodnicy z Torunia i z innych miast nie byli gimnazjalistami. A do Ciebie gościu to jestem ciekaw jak ty byś sobie poradził gdyś był w naszym wieku - w 1 klasie gimnazjum. Było mokro i zimno.
Do gościa z niedzieli23.13-nasi chłopcy to nie wielcy sportowcy tylko dzielni chłopcy, którzy poświęcali swój wolny czas wakacyjny i bardzo solidnie przygotowywali się do tych, , zawodów, ,. Chłopcy bardzo Wam gratuluję determinacji i wytrwałości!
Cieszę się bardzo, że Obserwator jest tego samego zdania co ja. Mam nadzieję, że dotrze to do organizatorów.Proszę zwrócić uwagę jak zadbano o swoich reprezentantów np. z Gniezna koszulki, kurtki, czapeczki itd.a nasi chłopcy ?Byli przemoczeni i zmarznięci- czy tak powinien wyglądać patronat?-wielka szkoda.
GP3 miało wtedy 3 miejsce dla jasności. Przypatrywałem się tego rocznym zawodom wieloboju morskiego i w pełni zgadzam się z Gościem nizej. Reprezentanci naszego miasta wykazali się wytrwałością i duchem walki, mimo tego że ich konkurenci byli starsi co nie zgadzało się z regulaminem zawodów. Z tego co widziałem, organizatorzy zażądali od drugoklasistów-oszustów legitymacji ale Ci nic sobie z tego nie zrobili. Wielkie gratulacje dla naszych reprezentantów bo mimo niezłego przekrętu walczyli do końca :) Pozdrowienia dla tych młodych chłopaków!
Uważam.żeWIELOBóJ MORSKI to nieporozumienie, czyżby przedstawiciele wszystkich miast biorący udział byli gimnazjalistami?Wystarczyło tylko okazać legitymacje szkolne, a wynik byłby zupełnie inny.
Żal jakąś śmieszną 1 dawać... ostatnie miejsce... Przypominam że GP3 niezajeło ostatniego miejsca;] 2 albo 3 niepamiętam już... a wy Sie znaleźli wielcy sportowcy...;)
Bardzo ciekawy konkurs. Szkoda tylko, że nie odbyły się eliminacje na poziomie WSZYSTKICH gimnazjów w Świnoujściu, tak jak to było w ubiegłym roku. Być może nie zajelibyśmy ostatniego miejsca. Wniosek jest prosty reprezentantów Świnoujścia wybierajmy drogą eliminacji, a nie z tzw. klucza.