POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [04.11.2018, 09:24:59] • Świnoujście

Fantastyczny klimat artystycznych zaduszek w Parku Chopina. Zobacz film!

Fantastyczny klimat artystycznych zaduszek w Parku Chopina. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

W sobotnie popołudnie zielony dywan trawnika w Parku Chopina mienił się kolorowym, nastrojowym światłem. Po godzinie 16.00 światło zaczęło przenikać się z dźwiękiem. Scenariusz tego muzyczno –świetlnego pokazu opracował i zaprezentował Daniel Zyzik, świnoujski muzyk, multiinstrumentalista. Przechodniom ukazał się niesamowity pejzaż, z czasem dopełniony dźwiękiem. Tak rozpoczynały się artystyczne zaduszki, wieczór poświęcony pamięci świnoujskich muzyków, który przerodził się z czasem w muzyczno-poetyckie zaduszki.



Inicjator tego wydarzenia przypomniał zebranym postaci muzyków, którzy przeszli na drugą stronę. A jeszcze tak niedawno byli z nami tu w Świnoujściu, cieszyli nas swoim talentem:
Andrzej Kwiatkowski „Balon”-gitarzysta, Andrzeja „Sztambor” Sztamborski-perkusista kultowego sztormu i cudownie „letniej kapeli „Sunny Holiday Band”. I całkiem świeża rana świnoujskiego środowiska muzycznego-Bogdan Lewicki.

Fantastyczny klimat artystycznych zaduszek w Parku Chopina. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Na muzycznej nostalgii nie skończyło się. Nastroju zadumy nad przemijaniem dodała poezja. Daniel Zyzik odczytał strofy poezji świnoujskiego poety Janusza Kokoszki. Ale scenariusz zakładał, że mikrofon będzie dostępny dla każdego kto zechce podzielić się swoją twórczością. I wśród publiczności znalazła się liryka w klimacie zaduszek.

Fantastyczny klimat artystycznych zaduszek w Parku Chopina. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Cykl swoich poezji w takim opartym o „listopadowe przemyślenia” nastroju przedstawiła Maria Przybylska.

A gdy wybrzmiały już ostatnie słowa pozostała muzyka, światło i moment na własną refleksję.

Fantastyczny klimat artystycznych zaduszek w Parku Chopina. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Nastrój i refleksja to jedno. Ale, dla wielu spośród uczestników parkowych zaduszek stało się przy okazji oczywiste, że znaleźli się w miejscu, które tak właśnie powinno być, także w przyszłości wykorzystywane. W miejscu z klimatem, potrzebującym jedynie ludzi z wyobraźnią , którzy klimat potrafią obudzić.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Niedziela [04.11.2018, 20:31:16] • [IP: 185.210.39.**]

do gościa:19:42:11 To już kanibalizm...choć niektórych twarze przypominają dzicz w ten dzień :)

Gość • Niedziela [04.11.2018, 20:07:08] • [IP: 37.47.133.**]

Jak prezydent to tylko Janusz Żmurkiewicz

Gość • Niedziela [04.11.2018, 19:42:11] • [IP: 164.127.223.**]

17:51- Tylko z dyni, a nie była to zupa z trupa? Takie święto jak Halloween wymaga ofiar!

Kasia • Niedziela [04.11.2018, 18:30:03] • [IP: 178.235.178.***]

Daniel, jesteś rewelacyjny, nie czytaj tych złych recenzji i nadal bądź sobą. Ja niestety tym razem nie mogłam być. pozdrawiam :)

Aneta • Niedziela [04.11.2018, 17:51:46] • [IP: 5.173.128.**]

A ja jadłam naturalnie w swoim naturalnym stylu, naturalną zupę dyniową w tle na ławeczce chcąc wystąpić. Nie dano mi??

Gość • Niedziela [04.11.2018, 17:46:21] • [IP: 87.78.227.**]

Komuchy zafajdane, zbeszczescili miejsce pochowku bylych mieszkancow tego Miasta. Bozia nie rychliwa ale sprawiedliwa i potwierdzaja sie przepowiednie ze nie tylko pamiec o Zmarlych ale i Zmarli kiedys dadza znac o sobie. Chrzescijanie powinni to wiedziec?

Gość • Niedziela [04.11.2018, 16:56:31] • [IP: 178.235.181.***]

Czy Wy sobie robicie kpiny z ludzi?Jaki wieczor zaduszek w Parku Chopina moze na siłę po wpisie scizgneliscie pare osób, które były pod ręka i teraz bredzicie o pieknym klimacie wieczoru.żądam wyjasnienia kto był organizatorem tego pseudo-wieczoru.Mieszkam na przeciwko parku o tej godzinie spacerowałam koło tego miejsca i jakos nie widziałam, żeby coś sie działo.Tak jak ktoś napisał, , o buciku nadajecie i piszecie przez pare dni".Wreszcie, zeby skonczyc te niedomówienia oswiadczam, ze nikt nie będzie sobie kpił z nazwiska i imienia kogos mi bliskiego i dlatego beda wyciągniete tego konsekwencje.

Kość • Niedziela [04.11.2018, 15:46:54] • [IP: 88.156.233.**]

"Te trzy światełka symbolizują pamięć o nich".te trzy światełka pokazują w mikro skali estetykę tego wydarzenia.

Gość • Niedziela [04.11.2018, 15:22:45] • [IP: 88.156.235.***]

wygląda ciekawie, chyba mało ludzi było, ale to wynik lat zaniedbań :)

Gość • Niedziela [04.11.2018, 14:39:22] • [IP: 92.42.119.***]

w końcu ktoś pomyślał że i na tym cmentarzu zaduszki powinny się odbywać.. Brawo!

Ryży • Niedziela [04.11.2018, 13:51:04] • [IP: 84.241.205.***]

Pamiętam narodziny kapeli M-16 Założyciel kapeli, chłooaki ze szkoły morskiej: Baca i Szeryf Baca - vocal Misiek - bas Szeryf - gitara Balon - perkusja Pozdro. Młody Ryży

Gość • Niedziela [04.11.2018, 13:29:58] • [IP: 77.111.245.***]

świnoujski muzyk indianiec na fujarce dogina na promce w lato

Gość • Niedziela [04.11.2018, 12:31:50] • [IP: 62.69.252.***]

jaki artysta, taka impreza:(, gdzie on nie był, czego nie próbował, wszędzie bylejakość i kicz, brak profesjonalizmu, kto tego"pożalsię boże" multiinstrumentalistę zatrudnił!!??

Gość • Niedziela [04.11.2018, 12:25:36] • [IP: 164.127.223.**]

Tu, gdzie latają motylki / śpia Hansy i Hermenegildki / Tu, gdzie pod kwiatem robak sie wierci / śpią dawni mieszkańcy snem śmierci /

Gość • Niedziela [04.11.2018, 12:08:24] • [IP: 176.221.122.***]

To jakaś żenada

Gość • Niedziela [04.11.2018, 11:17:20] • [IP: 92.42.112.***]

Organizatorzy" zadbali" o" fantastyczny klimat" opóźniając rozpoczęcie o godzinę albo jeszcze lepiej, żenada i obciach

Gość • Niedziela [04.11.2018, 10:12:52] • [IP: 178.238.251.***]

PIĘKNA AKCJA NIECH BĘDZIE TO TRADYCJĄ W NASZYM MIEŚCIE ŻE PAMIETAMY PO OBEJRZENIU JESTEM POD WRAŻENIEM KONTYNUUJCIE YO PIĘKNE

Gość • Niedziela [04.11.2018, 09:56:43] • [IP: 178.235.186.***]

Oczywiście dowiadujemy się po fakcie, Oznalezionym buciku informujecie czytelników a o takiej imprezie dopiero po'

jesień i CmentarzRozrywki • Niedziela [04.11.2018, 09:40:22] • [IP: 164.127.223.**]

Urosło ziele wysoko / jak leżał tu pan głęboko / Kredowa tu twarz leżała / dzisiaj już nie ma jej ciała / Nasionko jak wieniec upadło / wgryzło sie w ziemię kiełkujące radło / a Ziemia śmierci nie znosi / znów mamy życie, które śmierć zimą skosi

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■