POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [06.11.2018, 21:07:38] • Świnoujście

Wyrwali brzozy z korzeniami, posadzą za to pancerne klony. Zobacz film!

Wyrwali brzozy z korzeniami, posadzą za to pancerne klony. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Z Placu Wolności zniknęły brzozy, które dzisiaj zostały wyrwane z korzeniami. Jak udało nam się dowiedzieć, brzozy trafią do Parku Zdrojowego, a ich miejsce na Placu Wolności zajmą klony tatarskie o niesamowitych właściwościach!



O sprawie wyrywania brzóz na Placu Wolności poinformowali nas Czytelnicy. Zwróciliśmy się zatem z pytaniem o dalsze losy drzew oraz placu do Urzędu Miasta. Na pytanie odpowiedziała Hanna Lachowska z BIK UM Świnoujście.

Brzozy zostaną przesadzone do Parku Zdrojowego, a ich miejsce na Placu Wolności zajmą klony tatarskie odmiany ginnala.

Wyrwali brzozy z korzeniami, posadzą za to pancerne klony. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Sprawdziliśmy, czym cechuje się opisywany klon tatarski w odmianie ginnala i jakie musi mieć zapewnione warunki.

Wyrwali brzozy z korzeniami, posadzą za to pancerne klony. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Opis rośliny zrobił na nas wrażenie, na niektórych forach można spotkać się z opinią, że jest rośliną "pancerną".

Wyrwali brzozy z korzeniami, posadzą za to pancerne klony. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 75

Gość • Środa [07.11.2018, 14:07:38] • [IP: 74.64.92.**]

logika klon daje wiecej cienia wielu tu piszacych apsolwentow gimnazium proponuje do szkoly

do 4.58 • Środa [07.11.2018, 13:34:17] • [IP: 85.221.135.**]

- Ja Grab I, ja Grab I, Lidka, słyszysz mnie ? - Ja Brzoza, ja Brzoza, słyszę cię, obok mnie Szarik !!- Ja Grab I, jak szarża ułańska wiele przeszlismy rzek, ale najpiękniejszy jest naszej Wisły brzeg !

Gość • Środa [07.11.2018, 13:12:13] • [IP: 37.47.133.**]

Najlepszy prezydent Janusz Żmurkiewicz

Gość • Środa [07.11.2018, 13:10:48] • [IP: 78.10.206.**]

Tak wycharatane drzewa to już tylko …...śmieci.

Gość • Środa [07.11.2018, 12:37:14] • [IP: 178.238.249.**]

Nie lepiej zaorać i wsadzić melony a brzozy do Tawerny na opał.

Gość • Środa [07.11.2018, 12:11:17] • [IP: 178.238.253.**]

Jak wybraliście tak macie, to teraz buzie na kłódkę i radia słuchać!

Gość • Środa [07.11.2018, 12:07:55] • [IP: 178.238.253.**]

Lipy, klony i dęby nareszcie sadzone są dobre drzewa, stara Legenda mówi, dęby drzewa -mocy i siły nie wolno wyrywać tych drzew, klony drzewa kontaktu z tymi co odeszli żeby nas chronili, lipy, drzewa dane pszczołom, dalej nie pamiętam, brzozy smutne legendy ale poszukam w zapiskach, niech nas chronią od wszystkiego złego, niecnego, wszak dwaj książęta pod dębem zawarli przymierze na Psim polu!Może się ktoś i śmiać, ale nasi przodkowie , to od nich wszystko się zaczęło!

Gość • Środa [07.11.2018, 11:47:23] • [IP: 178.238.251.***]

Mnie już nic w tym mieście nie interesuje. Jak sobie wyborcy pościelili, tak sie wyśpią. A reszta, cóż za radą troli, z serii'... łubu dubu - niech nam żyje prezes naszego klubu - tu mówi Jarząbek'' i ta reszta, cóż wyjedzie z tego miasta zgodnie z wolą władz.

Gość • Środa [07.11.2018, 11:28:09] • [IP: 62.69.231.**]

kwitną na czerwono :D czerwone jak nasze władze :D

Gość • Środa [07.11.2018, 11:25:38] • [IP: 62.69.253.*]

Tak, to jest już chore! Brzozy sa be. A kiedy będa malować trawę na zielono farbą nietoksyczną" ekologiczną" ?

Gość • Środa [07.11.2018, 11:25:24] • [IP: 37.130.224.**]

Pytanie kto odpowiada za przesadzenie drzew? Kto odpowiada, za przyjęcie się w nowym miejscu przesadzonych drzew? Jak wygląda sprawa wyciętych drzew przy plaży? CO ZE SPRAWĄ WYCIĘTYCH DRZEW PRZY PLAŻY?

Gość • Środa [07.11.2018, 10:48:04] • [IP: 185.210.39.**]

A w starych rosyjskich bajkach zagajniki brzozowe były takie cudne.

Gość • Środa [07.11.2018, 10:44:24] • [IP: 109.241.63.**]

Brawo za odwagę! Cały ten betonowy plac wymaga nowego projektu i przebudowy od nowa-brak podziemnego parkingu i miejsc postojowych jak na Słowiańskim. Chory architektoniczny projekt, wciskający na siłę deptaki pod ogródki piwne dla Niemców wypadł słabo. Realizacja wykonania daleko odbiegająca od wizji architektonicznej, obnażyła tylko słabość tego projektu. Pozbawiono plac z ogromnych donic w których miały rosnąć drzewa i rośliny zgodnie z projektem, a posadzono darmowe brzozy. Ktoś w końcu to zauważył, że taka zieleń jest dość żałosna, więc znaleziono lepsze rozwiązanie-lepsze drzewa. Dla architektów to nadal wstyd, bo przejście z punktu A do B to istny tor przeszkód pełen pułapek i niebezpiecznych zejść. To też zagrożenie zdrowia dla kąpiących się dzieci durnych matek. Betonowym placem powinna zająć się pani Anida z ekipą z Międzyzdrojów-tam było zawsze kwieciście. A tu u nas jeden wielki wstyd za beton i teren pełen pułapek dla przechodniów, słupów na środku chodników, niebezpiecznych schodów. Tylko wstyd!

Gość • Środa [07.11.2018, 10:31:00] • [IP: 178.238.245.***]

Po cholere te roztocza tam ? wyrwać a na to miejsce zdrowe dla ludzi powsadzać

Gość • Środa [07.11.2018, 09:46:53] • [IP: 176.221.123.**]

JAK TO SIĘ MÓWI A KTO BOGATEMU ZABRONI A I TAKA FIRMA NIGDY NIE ZBANKRUTUJE BO, , , , ,

Gość • Środa [07.11.2018, 09:36:34] • [IP: 178.238.249.***]

Może jeszcze wysadzić betony na placu, na pewno byłoby ładniej i przytulniej. Jeszcze jeden temat zastępczy aby tylko nie rozliczać z tej radosnej twórczości prezydenta i jego towarzyszy.

Gość • Środa [07.11.2018, 09:35:37] • [IP: 164.127.223.**]

21:59:32 A o leczeniu nie pomyslałeś? Bo pod każdym tematem wciskasz obiekt swojej manii, politykę.

Gość • Środa [07.11.2018, 09:30:55] • [IP: 164.127.223.**]

Nie znalazłem w Google okreslenia tego klonu jako" pancernego", a we wskazanym opisie (wg podanego linku) też tak się nie nazywa, nawet przenośnie, tego drzewa. Ale opis potwierdza sens zasadzenia na placu takiego klonu, bo jest bardzo odporny i na suszę, i na sąsiedztwo dróg. Trzeba było NA POCZĄTKU renowacji placu zasadzić ten gatunek (lub podobny), dlaczego i kto popełnił błąd sadząc tam brzozy, które, ze tak powiem, stylistycznie nie pasują do otoczenia (brzoza kojarzona jest raczej ze wsią, a listowie opadające jesienią nie ułatwia" życia" na chodniku). - na końcu jednak spointuję: a czy klon jest odporny na PSY?

Gość • Środa [07.11.2018, 09:14:18] • [IP: 176.221.115.**]

Inaczej by myśleli jak by musieli ze swojej kieszeni za to wszystko placić !!

Gość • Środa [07.11.2018, 08:58:28] • [IP: 5.173.128.***]

Świetny pomysł. Widać, że ktoś myśli o upiększeniu tego placu. Brzoza to smutny widok, bliski wsczodnio-syberylskim obszarom

Gość • Środa [07.11.2018, 08:46:21] • [IP: 89.64.18.**]

Bardzo przykry widok : (W takim razie po co zostały tam posadzone (jak domyślam się projekt nasadzeń wykonał arch. krajobrazu?? czyli ktoś kto ma pojęcie chyba...)Sadzić drzewa by za kilka lat w okrutny sposób je wykopywać... takie sprawy tylko chyba w Świnoujściu. Już nie mówiąc o tym, że jeżeli drzewa mają być przesadzone w inne miejsce. .to w taki sposób się nie wyciąga drzewa" gibocząc" nim na wszystkie strony (mając na uwadze by rosły potem w innym miejscu). W TAKI SPOSÓB TO TYLKO JE UŚMIERCĄ I NA PEWNO NIE BĘDĄ ROSŁY W INNYM MIEJSCU. Pozdrawiam" specjalistę" od zieleni miejskiej Świnoujścia. Arch.krajobrazu

Gość • Środa [07.11.2018, 08:35:58] • [IP: 178.238.252.**]

To chore!smutny widok...bo co, bo nie miały kolorowych liści jesienią!

Gość • Środa [07.11.2018, 08:21:27] • [IP: 178.238.251.***]

wyrzucanie pieniędzy tam gdzie nie trzeba a NA UTWARDZENIE ALEJEK NA CMENTARZU BRAK PIENIĘDZY BRAWO PANIE PREZYDENCIE KAMPANIA WYBORCZA SIE SKONCZYŁA

Gość • Środa [07.11.2018, 08:07:27] • [IP: 85.221.133.***]

Moje ulubione drzewo - leszczyna, leszczyna, jak ją za mocno przygiąć w lewo, w prawo się odgina.

Gość • Środa [07.11.2018, 08:01:12] • [IP: 92.42.112.***]

Brakoroby amatorzy

Oglądasz 26-50 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■