POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.11.2018, 17:03:51] • Świnoujście

Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości. Zobacz film!

Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości. Zobacz film!

fot. Bartosz Szymański

Mimo chłodu i zacinającego deszczu, tysiące mieszkańców zdecydowało się na wspólne świętowanie rocznicy odzyskania Niepodległości w 1918 roku. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele p,w. Chrystusa Króla. Z racji niezwykłej rangi tegorocznego Święta Niepodległości, zaproszenie do uroczystej celebry przyjął biskup arian Błażej Kruszyłowicz. Po zakończeniu nabożeństwa uroczystości miały swój dalszy ciąg pod pomnikiem Bohaterom Walk o Wolność Rzeczpospolitej na Placu Słowiańskim.



Ty razem, na czele uroczystego przemarszu, który przeszedł przez centrum miasta stanął osobiście Marszałek Józef Piłsudski. Twórca wolnej Polski zajął miejsce w specjalnie dla niego przygotowanej bryczce i, pozdrawiany na trasie przez mieszkańców, dotarł pod monument.

Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Marszałka i pozostałych gości powitała kopania reprezentacyjna świnoujskiego garnizonu Marynarki Wojennej i salwa honorowa.

Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Punktualnie o godzinie 12.00, tak jak w całym kraju, świnoujścianie odśpiewali gromko Mazurka Dąbrowskiego-nasz narodowy hymn. Z okazji Święta Niepodległości, prezydent miasta tradycyjnie składa życzenia mieszkańców. Nie mogło ich zabraknąć także w dniu, w który świętujemy 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości. Zobacz film!

fot. Bartosz Szymański

Dobrego przeżycia tego dnia, fantastycznego świętowania oraz pomyślności na przyszłość życzyła wszystkim Barbara Michalska, która-pod nieobecność prezydenta-przewodziła miejskiej delegacji podczas niedzielnych uroczystości.

Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości. Zobacz film!

fot. Bartosz Szymański

Wyjątkowo długa kolejka delegacji chętnych do złożenia wieńców pod pomnikiem ustawiła się tym razem na Placu Słowiańskim.

Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości. Zobacz film!

fot. Bartosz Szymański

Kwiaty i wieńce składali przedstawiciele władz, organizacji, młodzież, harcerze. Ciąg dalszy świętowania miał już nieoficjalny charakter i odbywał się na Placu Wolności.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 55

Gość • Środa [14.11.2018, 15:39:32] • [IP: 178.235.191.***]

621 głosów pierś wypina ha!ha!

Gość • Środa [14.11.2018, 12:12:51] • [IP: 83.23.169.**]

Jurkiewicz jaka postawa. Pęknie niedługo.

Gość • Wtorek [13.11.2018, 14:50:25] • [IP: 80.245.178.**]

Panowie ze Stowarzyszenia 12-go... fajnie się pokazali, pozdrawiam i częściej w mundurach. Stopy wody...

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 18:45:05] • [IP: 31.175.221.***]

15:05 - Wskazanie bardziej honorowego miejsca biskupowi jest zrozumiałe, ale w Sujce chyba tyle jest zrozumienia dla chrześcijaństwa, ile, że sparafrazuję Wokulskiego, trucizny w zapałce, bo kiedyś radny Sujka chciał rozwiązać problem bezdomnych w mieście poprzez wręczenie im biletu kolejowego w jedną stronę. A co do tego sprzed roku instrumentalnego wykorzystania obecności biskupa na uroczystości, na której RÓWNIEŻ nadawano tytuł honorowego obywatela miasta komuchowi Markiewiczowi, to zgoda, Żmurek wykorzystał obecność bpa Kruszyłowicza (tego na zdjęciu) na dawnej miejskiej celebrze, myląc sie zresztą co do nazwiska dostojnika ("Kryszałowicz"), aby wybronić nazwę ulicy - ku czci wspomnianego komucha - może lepszego od innych komuchów, ale jednak rasowego komucha. Bp Kruszyłowicz zawitał na tamtej celebrze, bo inną osobą nagradzaną był ktoś z Kościoła. Żmurek rok temu w liscie do IPN chciał wykorzystac to w bronieniu nazwy ulicy.. ..No biskupem walczyć w obronie komucha?!

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 18:12:48] • [IP: 62.69.203.**]

A ten facet z vwarszowa na przodzie wszystko nagrywał starym aparatem.zawsze to robi lata po kościele wszędzie się wpycha, po co mu to? A corka pentagram na szyi szatana wyznaje w zemście za nadwagę

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 17:28:49] • [IP: 93.94.187.***]

Wszystko pięknie ładnie, ale z hymnem który miał być odegrany o 12 to przesada.Nie dość że było odegrane wcześniej to jeszcze bez nagłośnienia, jak kończył się hymn to dopiero w kościele wybito 12 i syreny zawyły na okrętach.Jak na takie fajne miasto to parodia

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 15:05:19] • [IP: 176.221.123.**]

Radny Sujka ustawiał kto w jakiej grupie ma stać, Z neutralnej grupy księży przestawił biskupa do grupy rządzącej która kiedyś będzie odpowiadać za rządy miastem. Już raz prezydent Zmurkiewicz pismem do wojewody z dn. 3.10, 2017 r powoływał się na biskupa kiedy sprzeciwiał się dekomunizacji nazwy ul. Markiewicza

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 14:04:33] • [IP: 83.168.89.**]

I podobno pani Macron była. Z Macronem?

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 12:43:47] • [IP: 176.221.113.**]

Fajna uroczystość. W końcu coś co łączy Polaków.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 10:10:06] • [IP: 31.175.221.***]

8:30 - Patrzę z odrazą na akcję TVN i zaprzyjaźnionych mediów względem wspaniałego i potężnego Marszu Niepodległości, ale - przejdźmy do lokalnego wydarzenia - sam poniżej napisałem krytyczny post na temat organizacji uroczystości w Ś-ciu i usytuowania tak zwanego pomnika. Ten nie jest na osi placu, a wszystkie poprzednie (niesławnej pamięci) pomniki na niej sytuowano. Obecny" pomnik" ustawiony jest z boku placu, jakby wstydliwie, a wynikają z tego praktyczne kłopoty w np. obserwacji uroczystości, już nie mówiąc o aspekcie symbolicznym, bo coś, co uważamy za najważniejsze, eksponujemy. Usiłowałem cokolwiek zobaczyć, ale mimo niezbyt wielkiego tłumu nie udało mi się, a brakowało też czegoś, na co stać najbogatszą w tej części Pomorza gminę - telebimu. Inni tu pisza o zaledwie jednym złej jakości głośniku (byłem niedaleko i dźwięk nie był donośny).- Uważam, że postpezetpeerowscy włodarze miasta gdzieś w głębi serca nie uważają patriotyzmu za wartość szczególną. Oto powód złej organizacji celebracji tego święta

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 09:40:20] • [IP: 37.8.215.***]

pan prezydent preferuje imprezy w dobrych hotelach, a wiec nie bedzie swietowal na placu slowianskim ztzw gorszym sortem.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 08:58:05] • [IP: 31.175.221.***]

Portalu, zapytaj władze, co się stało ze Żmurkiewiczem! To osoba publiczna i jej nieobecność w tak ważny dzień zastanawia. Może to jest grypa prezydenta, a może... syndrom Jaśkowiaka, prezydenta Poznania popieranego przez PO, znanego z incydentu nieobecności w czasie celebry Powstania Wielkopolskiego, bo był... na urlopie.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 08:30:14] • [IP: 37.47.169.***]

byłem i było pięknie, ludzie zaśpiewali, razem hymn. Ci którzy nienawidzą Polski zawsze znajdą jakieś wady. A co pogodę mieli lepszą zamówić w listopadzie? Jakbym słyszał TVN że było okropnie i sami neofaszyści.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 06:33:01] • [IP: 62.69.229.**]

Nagłośnienie było REWELACYJNE! Wszystko było słychać w promieniu 15 m od jednego głośnika - fantastyczne! A co to, miasta nie stać na przenośne, bezprzewodowe nagłośnienie? To już za komuny, jak były pochody 1-majowe, to na słupach rozwieszane były megafony i wszyscy słyszeli.

• Poniedziałek [12.11.2018, 03:24:55] • [IP: 178.238.246.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 01:16:05] • [IP: 220.235.72.***]

Ten z nietoperzem pod nosem raczej podobny do dzielnego wojaka Szwejka. Ten teatrzyk z przebierańcami jest niepotrzebny i uwłacza pamięci sławnych postaci historycznych.

Gość • Niedziela [11.11.2018, 23:25:22] • [IP: 77.253.129.***]

A gdzie zapodział się nasz dostojny prezydent wygrał wybory i dał noga.Bał się mieszkańcom pokazać bo tak łgał w czasie kampanii wyborczej.Wstyd Panie prezydencie dzisiaj to Pan powinien być i przywitać z wielkim szacunkiem mieszkańców bo na Pana głosowali.

Gość • Niedziela [11.11.2018, 23:22:25] • [IP: 62.69.203.**]

100 lecie a było kiepsko przygotowane, prezydent zmęczył się chyba imprezami przedwyborczymi.naglosnienie tak kiepskie, że jako młoda osoba słyszałem trzy po trzy.cos tam pomruczeli pod nosem.wiekszosc radnych na mszy nie była bo po co? Grochówkę głodnemu ludowi rzucili, później wszystkich zmył deszcz

Gość • Niedziela [11.11.2018, 23:21:43] • [IP: 176.221.123.***]

brawo Polacy, brawo Świnoujścianie, brawo MY!!

Gość • Niedziela [11.11.2018, 23:21:01] • [IP: 5.173.128.**]

A APEL SMOLEŃSKI BYŁ? ??

Gość • Niedziela [11.11.2018, 22:53:13] • [IP: 188.146.194.***]

No to już wiem gdzie się podziały łoniaki mojej starej, u tego chloptasia pod nosem. Hahaha

Pazdzioch • Niedziela [11.11.2018, 22:25:21] • [IP: 46.171.85.**]

Sama bezpieka

Gość • Niedziela [11.11.2018, 21:59:05] • [IP: 164.127.223.**]

21:06 Czyżby ten głąb uważał, że marynarze mają zdejmowac czapki, integralną część stroju żołnierza?!!

Gość • Niedziela [11.11.2018, 21:55:50] • [IP: 176.221.122.***]

Jaki sprzęt ma MW na ramieniu?

Gość • Niedziela [11.11.2018, 21:41:24] • [IP: 80.245.178.**]

Za młodyś na Heroda/ Piłsudski/

Oglądasz 1-25 z 55
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■