POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.11.2018, 23:20:46] • Świnoujście

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Zapraszając Polaków do licznego udziału w rocznicy odzyskania Niepodległości, przedstawiciele władz zachęcali niejednokrotnie do radosnego i rodzinnego przeżywania tego dnia. W taką wizję świętowania 11 listopada idealnie wpisał się rodzinny festyn zorganizowany na Placu Wolności. Do skorzystania z atrakcji przygotowanych tam przez Miejski Dom Kultury zaproszono chętnych zaraz po zakończeniu oficjalnych uroczystości pod ponikiem Bohaterom Walk o Niepodległość. I plac Wolności zapełnił się błyskawicznie. A na przybywających czekały tam liczne atrakcje.



Orkiestra Wojskowa, która kilka minut wcześniej towarzyszyła oficjalnym uroczystościom na Placu Słowiańskim, w samym centrum miasta zmieniła repertuar. „Marsz pierwszej brygady” oraz inne melodie legionowe i patriotyczne i wojskowe pojawiły się także tu ale już w nieco radośniejszej aranżacji.

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Podczas gdy dorośli otoczyli wielkim kołem muzyków , młodsi uczestnicy festynu oraz rodzice z małymi dziećmi szukali atrakcji w jednym z licznych stoisk jakie pojawiły się na placu. Najmłodsi Polacy wyrażali swoją radość ze święta poprzez malowanie buziek w biało-czerwone motywy.

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Wczesnym popołudniem nad miastem zeprały się ciemne chmury, zerwał się nieprzyjemny wiatr, który nawet zaczął zacinać deszczem. W każdej innej sytuacji Plac Wolności zapewne błyskawicznie by opustoszał ale chęć wspólnego świętowania zwyciężyła. Zwłaszcza, że prowadzący zapowiedzieli pojawienie się na scenie chórów pod kierownictwem Barbary Okoń.

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Wokalnym kunsztem chóru „Kantylena” i zespołu „Chwaty” można się zachwycać i zasłuchać. Ale w niedzielę obydwie grupy nie śpiewały po to by ich słuchać lecz po to by z nimi śpiewać!

Mieszkańcom rozdano śpiewniki ale większość utworów z tego koncertu, każdy Polak zna. Najpopularniejsze polskie pieśni wojskowe i patriotyczne śpiewał więc wyjątkowo liczny chór. A na finał, wyjątkowo gromko powrócił Marsz pierwszej brygady.

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

fot. Edmund Papski

Przez cały czas, niedzielnemu świętowaniu towarzyszyli dzielnie świnoujscy harcerze z ZHP i ZHR. To właśnie harcerze przygotowali rozdawali wszystkim biało-czerwone flagi. Organizacje harcerskie zapisały niejedną chlubną kartę w dziejach Polski i y, na wyspie możemy być z naszych dumni!

W trakcie niedzielnego festynu odbył się także finał akcji Miejskiego Domu Kultury pod nazwą „wyspy splotu” . To projekt pracowni plastycznej DK, w której już od 7 listopada powstawały elementy biało czerwonej flagi wydzierganej na drutach. Panie, które uczestniczyły w spotkaniach pracowni robiły na drutach kwadraty o wymiarach 20x20 cm. 11 listopada dołączały kolejne chętne. Organizatorzy dostarczyli druty i włóczkę po to by ostatecznie powstała wyjątkowa, wielka dziergana flaga.

Rodzinny festyn dobrze wpisał się w obchody Narodowego Święta. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Malowanie buziek towarzyszy niejednej imprezie z udziałem najmłodszych. Tym razem, kto chciał, otrzymał wyjątkowy makijaż w biało-czerwonych barwach.

Było zimno i bardzo jesiennie ale w taki dzień , kto by się przejmował pogodą. Dla tych zresztą, którzy bardzo pragnęli pokrzepić się i rozgrzać była pyszna i gorąca zupa gulaszowa przygotowana i rozdawana z wojskowej kuchni. Ale najważniejsze, że jako mieszkańcy małej ojczyzny, w dniu święta tej naszej wielkiej Rzeczpospolitej chcieliśmy być razem. Słońce nie usiało się uśmiechać. Wystarczyło, że nawzajem uśmiechaliśmy się do siebie!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-33 z 33

Gość niedzielny • Poniedziałek [12.11.2018, 09:25:18] • [IP: 176.221.122.**]

Festyn dla chrupków i wapniaków, totalna żenada

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 09:03:35] • [IP: 83.23.170.***]

tam nic dosłownie nie było. byłam i o 11.45 i o 12.30.

Głodny • Poniedziałek [12.11.2018, 09:01:02] • [IP: 62.69.251.***]

Dajcie namiary na jakiś otwarty spożywczak, z góry dzięki

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 08:56:21] • [IP: 83.11.66.***]

TO ZALEŻY KTO CHCE WSADZIC SZPILĘ W TYŁEK, PEWNIE PEOWCY JUŻ DZIAŁAJĄ, BYŁO FAJNIE I SZKODA ŻE JUŻ SIĘ SKONCZYŁO. A TYM CO BYŁO ZLE TO ZAPIJ PAŁĘ I SIEDZ W DOMU BO NIE UMISZ SIĘ BAWIC.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 08:55:41] • [IP: 37.47.142.***]

Gdzie macie flagi??

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 06:34:49] • [IP: 178.235.180.***]

do 138 UROCZYSTOŚCI ZACZĘŁY SIĘ OD 10.00.BYŁY BALONY, BYŁY KOTYLIONY, BYŁA PYSZNA WOJSKOWA ZUPA GULASZOWA, WSPANIAŁE WYSTĘPY.NO I NAJWAŻNIEJSZE BYŁA WSPANIAŁA UROCZYSTOŚĆ NA PL.SŁOWIAŃSKIM.O 12.00 WSZYSCY ODŚPIEWALIŚMY HYMN NARODOWY.

Gość • Poniedziałek [12.11.2018, 00:21:52] • [IP: 188.147.103.***]

No to chyba byliśmy na dwóch innych festynach, wszystkiego było sporo, a z drugiej strony to jak sie przychodzi tak pózno no to wiadomo, ze czegos moze nie byc.

Gość • Niedziela [11.11.2018, 23:36:28] • [IP: 37.47.138.***]

Byłam na placu ok. 12.45, niestety nie było ani balonów, ani flag, ani malowania buzię. Trochę szkoda, festyn zaplanowany był na 2 godziny.

Oglądasz 26-33 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■